Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Kad vīrieša "otrā sirds" streiko

Dr.med. Evelīna Čelebija

Vai Jums ir pazīstami šādi simptomi?

­    jāsasprindzinās, lai iztukšotu urīnpūsli
­    urinēšanas laikā vairākas reizes pārtrūkst strūkla un pēc tam atkal atjaunojas
­    vāja urīna strūkla
­    nepārvarama vajadzība urinēt
­    urīnpūšļa nepilnīgas iztukšošanās sajūta
­    bieža nepieciešamība urinēt

Daudzās pasaules valstīs, īpaši ASV un Rietumeiropā, visi vīrieši pēc 40 gadu vecuma aizpilda speciālu anketu, kurā aprakstīti urinēšanas traucējumu simptomi, līdzīgi augšā minētajiem. Katram simptomam piešķirts noteikts ballu skaits. Jūs aizpildāt anketu, skaitāt balles un, ja to skaits pārsniedz normu, nekavējoties griežaties pie urologa.

Iespējams, arī Latvijā kāds ārsts jums piedāvās aizpildīt šādu anketu. Un tomēr, ja jums ir 40 - 45 gadi, parūpējieties par savu veselību patstāvīgi. Pierakstieties uz pieņemšanu pie urologa, jo, agri vai vēlu vīrieša organisma fizioloģija liks par sevi manīt.  Labdabīgas prostatas hiperplāzijas (prostatas adenomas) risks apdraud lielāko daļu vīriešu. Saslimšanas iemesli līdz galam nav izpētīti. Valda uzskats, ka prostatas adenoma ir viena no vīriešu klimaksa izpausmēm. Uz riska faktoriem attiecas tikai vecums un androgēnu līmenis asinīs. Nav atklāta pārliecinoša saistība  starp prostatas adenomas veidošanos un dzimumaktivitāti, seksuālo orientāciju, tabakas un alkohola lietošanu, pārciestajām dzimumorgānu iekaisumu kā arī veneriskajām slimībām.

Termins „labdabīga prostatas hiperplāzija”  nozīmē, ka prostatā veidojas maziņš mezgliņš (vai mezgliņi), kuri aug, pakāpeniski nospiežot urīnizvadkanālu. Ja urīnizvadkanāls nešķērsotu priekšdžiedzeri, tad slimība vispār  neizpaustos. Pēc urologu domām slimības atskaites punkts ir brīdis, kad urīnpūšļa iztukšošanās vairs nesagādā baudu. Tieši tad būtu īstais brīdis doties pie ārsta.

Ja vīrietis, neskatoties uz simptomu saasināšanos, negriežas pēc medicīniskās palīdzības, var veidoties nieru bojājumi, attīstīties nieru nepietiekamība. Urīnpūslis vienmēr ir pārpildīts, urinējot urīns izdalās ar vāju strūklu vai pat pilienu veidā. Vienlaicīgi parādās urīna nesaturēšanas simptomi t.i. tas izdalās pilot un process ir nekontrolējams.

Diemžēl pie priekšdziedzera adenomas komplikācijām mēs varam pieskaitīt arī hematūriju - asins izdalīšanos ar urīnu, kā arī urīnpūšļa akmeņu veidošanos, kam par iemeslu ir tajā sastāvējies urīns. Medicīnas praksē pierādījies, ka savlaicīgi atklājot adenomu, operatīva iejaukšanās nav nepieciešama. Eksistē dabīgas izcelsmes bioloģiski aktīvas vielas, kas veicina ne tikai priekšdziedzera un urīnpūšļa normālu funkcionēšanu, bet arī kavē prostatas palielināšanos.

Ķirbju sēklas medicīnā tiek izmantotas jau gadsimtiem ilgi. Ir pierādīts, ka valstīs, kur tradicionāli lieto ķirbjus, prostatas hiperplāzijas saslimšanu ir daudz mazāk. Ķirbju eļļa satur bioloģiski aktīvas vielas, kas paaugstina potenci un aktivizē organisma imūnsistēmu. Pie tam šīs vielas palēnina priekšdziedzera audu šūnu vairošanos, novērš urinēšanas traucējumus un sāpes priekšdziedzera adenomas un prostatīta gadījumos. Mazina sūdzības par  vāju strūklu urinējot, biežu un ilgstošu urinēšanu, urīna tilpumu.

Nātres sakņu ekstrakts ir atzīts urīndzenošs līdzeklis, kas kavē prostatas audu augšanu un atvieglo hiperplāzijas simptomus.

Ortosifona lapu ekstraktam piemīt urīndzenoša iedarbība.

Sabalpalmas augļu ekstrakts normalizē priekšdziedzera funkciju, saglabā pilnvērtīgu vīrieša reproduktīvo funkciju, paaugstina potenci. Uztur normālu urīnizvades sistēmu; neļauj urīnam uzturēties organismā, nakts laikā retāk jāapmeklē tualete, uzlabojas spiediens un strūklas spēks.

Beta-sitosterīns iegūts no augu eļļas, labvēlīgi ietekmē vielmaiņu prostatas audos.

Ehinācijas ekstraktsu lieto imūnsistēmas stimulēšanai, iekaisumu procesu apturēšanai.

Cinks, kam  piemīt imūnmodulējošas īpašības, piedalās arī spermas nobriešanas procesā un ir svarīgs prostatas elements. Cinka trūkums noved pie spermas apjoma samazināšanās, mazina tās auglību.

Magnijs uzlabo vielmaiņu, samazina adenomas un citu kaišu risku.

D-alfa tokoferols vai vitamīns E ir antioksidants, piedalās audu metabolismā, mazina kapilāru caurlaidības  un trausluma  risku, normalizē reproduktīvo funkciju; kavē aterosklerozes, deģeneratīvi- distrofisku  izmaiņu sirdī un skeleta muskulatūrā attīstību.


 

 

 

 

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi