Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Onkoloģija

Melanoma – visstraujāk progresējošā vēža forma

Skarbie statistikas dati liecina, ka saslimšana ar ādas vēzi melanomu Latvijā katru gadu pieaug un vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku dermatologa kabinetā izdzird šo diagnozi. Ja ādas vēzis tiek atklāts sākuma stadijā, to var salīdzinoši efektīvi ārstēt un nodzīvot veselīgu un pilnvērtīgu dzīvi, jo pat 95-97% pacientu var izveseļoties. Lai to izdarītu, vismaz reizi gadā profilaktiski nepieciešams apmeklēt dermatologu. Realitātē profesionāls un pieredzējis dermatologs var kļūt par vienīgo glābiņu, lai cīnītos ar bīstamo slimību.

Lasīt tālāk...

Svarīgākais, kas jāzina par valsts apmaksātu vēža skrīningu

Vēzis ir slimība, kuru agrīni atklājot iespējams izārstēt – tieši zināšanu trūkums bieži vien ir tas, kas liedz šo onkoloģisko slimību atklāt agrīnā stadijā un uzsākt agrīnu ārstēšanu. Latvijā valsts apmaksā krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīningu jeb profilaktiskās pārbaudes, ar kuru palīdzību slimību iespējams atklāt pašā sākuma stadijā, kad pirmie simptomi vēl nav parādījušies.

Lai gan sabiedrībā valda uzskats, ka vēzis ir neārstējama slimība, tā nav patiesība. Vēzis ir ārstējama slimība, kurai labāki ārstēšanas rezultāti ir slimības sākuma stadijā. Tāpēc būtiski ir veikt regulāras veselības pārbaudes, kas sniedz iespēju savlaicīgi konstatēt slimību un uzsākt tās ārstēšanu.

Lasīt tālāk...

Melanoma cauri gadsimtiem

Kas ir melanoma, kā to ārstēja senatnē un kādas ir izredzes kļūt veselam mūsdienās, atklāj medicīnas zinātņu doktore, onkoloģe imunoloģe Simona Doniņa. Viņa stāsta, ka saslimstība ar melanomu pēdējos gadu desmitos strauji pieaug visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.

Attīstība un stadijas

Latvijas Onkoloģijas centra Vēža reģistra un Slimības profilakses un kontroles centra dati liecina – kopš 1980. gada, kad tika konstatēti 1,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, 2013. gadā melanomas gadījumu skaits audzis līdz 10,1 uz 100 000 iedzīvotāju.

Lasīt tālāk...

Vēzis – ļoti bīstams, tomēr uzveicams

Laura Klimkāne 

Ļaundabīgā audzēja diagnoze satriec jebkuru. Cilvēks, kam radušās aizdomas, ka viņš saslimis ar vēzi, bieži nevēršas pie ārsta, baidoties, ka diagnoze apstiprināsies. Taču ikvienam būtu jāatceras patiesība, ka vēzi sekmīgi var ārstēt tikai tad, ja tas atklāts agrīnā stadijā. Laikus sākta mūsdienīga ārstēšana parasti tiešām dod labus rezultātus.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi