Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Infekcijas

Iesnas - vai tā ir nopietna saslimšana?

Dr. Astra Miķelsone

Vai atradīsies cilvēks, kuram nekad mūžā nav bijušas iesnas? Laikam jau, ka nē. Runā, ka tā ir populārākā slimība pasaulē un aptver Ginesa rekordu cienīgus apmērus, saslimušo skaita ziņā.
Ir izpētīts, ka vidēji cilvēks sava mūžā laikā iesnains aizvada trīs līdz četrus gadus un, ka šo saslimšanu var izraisīt vairāk nekā 200 vīrusu. Mēdz sacīt, ka neārstētas iesnas ilgst vienu nedēļu, bet ārstētas pāriet septiņu dienu laikā. Kā ir patiesībā? Ir vai nav tā saslimšana? Vajag, vai nevajag tās ārstēt?

Lasīt tālāk...

Herpes vīruss un transfērfaktors

Jutta Ruka

Herpes vīrusi, ir daudz draudīgāki, nekā esam pieraduši domāt. Jo pie tiem ir pieskaitāmas daudz nopietnākas saslimšanas, nekā parastās aukstumpumpas – herpem ir divi parastie tipi (I un II), citomegalovīruss, kā arī tie ir vējbaku, jostasvietas herpes, mononukleozes un hroniskā noguruma sindroma ierosinātāji.


Lasīt tālāk...

Ieteicamie profilakses pasākumi gripas epidēmijas epicentrā

Viesturs Deksnis

Šobrīd, kad gripas epidēmija sasniegusi epicentru, joprojām aktuāli ir gripas profilakses pasākumi. Taču tie atšķiras no profilakses pasākumiem gripas saslimšanas gadījumu sākumposmā, ņemot vērā, ka jau labu laiku organismam tiek prasīts noturēties pret apkārt klejojošo gripas vīrusu, un tā spēki mazinās.

Lasīt tālāk...

Aukstumpumpas – kā tās ārstēt?

Māra Kondrāte

Rudens vējainajos un aukstajos laika apstākļos īpaši aktivizējas aukstumpumpu izplatība. Diemžēl tiem, kas reiz inficēti ar aukstumpumpu izraisošo vīrusu, nav iespējas no vīrusa izārstēties pilnībā. Vīruss „snauž” nervu sistēmā, gaidot labvēlīgus apstākļus jaunam uzplaiksnījumam. Tāpēc „BENU aptiekas” farmaceite Kristīne Brencāne sniedz padomus, kā iespējams vīrusu organismā padarīt vājāku, neļaujot tam izlauzties, kā arī stāsta par to, kādas apārstēšanas metodes izmantot, ja aukstumpumpa parādījusies.

Lasīt tālāk...

Apturiet gripu pirms, tā apsteidz jūs!

Ārija Stalbova, Vakcinācijas centra vadītāja

Gripa nav parasta saaukstēšanās - tā ir lipīga elpošanas ceļu infekcijas slimība, ko izraisa gripas vīruss un negatīvi ietekmē arī visu organismu. Ar gripu var inficēties ikviens, tas, ka esat stiprs un vesels nenozīmē, ka jūs no saslimšanas esat pasargāts.

Lasīt tālāk...

Kas ir gripa, kādas ir tās pazīmes?

Gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus.

Gripas pazīmes ir:
• pēkšņs sākums;
• galvassāpes;
• drudzis;
• paaugstināta temperatūra;
• kaulu "laušanas sajūta'';
• aizlikts deguns bez iesnām un sauss, rejošs klepus.

Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā 2 - 5 reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

Lasīt tālāk...

Gripa – īsa vēsture, epidēmijas un pandēmijas

Ivars Auce

Gripa ir RNA vīrusu dzimtas izraisīta saslimšana, ar ko slimo putni un zīdītāji, tai skaitā arī cilvēki. Saslimšana pazīstama sen – jau 412. p.m.e. pats Hipokrāts aprakstīja akūtu respiratoru saslimšanu, kura, iespējams, varētu būt gripa. 1173. gadā Anglijā ir aprakstīta saslimšana, kura atgādina gripas simptomus.

Lasīt tālāk...

Norvolkas vīrusu infekcija

Norvolkas vīrusu izraisītu akūtās zarnu infekcijas slimību ārzemju literatūrā un plašsaziņas līdzekļos bieži nosauc par “ziemas vemšanu slimību”.

Slimības raksturīgākās klīniskās pazīmes – slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, arī galvas sāpes un neliels drudzis. Slimības simptomi parasti parādās 12 – 48 stundu laikā (vidēji 35 stundu laikā) pēc inficēšanās un slimība parasti ilgst 1 – 2 diennaktis. Smagu slimības gaitu un komplikācijas novēro reti.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi