Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Semināri

Decembrī aicina izglītoties par pirmssvētku stresu un izdegšanas sindromu

Decembris ir pirmssvētku laiks, kas atnes ne vien daudz priecīgu brīžu, bet arī uztraukumus un stresu. Tieši tāpēc šajā mēnesī visi interesenti aicināti apmeklēt „BENU veselības un skaistuma akadēmijas bezmaksas lekciju* par pirmssvētku stresu un izdegšanas sindromu.

Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes. Cilvēkiem raizes šajā laikā nes gan laika trūkums, jo gada beigas bieži vien ir īpaši noslogotas darbā, gan arī rūpes par svētku dāvanu iegādi, u.t.t. Diemžēl šie pirmssvētku laikam raksturīgie satraukumi cilvēkos rada paaugstinātu stresu, kas var novest pat pie izdegšanas sindroma un miega traucējumiem.

„Ir ļoti daudz cilvēku, kuriem pirmssvētku laiks rada pat izmisuma sajūtu, jo stress ienāk gan darbā, gan ārpus tā. Jo īpaši grūts šis laiks ir mazu bērnu māmiņām, kuras cenšas būt labas mammas, palīdzot bērniem gatavoties eglītēm – gan cepot un šujot, gan gādājot par svētkiem ģimenē. Tajā pašā laikā jābūt arī labām sievām un, protams, – labām darbiniecēm. Diemžēl ilgstoša, paaugstināta stresa apstākļos cilvēkam kļūst grūti sevi mobilizēt, koncentrēties. Ja apkārt nav tuvinieku, kuri var sniegt atbalstu, nereti cilvēkiem rodas tādi psihosomatiski traucējumi kā bezmiegs, depresijas iezīmes,” stāsta dr. Sandra Pūce.

Lai pievērstu uzmanību šīm problēmām, „BENU veselības un skaistuma akadēmija” decembra seminārā pievērsīsies tieši pirmssvētku stresa tematam. Par izdegšanas sindromu, miega traucējumiem un pirmssvētku depresiju ar klausītājiem sarunāsies psihoterapeite-psihiatre dr. Sandra Pūce, kā arī „BENU Aptieka” farmaceite un projekta „Garīgā veselība” kuratore Zanda Ozoliņa.

Seminārs norisināsies 14. decembrī viesnīcā „Monika” Rīgā, Elizabetes ielā 21. Tas sāksies plkst. 18.00 un ilgs līdz plkst. 20.00. Interesenti aicināti savu dalību semināram pieteikt, zvanot pa tālruni 25748140.

*BENU veselības un skaistuma akadēmijas bezmaksas seminārus bez maksas aicināts noklausīties ikviens interesents, kura īpašumā ir BENU lojalitātes karte. Savukārt tiem, kuriem kartes vēl nav, iespējams bez maksas to saņemt pirms semināra. Plašāka informācija par gaidāmajiem semināriem meklējama šeit: www.benu.lv/benuakademija.

Bezmaksas lekciju cikls „BENU veselības un skaistuma akadēmija” ir daļa no plašāk īstenota BENU aptieku projekta „BENU akadēmija”. Tā ietvaros tiek uzsākta arī programma „BENU veiksmes akadēmija”, kuras mērķis ir BENU aptieku farmaceitiem sniegt iespēju celt savu profesionālo kvalifikāciju un farmaceitisko aprūpi kopumā, kā arī programma „BENU nākotnes akadēmija”, kas izveidota, lai popularizētu farmaceita profesiju skolēnu un topošo farmaceitu vidū.

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi