Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Vīriešiem

Vīriešu neauglība — diagnoze, par kuru klusē

Pēteris Tundra

„Es laikam nespēju rādīt pēcnācējus. Ir jāiet pie ārsta pārbaudīt spermas kvalitāti,” diez vai kāds vīrietis ar mierīgu sirdi varēs pateikt šos vārdus. Neauglības ārstēšanas kampaņa, ko biedrība „Taureņa efekts” īsteno sadarbībā ar „Klīniku EGV”, nacionālo mazumtirgotāju „Elvi” un vairākiem citiem atbalstītājiem, gribētu mudināt stiprā dzimuma pārstāvjus pievērst uzmanību savai reproduktīvai veselībai. Kādi ir vīriešu neauglības iemesli un vai iespējama profilakse — to Neauglības ārstēšanas kampaņai stāsta Klīnikas EGV urologs Andris Ābele.

Lasīt tālāk...

Urīna nesaturēšana vīriešiem

Ieva Pļava

Dabā tā iekārtots, ka anatomisku īpatnību dēļ visbiežāk delikātā urīna nesaturēšanas problēma skar sievietes, tomēr arī kungi no tās nav pasargāti. Kā liecina statistika, gandrīz katrs ceturtais vīrietis pēc 40 gadu vecuma lielākā vai mazākā mērā saskaras ar šo delikāto problēmu. Uroloģe daktere Zane Pilsētniece atklāj, ka tas ir vecums, kad vīrietim straujāk sāk palielināties priekšdziedzeris, un līdz ar to urīna nesaturēšanas problēma var kļūt ļoti aktuāla. Ārstniecības iespējas ir, taču dārgas, tāpēc arī kungi nereti izvēlas risinājumu higiēnas lietu izskatā. 

Lasīt tālāk...

Erektīlā disfunkcija

Sandis Kalns

Erektīlā disfunkcija jeb, kā to agrāk mēdza saukt, impotence, ir nespēja panākt un/vai pietiekami ilgi saglabāt erekciju, lai veiktu dzimumaktu. Šī problēma dažādu apstākļu dēļ kļūst aizvien izplatītāka, pie tam ne tikai vecāku vīriešu vidū, bet arī starp divdesmit un trīsdesmit gadu veciem vīriešiem. Pēc dažādiem datiem, līdz piecdesmit gadu vecumam jau ceturtā daļa vai vairāk vīriešu ir piedzīvojuši vismaz mērenas erekcijas problēmas. Tiek lēsts, ka arī Latvijā ir ap ceturtdaļu miljona vīriešu, kas cieš no erektīlās disfunkcijas, kas, protams, nozīmē, ka problēmas skarto ir vismaz divreiz vairāk – erektīlā disfunkcija ir problēma, no kuras cieš abi partneri. Diemžēl dažādu aizspriedumu un stereotipu dēļ informētība par šo problēmu ir ļoti zema, un lielākā daļa vīriešu par to izvēlas klusēt, kas bieži nozīmē atmešanu seksam ar roku, – pasaulē adekvātu profesionāļa palīdzību un ārstēšanu saņemt vien pieci procenti problēmas skarto un tiek uzskatīts, ka Latvijā šis skaitlis ir vēl mazāks.

Lasīt tālāk...

Nākamais solis prostatas ķirurģijā.

Alvis Laukmanis, Armands Bāliņš, Atis Karulis, Edvīns Norvelis
Žurnāls Latvijas Ārsts

Latvijā prostatas vēža ķirurģija bija uzsākta 20.gs 90o gadu beigās Stradiņu slimnīcā, LOC un Linezera slimnīcā kā vaļējā (konvencionālā) radikālā prostatektomija un praktiski šīs operācijas tehnika nav mainījusies, vienīgi noslīpējusies to pilnībā apgūstot. No tā brīža izmaiņas prostatas vēža slimības gadījumā Latvijā pamatā ir skārušas diagnostiku un slimības pārvaldīšanu (management).

Tajā pašā laikā pasaulē, galvenokārt ASV, papildus diagnostikas un pārvaldīšanas izmaiņām, izejot samērā neilgu laparoskopijas periodu, par standarta operācijas tehniku lokalizēta prostatas vēža gadījumā ir kļuvusi robota asistētā laparoskopiska prostatektomija (RALP). Šī tehnoloģija prasa ieguldījumus, kas pašreiz Latvijā vēl liekas ir nākotne, bet laparoskopija vadošajos uroloģijas centros RAKUS’ā un PSKUS’ā nav uzsākta. Tāpēc, jo vairāk nozīmīgs ir solis, kas veikts Uroklīnikā, ko personāla un tradīciju ziņā varētu saukt par Linezera un Rīgas 1. slimnīcas uroloģijas nodaļu mantinieci. Pirms 3 gadiem ir uzsākta un tagad jau kļuvusi par rutīnu laparoskopiska radikāla prostatektomija.

Lasīt tālāk...

Vīrieša otra sirds jeb vairāk par prostatu...

Ilze Apine, Veselības centra 4 sabiedrisko attiecību speciāliste


Jaunības gados vīrietim raksturīgas dažādas traumas, kas saistīts ar ļoti aktīvu un pārgalvīgu dzīvesveidu. Ņemot vērā vīriešu bezatbildīgāko attieksmi pret savu veselību otrajā vietā ierindojas seksuāli transmisīvās slimības, t. sk. HIV/AIDS ir vairāk izplatīts vīriešu vidū. Trešo vietu ieņem tikai stiprajam dzimumam raksturīga saslimšana- priekšdziedzera jeb prostatas labdabīgi un ļaundabīgi audzēji, kas viņiem nozīmē to pašu, ko krūts vēzis sievietei, vismaz dažos aspektos noteikti...

Lasīt tālāk...

Plikpaurība. Cīņa turpinās...

Jekaterina Pudova, trihologs, skaistuma klīnika 4. Dimensija

 

Matiem ir unikāla struktūra un tiem tāpat kā sievietēm, ir savas īpatnības un savs raksturs. Un tie reizēm mēdz vīrieti pamest, neko nepaskaidrojot un atpakaļ neatgriežoties... nu gluži, kā sievietes.

Lasīt tālāk...

Kad vīrieša "otrā sirds" streiko

Dr.med. Evelīna Čelebija

Vai Jums ir pazīstami šādi simptomi?

­    jāsasprindzinās, lai iztukšotu urīnpūsli
­    urinēšanas laikā vairākas reizes pārtrūkst strūkla un pēc tam atkal atjaunojas
­    vāja urīna strūkla
­    nepārvarama vajadzība urinēt
­    urīnpūšļa nepilnīgas iztukšošanās sajūta
­    bieža nepieciešamība urinēt

Lasīt tālāk...

Bārda

Inga Zemīte

Vīrieši aizvien vairāk rūpējas par savu izskatu, izmantojot arvien plašāko vīriešiem paredzētās kosmētikas klāstu, uz ko norāda uzraksts uz iesaiņojuma – vīriešiem (“for men”). Viens no galvenajiem vīriešiem domātās kosmētikas attīstības virzieniem ir saistīts ar skūšanos.

Lasīt tālāk...

Kosmētika vīrietim

Ina Vikmane,

Tā mums šķiet parasta parādība, ja sieviete apmeklē kosmētisko kabinetu. Bet vīrieši? Vai viņi var iztikt bez kosmētikas? Vai vīrietim ir nepieciešams apmeklēt kosmētisko kabinetu?
Vīrieši smagi pārdzīvo savas ādas nepilnības un defektus. Visbiežāk problēmas rada pūtītes, pinnes, rētas, grumbas, pigmentācijas plankumi, paplašināti asinsvadi, maisiņi zem acīm, matu izkrišana — tas, ko var ārstēt kosmētiskajā kabinetā. Savā ziņā vīrieši ir pateicīgāki un apzinīgāki klienti, un ārstēšana parasti ir sekmīga. Aprunājoties ar klientiem, esmu secinājusi, ka vīrieši slikti orientējas higiēniskas un ārstnieciskās kosmētikas jautājumos. Dažreiz ādas defekti un slimības ir iegūtas tās nepareizas kopšanas un neārstēšanas dēļ jau pubertātes laikā. Vīrieši daudz nodara pāri savai ādai, neievērojot veselīga dzīvesveida principus.

Lasīt tālāk...

Andropauze jeb vīriešu klimakss

Vārds "menopauze" mums asociējas ar karstuma viļņiem, kaulu lūzumiem un garastāvokļa maiņām, kas raksturīgas sievietei pēc četrdesmit gadu vecuma. Turpretim atskanot vārdam "andropauze", visbiežāk neradīsies nekādas asociācijas. Bet arī stiprā dzimuma pārstāvjiem neiet secen klimakss jeb andropauze. Tā notiek, jo gluži tāpat kā sievietēm arī vīriešiem, kļūstot vecākiem, asinīs mainās hormonu sastāvs un daudzums. Ja jūtat, ka pamazām zūd interese par seksu vai potence, jūs saistāt to ar vecumu un ārsta palīdzību nemeklējat — "lai jau tie sievišķi skrien pie dakteriem". Taču šīs problēmas visciešāk ir saistītas ar vīriešu klimaksu jeb andropauzi, un ārsts spēj jums palīdzēt.
Lai labāk izprastu šo līdz galam vēl neizpētīto un maz aprakstīto vīriešu veselības problēmu, talkā lūdzām ārstu urologu andrologu Juri Erenpreisu.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi