Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.
Citi raksti par šo tēmu
Alerģija
Sagatavojies alerģijai laikus
„Alerģija pret kaķu spalvām un mājas putekļiem man tika atklāta sešu gadu vecumā. Šī iemesla dēļ mums mājās nekad nav bijis kaķis, savukārt māja vienmēr bijusi tīra no putekļiem. Ejot pie kāda ciemos, vienmēr noskaidroju, vai šajās mājās nedzīvo arī kaķis. Alerģiskā reakcija man parādās uzreiz, sāku šķaudīt, sāk asarot acis un ir aizlikts deguns.
Alerģija no emocijām?
Dr. Ērika Rutkovska
Psihosomatikas un psihoterapijas ārsts
Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnika
Alerģiju izraisa dažādu faktoru kopums, emocijām to izcelsmē ir liela nozīme. Āda demonstrē cilvēka izjūtas (nosarkšana, samulsums, vainas izjūta), kas pierāda emociju vistiešāko ietekmi uz to. Kāda īsti ir emociju saistība ar ādas alerģisku reakciju?
Klasiska alerģija ir imūnsistēmas neadekvāta reakcija pret pavisam parastām lietām. Viens no faktoriem var būt arī iedzimtība – ja vienam no vecākiem ir alerģija, tad varbūtība, ka tā būs arī bērnam, ir 20-40%. Ja alerģija ir abiem vecākiem, tad varbūtība ir augstāka – 50-80%. Tomēr pēdējā laikā ir novērots, ka vecākiem, kuriem pašiem alerģiju nav, piedzimst alerģiski bērni, tādēļ alerģiju izcelsmes skaidrojums jāmeklē apkārtējā vidē.
Ziedputekšņi drīz atgriezīsies, bet reizē ar tiem arī alerģija
Šai slimībai raksturīgi mokoši simptomi: šķaudīšana, ūdeņaini izdalījumi no deguna, deguna gļotādas uztūkums, deguna un (vai) aukslēju niezēšana, acu konjunktīvas iekaisums (konjunktivīts: raksturīgās pazīmes – acu asarošana, apsārtums, nieze). Slimnieki, kas slimo ar šo slimību, jūt nogurumu. Visi šie simptomi var radīt smagus veselības traucējumus1.
Kā tikt galā ar alerģiju
Rudens - ziemas periods ir laiks, kad mūsu specifisko klimatisko apstākļu dēļ saasinās dažādas hroniskas kaites, tai skaitā aktīvākas kļūst alerģiskās izpausmes un to izraisītās slimības, Kā atpazīt, kā sadzīvot un uzveikt alerģiju, stāsta internists alergologs Dr. Med, Māris Bukovskis.
Viss sākas ar degunu
Zane Broka
Deguns pirmais tiešā veidā saskaras ar ieelpojamo gaisu. Gaisā ir daudz cilvēka organismam svešu un nepieņemamu vielu, ko sauc par alergēniem.
Īrnieki bez īres līguma
Kamena Kaidaka
Mana māja – mans cietoksnis, tā laimīgi nodomājam, aizvērdami aiz sevis durvis, pārliecināti, ka nu beidzot esam vieni un brīvi no uzmācīgās ārpasaules. Tomēr alojamies, jo mūsu neieņemamajā cietoksnī ir iemitinājušies neredzami īrnieki, kas ne tikai nemaksā īri, bet var arī būtiski pasliktināt mūsu pašsajūtu. Tie ir alergēni, kuru klātbūtne jutīgākajiem no mums var izraisīt alerģisku reakciju – iesnas, šķavas, niezi, acu asarošanu, pat elpošanas traucējumus.
Ziedputekšņu alerģija
Māris Bukovskis
Neskaitāmi cilvēki pavasari sagaida ar zināmām bažām. Iemesls? Ziedputekšņu alerģija jeb polinoze, kuras izpausmes ir iesnas, acu nieze un asarošana, nopietnākā gadījumā – bronhiālās astmas uzliesmojums.
Alerģiskās iesnas
Zane Broka
Deguns pirmais tiešā veidā saskaras ar ieelpojamo gaisu. Gaisā ir daudz cilvēka organismam svešu un nepieņemamu vielu, ko sauc par alergēniem.