Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Zobu un mutes veselība

9 iemesli, kāpēc jāapmeklē zobu higiēnists

Zobu higiēnists ir salīdzinoši jauna profesija, kuru mūsu vecāki un vecvecāki nepazina. Latvijā Zobu higiēnistu asociācija dibināta deviņdesmito gadu nogalē, kas arī aizsāka higiēnistu profesionālās darbības attīstību Latvijā. Lai gan jau vairākas desmitgades zobu higiēnists ir neatņemama daļa no ikvienas zobārstniecības personāla, joprojām daudzi pacienti higiēnista pakalpojumus neuzskata par vajadzīgiem. Tomēr zobu higiēnistam un viņa veiktajam darbam ir milzīga ietekme uz sabiedrības zobu un mutes veselību ilgtermiņā. 

Esam apkopojuši vismaz deviņus iemeslus, kāpēc ikvienam 1–2 reizes gadā nepieciešams apmeklēt zobu higiēnistu.

Lasīt tālāk...

Pētījums Latvijā: zobu atjaunošana visam mūžam ar jaunas tehnoloģijas palīdzību

Gunta Peiče

Izņemamas protēzes, ārā krītoši zobu kronīši un blakuszobu slīpēšana - tā ir realitāte, ar kuru līdz šim nācies samierināties daudziem cilvēkiem, kas zaudējuši vienu vai vairākus zobus. Taču mūsdienu zobu implantoloģija spēj risināt ne tikai estētiskos uzdevumus, bet arī kompleksi atjaunot zudušo veselības līdzsvaru, kas saistīts ar zobu zaudēšanu. Par to pārliecinājās 20 Latvijas iedzīvotāji, kuri tika izvēlēti dalībai unikālā pētījumā, kas saistīts ar kompānijas Straumann izstrādātās jaunās protezēšanas tehnoloģijas Novaloc izmantošanu. Par šīs tehnoloģijas būtību stāsta Šarunas Perminas, SIA MED GRUPE valdes loceklis (Straumann oficiālais izplatītājs). 

Lasīt tālāk...

10 svarīgi jautājumi, meklējot savu īsto zobārstniecību

Nav lielākas laimes, kā atrast savu īsto cilvēku un vietu. Tas svarīgi ne tikai privātajā dzīve, bet arī citās jomās. Veselības aprūpe ir viena no tām. Zobārstniecība ir vieta, kur jādodas, lai nodrošinātu veselu mutes dobumu — veiktu higiēnu, profilaktiskas pārbaudes un saņemtu palīdzību akūtos gadījumos. Katru reizi doties uz citu vietu, vienmēr būt meklējumos un paciest apstākļus, kas rada nepatiku — tādām nevajadzētu izskatīties rūpēm par savu mutes un zobu veselību.

Ir vērts atrast savu īsto zobārstniecību, lai pēc tam izbaudītu šīs attiecības ilgtermiņā: uzticēšanos, fizisko un emocionālo komfortu, profesionalitāti un patīkamu vidi. Lai atrastu savu ideālo zobārstniecību, jāatceras — kas der vienam, ne vienmēr derēs citam, jo noteicoši ir arī subjektīvi faktori. Tāpēc Dr. Apines Klīnikas speciālisti piedāvā sarakstu ar jautājumiem, kuri palīdzēs noskaidrot, vai zobārstniecība ir piemērota tieši jums.

Lasīt tālāk...

Smaganu iekaisums jeb gingivīts

Sanita Vilciņa

«Smaganu iekaisums - gingivīts - un zoba balstaudu bojājums - periodontīts - vieglākā vai smagākā formā skar 90% cilvēku, turklāt lielai daļai pacientu jau ir nopietns balstaudu zudums,» skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta periodontoloģijas nodaļas vadītāja Inguna Grīnvalde. Viņa atgādina 10 svarīgus smaganu veselības baušļus, kurus vajadzētu zināt ikvienam, kuram mutē vēl ir zobi.

Lasīt tālāk...

Pētījums Latvijā: zobu atjaunošana visam mūžam ar jaunas tehnoloģijas palīdzību

Pēteris Tundra

Izņemamas protēzes, ārā krītoši zobu kronīši un blakuszobu slīpēšana - tā ir realitāte, ar kuru līdz šim nācies samierināties daudziem cilvēkiem, kas zaudējuši vienu vai vairākus zobus. Taču mūsdienu zobu implantoloģija spēj risināt ne tikai estētiskos uzdevumus, bet arī kompleksi atjaunot zudušo veselības līdzsvaru, kas saistīts ar zobu zaudēšanu. Par to pārliecinājās 20 Latvijas iedzīvotāji, kuri tika izvēlēti dalībai unikālā pētījumā, kas saistīts ar kompānijas Straumann izstrādātās jaunās protezēšanas tehnoloģijas Novaloc izmantošanu. 

Lasīt tālāk...

Zobu tīrīšana ar eļļu

Kārlis Auce

Mutes higiēna ir kā spogulis vispārējai cilvēka veselībai. Mutes dobumā mitinās vairāki miljardi baktēriju, kuras caur barības un elpvadu nonāk tālāk ķermenī. Daudzas no šīm baktērijām nav cilvēkam kaitīgas, dažas pat ir labdabīgās, tomēr neievērojot kārtīgu mutes higiēnu pastāv ne tikai kariesa vai smaganu iekaisuma risks, bet dažādas ar mutes dobumu nesaistītas veselības problēmas, piemēram, sirds un asinsvadu problēmas vai cukura diabēts, kā arī dažādi vispārēji iekaisumi. Tāpēc ir svarīgi uzturēt savus zobus pirmklasīgā kārtībā, it īpaši ņemot vērā mūsdienu ēšanas paradumus.

Lasīt tālāk...

Žilbinošs smaids bez breketēm

Žilbinoši atklāts smaids, kurā kā pērles paveras ideāli taisni un balti zobi, ir skaistuma etalons mūsdienu sabiedrībā. Tas ir ne tikai skaisti, bet arī dod arī pārliecību par sevi un ceļ pašapziņu. Un skaisti nozīmē arī veselīgi! Pareizs sakodiens ir mutes veselības ķīla. Tas nozīmē, ka pie pareiza un skaista sakodiena būs daudz mazāk problēmu ar kariesu, neradīsies periodonta (smaganu) slimības, slikta elpa un būs mazāks risks zaudēt savus īstos zobus. Speciālista implantēti vai protezēti zobi var izskatīties labi, taču tie nav savi zobi. Arī priekšlaicīga novecošana un grumbas ap muti ļoti bieži ir saistītas ar nepareizu sakodienu. Dāmām sejas grumbas parāda tās vietas, kur agrāk bija smaids. Un nepareizs sakodiens nepavisam nerada vēlmi lieku reizi pasmaidīt.

Lasīt tālāk...

Mīti un realitāte par piena zobu tīrīšanu un fluorīdu

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas fakultātes Terapeitiskās stomatoloģijas katedras vadītājas asociētās profesores Andas Brinkmanes skaidrojums par trim mītiem, kas saistās ar mītiem par piena zobu tīrīšanu un fluorīda kaitīgumu.

1.mīts: Bērnam piena zobi nav jātīra un jālabo - tie tāpat izkritīs.

Realitāte: Piena zobiem ir liela nozīme pastāvīgo zobu veidošanās procesā un attīstībā:

Lasīt tālāk...

Lai pensionāri smaidītu

Kārlis Bikšus

Latvijā pensijas vecuma cilvēki bieži sabiedrībā slēpj smaidu un izvairās smieties nevis sapīkuma, bet mutes dobuma problēmu dēļ, secina zobārstniecības un farmācijas eksperti.

Novērojumi liecina, ka vecāka gadagājuma ļaudīm ir bažas, piemēram, ka var izkustēties zobu protēzes, tāpēc viņiem zūd pašpārliecība un viņi kautrējas smaidīt, atrodoties cilvēkos.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi