Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.
Citi raksti par šo tēmu
Infekcijas
Iesnas - vai tā ir nopietna saslimšana?
Dr. Astra Miķelsone
Vai atradīsies cilvēks, kuram nekad mūžā nav bijušas iesnas? Laikam jau, ka nē. Runā, ka tā ir populārākā slimība pasaulē un aptver Ginesa rekordu cienīgus apmērus, saslimušo skaita ziņā.
Ir izpētīts, ka vidēji cilvēks sava mūžā laikā iesnains aizvada trīs līdz četrus gadus un, ka šo saslimšanu var izraisīt vairāk nekā 200 vīrusu. Mēdz sacīt, ka neārstētas iesnas ilgst vienu nedēļu, bet ārstētas pāriet septiņu dienu laikā. Kā ir patiesībā? Ir vai nav tā saslimšana? Vajag, vai nevajag tās ārstēt?
Herpes vīruss un transfērfaktors
Jutta Ruka Herpes vīrusi, ir daudz draudīgāki, nekā esam pieraduši domāt. Jo pie tiem ir pieskaitāmas daudz nopietnākas saslimšanas, nekā parastās aukstumpumpas – herpem ir divi parastie tipi (I un II), citomegalovīruss, kā arī tie ir vējbaku, jostasvietas herpes, mononukleozes un hroniskā noguruma sindroma ierosinātāji. |
![]() |
Kā izvairīties no aukstumpumpām vasarā
Lai vasarā nebūtu jācieš no aukstumpumpām jeb herpes vīrusa, cilvēkiem šajā gadalaikā būtu jāuzmanās no saules un vēja, kā arī jāuzlabo organisma imunitāte, iesaka speciālisti.
Ieteicamie profilakses pasākumi gripas epidēmijas epicentrā
Viesturs Deksnis
Šobrīd, kad gripas epidēmija sasniegusi epicentru, joprojām aktuāli ir gripas profilakses pasākumi. Taču tie atšķiras no profilakses pasākumiem gripas saslimšanas gadījumu sākumposmā, ņemot vērā, ka jau labu laiku organismam tiek prasīts noturēties pret apkārt klejojošo gripas vīrusu, un tā spēki mazinās.
Aukstumpumpas – kā tās ārstēt?
Māra Kondrāte
Rudens vējainajos un aukstajos laika apstākļos īpaši aktivizējas aukstumpumpu izplatība. Diemžēl tiem, kas reiz inficēti ar aukstumpumpu izraisošo vīrusu, nav iespējas no vīrusa izārstēties pilnībā. Vīruss „snauž” nervu sistēmā, gaidot labvēlīgus apstākļus jaunam uzplaiksnījumam. Tāpēc „BENU aptiekas” farmaceite Kristīne Brencāne sniedz padomus, kā iespējams vīrusu organismā padarīt vājāku, neļaujot tam izlauzties, kā arī stāsta par to, kādas apārstēšanas metodes izmantot, ja aukstumpumpa parādījusies.
Apturiet gripu pirms, tā apsteidz jūs!

Gripa nav parasta saaukstēšanās - tā ir lipīga elpošanas ceļu infekcijas slimība, ko izraisa gripas vīruss un negatīvi ietekmē arī visu organismu. Ar gripu var inficēties ikviens, tas, ka esat stiprs un vesels nenozīmē, ka jūs no saslimšanas esat pasargāts.
Kas ir gripa, kādas ir tās pazīmes?
Gripas pazīmes ir:
• pēkšņs sākums;
• galvassāpes;
• drudzis;
• paaugstināta temperatūra;
• kaulu "laušanas sajūta'';
• aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.
Gripa – īsa vēsture, epidēmijas un pandēmijas
Gripa ir RNA vīrusu dzimtas izraisīta saslimšana, ar ko slimo putni un zīdītāji, tai skaitā arī cilvēki. Saslimšana pazīstama sen – jau 412. p.m.e. pats Hipokrāts aprakstīja akūtu respiratoru saslimšanu, kura, iespējams, varētu būt gripa. 1173. gadā Anglijā ir aprakstīta saslimšana, kura atgādina gripas simptomus.
Norvolkas vīrusu infekcija
Slimības raksturīgākās klīniskās pazīmes – slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, arī galvas sāpes un neliels drudzis. Slimības simptomi parasti parādās 12 – 48 stundu laikā (vidēji 35 stundu laikā) pēc inficēšanās un slimība parasti ilgst 1 – 2 diennaktis. Smagu slimības gaitu un komplikācijas novēro reti.