Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Mūzikas terapija Rīgā - inovatīva un tālredzīga ārstēšanās metode

Igors Pļava

Mūzika jau gadu tūkstošiem ilgi ir viens no iedarbīgākajiem līdzekļiem psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanā. Mūzikas spēku apstiprina fakts, ka tā veidojusies vēl pirms rakstības izgudrošanas. Pat mazākajā kultūrā, vienalga, vai tā atradusies izolēti uz salas, kalnos vai tuksnesī, viens no cilvēka izteiksmes pamatelementiem ir bijusi mūzika. Garīgie skaņdarbi, mullu dziedājumi vai izdziedāti cīņas saucieni ir viens no spēcīgākajiem rīkiem iedarbībā uz cilvēka psihi. 

Mūzikas terapija – inovatīva ārstniecības metode

Tieši tas arī ir iemesls, kāpēc mūzikas terapija Rīgā var palīdzēt un skart cilvēka iekšējās stīgas augstākā līmenī un veidā. Mūzikas terapija ir jebkuras citas terapijas spēcīgi papildinoša metode, kuras mērķis ir palīdzēt uzlabot cilvēka psihisko, fizisko, kā arī sociālo veselību. Tas ir zinātniski pierādīts mūzikas elementu pielietojums ārstēšanās procesā, kura pamatnostādnes meklējamas cilvēka psiholoģijā, medicīnā un mākslā. Ir vairāki šīs terapijas veidi.

Latvijā šī metode ir pieejama Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā Rīgā, F. Sadovņikova ielā 20. Kā atzīmē mūzikas terapeite Dzintra Zariņa: „Mans mērķis ir palīdzēt cilvēkiem pārvarēt psihoemocionālas un fiziskas krīzes, atjaunot un stiprināt dabīgos psihes un ķermeņa pašdziedināšanās resursus. Palīdzēt iepazīt un attīstīt personības radošo potenciālu un veicināt tā pašrealizāciju.”

Vibroakustiskā mūzikas terapija spēj darīt brīnumus, jo:

 • Mazina sāpes,
 • Regulē bezmiegu un muskuļu spastiku,
 • Palīdz cīnīties ar psihosomatiskiem un ar stresu saistītiem simptomiem,
 • Palīdz cīnīties ar psiholoģiskām un emocionālām problēmām un atkarībām,
 • Ārstē depresiju, panikas lēkmes,
 • Samazina trauksmes sajūtu. 

Terapija var palīdzēt ikvienam! Tā kā mūsdienās tehnoloģisko iespēju, pārslodzes un stresa dēļ tuvinieki ir kopā aizvien mazāk, mūzikas terapeits var palīdzēt atjaunot zudušās saites gan individuāli, gan ģimenei. Mūzikas terapeita vadībā pacienta radītā vai atskaņotā mūzika kalpo kā starpnieks savstarpējai komunikācijai, sevišķi, ja ir grūtības savas emocijas izpaust tiešā sarunā. Tas var kalpot kā palīgs arī gadījumos, kad saruna nav iespējama fizisku traumu vai insulta dēļ. 

Kā notiek mūzikas terapijas nodarbības  

Mūzikas terapeits caur skaņas fizisko iedarbību uz organisma šūnām un orgāniem spēj ietekmēt prātu un ķermeni, arī emocijas, kas izraisa neskaitāmus pozitīvus procesus ķermenī. Šajā procesā caur mūziku izpaužas cilvēka zemapziņa, kas sevī glabā visus grūtību un konfliktu cēloņus. Ikviena indivīda, bērna vai ģimenes mikroklimatu var uzlabot, uzzinot un izprotot konfliktu cēloņus.

Mūzikas terapeits palīdzēs:

 • Ja ir psiholoģiskas un emocionālas grūtības;
 • Atkarību un līdzatkarības problēmu gadījumā;
 • Ja bērniem vai vecākiem ir psihiskās veselības traucējumi, piemēram, panikas lēkmes, trauksme, depresija, ēšanas traucējumi;
 • Psihosomatisku simptomu gadījumā;
 • Neiroloģisko funkciju traucējumu gadījumā, piemēram, atmiņas, uzmanības, runas, kustības traucējumu gadījumā, kas radušies insulta, smadzeņu traumas vai neiroloģisku saslimšanu rezultātā.

Mūzikas terapeits var palīdzēt ne tikai meklēt problēmu vai problemātiskas komunikācijas risināšanas nolūkus, terapija var palīdzēt atklāt slēptu potenciālu kādam ģimenes loceklim, pilnveidot un attīstīt individuālu personību, sasniegt savas dzīves pilnvērtīgāku izpausmi, dzīvesprieka un gandarījuma izjūtu, kas mūsdienās nereti ir ļoti grūti paveicams solījums. 

Kāpēc izvēlēties Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīniku?

Kā ikvienā ārstēšanās procesā, svarīgākais elements ir uzticams un profesionāls personāls. Vibroakustiskās mūzikas terapija iedarbojas uz zemapziņu, kas tiešākajā mērā nes atbildību par problēmu cēloņiem, tāpēc mūzikas terapeiti veic unikālu darbu, jo spēj sakārtot psihi un padarīt to atkal veselīgu. Tikai ar šiem priekšnoteikumiem var uzlaboties dzīves kvalitāte un uzlaboties fiziskā un emocionālā veselība, īpaši saudzējot bērnu garīgo veselību.

Par Prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikas speciālistu spējām liecina pieredze, līdzšinējie sasniegumi medicīnas nozarē, to skaitā arī pētījumos par mūzikas terapijas labvēlīgo ietekmi psoriāzes ārstēšanas procesā, un nemitīgā attīstība. Klīnika atrodas Firsa Sadovņikova ielā 20, 413. kabinetā (4. stāvs, A ieeja), savukārt vizītei iespējams ērti pieteikties mājas lapā dermatologs.com vai zvanot 28 699 111.

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi