Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Bīstami

Greitbaringtonas deklarācija par COVID19

Aija Dvinska

Iztulkoju Greitbaringtonas deklarāciju, kuras teksts Latvijas medijos bija atspoguļots sagrozīti. Šie nav ekstrēmisti, bet universitāšu profesori, izcili epidemiologi ar pieredzi.

iespēja izlasīt un parakstīt Deklarāciju, sekojot SAITEI zemāk.  --

📷📷📷-- GREITBARINGTONAS  DEKLARĀCIJA --

Šī ir ASV, Greitbaringtonas pilsētā šodien parakstītā deklarācija. Kā infekciju slimību epidemiologiem un sabiedrības veselības speciālistiem mums ir nopietnas bažas par to, cik graujoši pašreiz dominējošie COVID-19 politiskie risinājumi ietekmē sabiedrības fizisko un psihisko veselību, tādēļ vēlamies rekomendēt pieeju, ko esam nosaukuši par Fokusētu pasargāšanu („Focused Protection”).

Lasīt tālāk...

Beļģijas ārstu atklātā vēstule par situāciju ar Covid

Mēs ārsti un veselības profesionāļi vēlamies paust nopietnu satraukumu par situācijas ar SARS-CoV-2 vīrusa attīstību pēdējos mēnešos. Mēs aicinām politiķus būt neatkarīgiem un kritiski informētiem, pieņemot lēmumus un ieviešot pret koronavīrusu vērstos obligātos pasākumus. Mēs aicinām uz atklātu diskusiju, kur tiks pārstāvēti visi eksperti bez jebkādas cenzūras. Pēc sākotnējas ar Covid19 saistītās panikas, šobrīdējie fakti rāda pilnīgi citu ainu – no medicīniskā viedokļa vairs nav nepieciešami nekādi ārkārtas pasākumi.

Šobrīdējā krīzes vadība ir kļuvusi pilnīgi neproporcionāla un rada vairāk postījumus nekā laba.

Mēs aicinām izbeigt jebkādus ārkārtas pasākumus un pieprasām nekavējoši atjaunot normālu demokrātisku pārvaldību un visas mūsu cilvēktiesības.

“Ārstēšana nedrīkst būt kaitīgāka par problēmu”

Lasīt tālāk...

Ar skanīgu vārdu, bet ļaunu dabu - baktērijas legionellas

Lai gan saslimstība ar leģionāru slimību Latvijā kopumā nav ļoti augsta, tomēr esošie gadījumi raisa satraukumu sabiedrībā, īpaši tādēļ, ka šogad no šīs slimības jau miruši  3 cilvēki. Pagājušajā gadā miruši 2 cilvēki, bet slimība apstiprināta 24 gadījumos.   Kas jāzina katram, lai izvairītos no slimības izraisītājām ar skanīgo nosaukumu - legionellām, konsultē ārste - pneimonoloģe Madara Tirzīte  

Lasīt tālāk...

Nešpetnie vēdervīrusi

 

Sigita Āboltiņa

Vai zināji, ka dažādie vēdervīrusi ir pat lipīgāki par saaukstēšanās slimībām? Kāpēc tā? Kā sevi un savus bērnu pasargāt no vēdera infekcijām un ko darīt, ja gadījies saslimt, stāsta bērnu infektoloģe Gunta Laizāne.

No mutes mutē, no rokas rokā

Jā, arī vēdervīrusiem ir sezonāls raksturs. Taisnības labad gan jāteic, ka tie ir gatavi uzbrukumam visu cauru gadu, tomēr biežāk dažādas zarnu infekcijas un vēdera vīrusi liek par sevi manīt vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī. Visticamāk, tam ir racionāls skaidrojums – vasaras mēnešos ir skolas brīvlaiks, un arī bērndārznieki lielākoties uzturas ārā svaigā gaisā, nevis čupojas slēgtās telpās, kuras tikai pa retam izvēdina. Bērniem nav tik ciešs kontakts, un viņi neinficē cits citu.

Lasīt tālāk...

Kā izvēlēties veļas pulveri?

Kārlis Auce

Veļasmašīna un automātiskā veļas mazgāšana ir iespējams viens no mazāk novērtētajiem cilvēces panākumiem. Līdz ar tās izgudrošanu, drēbju mazgāšana pārvērtās no vairāku stundu garas drēbju beršanas par vienkāršu drēbju ielādēšanu mašīnā un veļas pulvera pievienošanu.  Bet, kā vienmēr, šīs pārmaiņas nenāk bez savas cenu zīmes. Veļas pulveriem pievienotās ķīmiskās vielas, kas tik lieliski notīra netīrumus no drēbēm, ir atbildīgas arī par dažādām veselības problēmām, piemēram, ādas iekaisumiem, alerģijām, dažkārt tie pat ir vainojami dažādu plaušu slimību izraisīšanā.

Lasīt tālāk...

Antioksidantu tumšā puse

Kārlis Auce

Lai gan ne katrs cilvēks ar c-vitamīna tabletēm rokās, somiņā vai vannas istabas skapī, varētu pateikt, kas ir antioksidanti un kāda ir to nozīmē mūsu veselībā, visticamākais lielākā daļa cilvēku, kam pamatskola jau aiz muguras noteikti zinās, ka C un vēl dažādi alfabēta vitamīni ir veselīgi un ka varbūt pat ir vajadzīgs tos uzņemt papildus. Izrādās šis plaši izplatītais uzskats tik ļoti nemaz neatbilst patiesībai un varbūt pat var izraisīt agrāku vēža parādīšanos.

Lasīt tālāk...

Izvairīties no Laima slimības

Dagnija Veidemane

Lai pasargātu sevi no Laima slimības, kas pašlaik uzliesmojusi Latvijā, un citām bīstamām ērču pārnēsātām infekcijām, cilvēkiem pirms došanās pie dabas krūts vajadzētu atbilstoši apģērbties un izmantot ērču atbaidīšanai paredzētu aerosolu, iesaka speciālisti.

 

Jāmin, ka ērču kodums potenciāli ir divu slimību risks. Viena no tām ir ērču encefalīts, bet otra  - Laimas slimība.

"Protams, efektīva aizsardzība pret ērču encefalītu ir savlaicīga vakcinēšanās. Taču jāatgādina, ka pret Laima slimību potes nav. Tāpēc pirms došanās mežā vai staigāšanas pa krūmainām vietām sevi varam pasargāt ar piemērotu apģērbu un līdzekļiem šo bīstamo kukaiņu atvairīšanai," pastāstīja "EUROAPTIEKA" farmaceite Ilva Leimane.

Lasīt tālāk...

Kā sniegt pirmo palīdzību slīkšanas gadījumos?

Glābjot bērnu vai pieaugušo, vienmēr jārīkojas pēc vienota plāna. Sabiedrībā pastāv maldīgs priekšstats, ka cietušais jāapgāž kājām gaisā, lai it kā iztecinātu ārā no viņa ūdeni. Šādā veidā kādu daļu ūdens var iztecināt, bet to nav iespējams iztecināt no plaušām, tāpēc nevajadzētu lieki tērēt laiku šādai rīcībai, bet pēc iespējas ātrāk uzsākt atdzīvināšanas manipulācijas.

Lasīt tālāk...

Slīkšana – viens no riskiem bērna dzīvībai

Rūpējoties par bērnu drošību, vecākiem uzmanība jāpievērš arī slīkšanas risku novēršanai. Jāuzmanās ne tikai atklātu ūdenstilpju tuvumā, bet arī no mājās un piemājas teritorijā esošajām ūdens tilpnēm, piemēram, akām, ūdens strūklakām, baseiniem, dīķiem, grāvjiem. Arī vannas istabā esošie ūdens avoti un tilpnes var apdraudēt bērna dzīvību. Dzīvojamās telpās vai dārzā neatstājiet uz zemes traukus – spaiņus, bļodas un citus priekšmetus -, kas ir piepildīti ar ūdeni, piemēram, lietus ūdens mucas.

Lasīt tālāk...

Uzmanību – iesnains autobraucējs!

Inguna Almbauere, klīnika „Premium Medical”

Kad iestājas rudens, visiem ir skaidrs, ka auksts un drēgns laiks mūsu platuma grādos būs neizbēgams, un tad saaukstēšanās veicinātās slimības – iesnas, klepus, dažādu vīrusu izraisītas slimības nav nekāds retums.
Neskaitāmas reizes ir rakstīts un runāts par to, ka saslimušam cilvēkam ir jāārstējas un uz darbu labāk nenākt, taču dažādu apsvērumu dēļ - visbiežāk  tās ir bailes pazaudēt darbu vai saņemt mazāku atalgojumu, cilvēki nepamet savas ikdienas gaitas, tādējādi apdraudot arī citu veselību un pat dzīvību, piemēram, saslimis autobraucējs, kurš lieto medikamentus var izrādīties bīstams.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi