Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Sievietēm

Urīna nesaturēšana grūtniecēm

Igors Pļava

Grūtniecība un laiks pēc bērniņa dzimšanas ir skaists, taču blakus acīm redzamajiem ieguvumiem ir arī pārvarami šķēršļi. Urīna nesaturēšana ir viens no tiem – tas skar līdz 30% sieviešu grūtniecības stāvok.

Kāpēc grūtniecības laikā rodas urīna nesaturēšana?

Urīna daudzums un urinēšanas biežums dienā pieaug grūtniecības laikā. I un II grūtniecības trimestrī pieaug urīna daudzums, kas uzkrājas urīnpūslī, III trimestrī urīna daudzums samazinās, bet pieaug tualetes apmeklējuma nepieciešamības biežums. Dzemdes spiediena dēļ urīnpūslis kļūst mazāks, bet palielinās urīna daudzums, ka piepilda urīnvadus. Vēl jo vairāk, divas trešdaļas sieviešu grūtniecības beigu posmā izjūt nepieciešamību urinēt naktī.

Lasīt tālāk...

Ko dod maksts gļotādas atjaunošanas procedūra? Ieguvumi un atsauksmes...

Maksts gļotādas lāzertonizēšanas procedūra, kas pazīstama ar nosaukumu FemiLift, Latvijā, Lāzermedicīnas klīnikā, ir pieejama tikai gadu, bet pasaulē tiek praktizēta  trīs gadus. Interese par šo ārstniecības metodi pieaug – tas skaidrojams gan ar pacientu pozitīvajām atsauksmēm,  gan ar to, ka daudzām sievietēm patiešām ir aktuāli jautājumi, kuras šī procedūra palīdz risināt. Atrodot informāciju par FemiLift, iespēju uzlabot savas dzīves kvalitāti saskata arī tās sievietes, kuras līdz šim klusi samierinājušās ar dzemdību un novecošanas rezultātā iegūtajām problēmām. Kā viņām var palīdzēt lāzertonizēšanas procedūra – stāsta  Lāzermedicīnas klīnikas ginekoloģe Inta Dinsberga. 
Rīga, Kokneses pr.18a
tel.nr. 67374747; 67374744

Lasīt tālāk...

Arī olšūnām vajag vitamīnus!

 

Olšūna ir sievišķīgākā un lielākā šūna sievietes organismā, kuras aizmetņi sāk veidoties jau embrionālajā periodā. Tieši tāpēc olšūnas izdzīvo visu to, ko pati sieviete. “Cigarešu dūmi, lietotie medikamenti, piesārņotais pilsētas gaiss, sēdošs darbs, kaitīgās plastmasas lietošana sadzīvē, alkohols un viss cits, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē arī olšūnu veselību,” saka ginekoloģe Gita Ruttasa. Lai palīdzētu olšūnām labi justies un būt iespējami veselākām, arī tām nepieciešamas īpašas rūpes un vitamīni.

Lasīt tālāk...

FemiLift procedūra sievietes dzīves kvalitātei

Maksts gļotādas lāzertonizēšanas procedūra, kas pazīstama ar nosaukumu FemiLift, Latvijā, Lāzermedicīnas klīnikā, ir pieejama tikai gadu, bet pasaulē tiek praktizēta trīs gadus. Interese par šo ārstniecības metodi pieaug – tas skaidrojams gan ar pacientu pozitīvajām atsauksmēm, gan ar to, ka daudzām sievietēm patiešām ir aktuāli jautājumi, kuras šī procedūra palīdz risināt. Atrodot informāciju par FemiLift, iespēju uzlabot savas dzīves kvalitāti saskata arī tās sievietes, kuras līdz šim klusi samierinājušās ar dzemdību un novecošanas rezultātā iegūtajām problēmām. Kā viņām var palīdzēt lāzertonizēšanas procedūra – stāsta Lāzermedicīnas klīnikas ginekoloģe Inta Dinsberga.
Rīga, Kokneses pr.18a
tel.nr. 67374747; 67374744

Lasīt tālāk...

Grūtniece, multiplās sklerozes paciente vai abas?

Multiplā skleroze (MS) ir slimība, kas ietekmē gan pacientu, gan viņa tuviniekus un kolēģus. Vienlaicīgi tā ir slimība, kas savas attīstības sākumā mēdz būt visiem neredzama, – it kā parasts nogurums pēc ražīgas darba dienas, neliels stīvums, notirpusi roka. Šie simptomi laika gaitā pārtop par redzes, jušanas, kustību, koordinācijas, arī līdzsvara traucējumiem. Tomēr – lai ko arī MS nozīmētu – tā nav slimība, kas pacientam traucē kļūt par mammu vai tēti.

Lasīt tālāk...

Grūtniecība, dzemdības un hemoroīdi

Bērniņa gaidīšana ir skaists laiks. Ļoti gribētos, lai nekas to neaptumšo, lai jaunā māmiņa būtu pasargāta no dzīves negācijām un, protams, vesela. Daudzas varbūtējās veselības problēmas iespējams paredzēt un veikt pasākumus, lai tās novērstu vai jūtami mazinātu. Viena no tām ir hemoroīdi – prozaiska kaite, kam, izrādās, ir tendence veidoties un saasināties tieši grūtniecības laikā. Ko darīt – stāsta ķirurģe koloproktoloģe Inga Melbārde – Gorkuša ( Lāzermedicīnas klīnika).
Rīga, Kokneses pr.18a
tel.nr. 67374747; 67374744

Lasīt tālāk...

Latvijā jāpilnveido dzemdes kakla vēža profilakse

Kaspars Līcītis,
biedrības Papardes zieds sabiedrisko attiecību speciālists


Latvijā joprojām ir nepietiekama dzemdes kakla vēža profilakse, tāpēc aizvien ir augsti saslimšanas un mirstības rādītāji. Lai uzlabotu situāciju, laikus atklājot un ārstējot gan pirmsvēža saslimšanas, gan arī dzemdes kakla vēzi, sievietes jāmotivē piedalīties audzēja skrīninga programmā, kā arī jāpaplašina ārstniecībā iesaistīto personu ģimenes ārstu un ginekologu zināšanas par profilakses pasākumiem.

Lasīt tālāk...

5 veidi kā parūpēties par krūtīm

Iveta Kalniņa

Gan emocionāli, gan fiziski krūtis sievietei ir ārkārtīgi svarīga ķermeņa daļa. Lai arī daba piena dziedzerus devusi tikai ar vienu mērķi - bērna barošanai, protams, ka mūsdienās tas nebūt ne vienīgais to uzdevums. Krūtis ir iekāres, dailes un pat modes objekts, tāpēc par krūšu veselību ir jārūpējas visu mūžu.

Lasīt tālāk...

Hormonālā kontracepcija – mīti par nekaitīgumu?

Maija Rītupe

Hormonālā kontracepcija – tautas valodā pretapaugļošanās tabletes kļuvušas par daudzu sieviešu ikdienu. Tas ir tik vienkārši – iedzer ripiņu un ne par ko neuztraucies. Bet vai tiešām uztraukumam nav iemesla? Ja vērtē no grūtniecības iestāšanās iespējas, tad tāda tikpat kā nav. Drošāka ir tikai pilnīga atturēšanās. Toties, ja par primāro uzskata pašas lietotājas veselību, situācija ir pretēja.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi