Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Goldberry – atklāj odziņu!

Jana Lapiņa

„Uz pasaules ir augs, kas pēc savas iedarbības uz cilvēka organismu ir nepārspējams un asociējas tikai ar vienu vārdu - veselība. Tas ir smiltsērkšķis.”
/Akadēmiķis V. Spiričevs/

 

 


Šis augs satur vairāk nekā 190 dažādu uzturvielu, tāpēc to nereti godā arī par „svēto augli”. Smiltsērkšķu ogās ir 3 antioksidanti, 18 aminoskābes, 14 vitamīni un provitamīni, aptuveni 150 dažādu aktīvu vielu un ķīmisku savienojumu, kas darbojas pēc sinerģisma principa (viens otra darbību pastiprina potencējot).
Senajā Grieķijā zirgus ārstēja, izbarojot viņiem smiltsērkšķu lapas. Šāda ārstēšana ne tikai izārstēja zirga kaiti, bet zirgs ieguva arī lielisku ārieni: spalva kļuva gluda un spīdīga. Tādējādi smiltsērkšķi ieguva savu zinātnisko nosaukumu Hippophae (hippos – zirgs, faos – spīdīgs). Kā vēsta grieķu mitoloģija, smiltsērkšķis bija Pegaza – spārnotā zirga – iecienītākais ēdiens.
Jau izsenis smiltsērkšķu augļiem tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības, kuras tiek apstiprinātas daudzos pasaulē veiktajos pētījumos, tomēr smiltsērkšķa lielākā vērtība atspoguļojas to cilvēku dzīvē, kuri to lieto uzturā.

Uzņēmumā “Satori Alfa” smiltsērkšķu nektāru ražojam bez  konservantiem vai stabilizatoriem. Ogu dabisko vērtību saglabājam ar fizikālām metodēm. Ogu pārstrādē izmantojam progresīvu tehnoloģiju rezultātā biezsulas sastāvā saglabājot visas smiltsērkšķa labās īpašības. Produkta sastāvā ir smiltsērkšķa ogas sula, miziņa, mīkstums un mīkstuma eļļa.
Īpašs ražošanas režīms arī pasterizētajam smiltsērkšķu nektāram Goldberry palīdz saglabāt bioloģiski aktīvās vielas, ko apstiprina laboratoriski izmeklējumi. Produkta gatavošanā tiek izmantotas tikai Latvijā audzētas šķirnes ogas, pirms tam pārliecinoties par to kvalitāti.
Lai aizsargātu B grupas vitamīnus no ultravioleto staru un gaismas iedarbības, smiltsērkšķu nektārs tiek fasēts baltās pudelēs. Baltā krāsa simbolizē tīrību, drošību, gaismu un tradīciju saglabāšanu – kas norāda arī uz uzņēmuma „Satori Alfa” filozofiju.

Smiltsērkšķu nektāru ieteicams lietot:
•    ja ir sirds un asinsvadu slimības;
•    onkoloģijas pacientiem staru un ķīmijas terapijas laikā;
•    lai novērstu toksikozi grūtniecības laikā;
•    lai pazeminātu holesterīna līmeni;
•    lai pārvarētu nogurumu un atlabtu pēc slimošanas;
•    ja ir sausa āda, nespodri mati, blaugznas, lūstoši nagi;
•    lai samazinātu locītavu sāpes, iekaisumus, psoriāzes simptomus;

Nektāru ieteicams lietot pa glāzei (150-200g) dienā. Vislabāk to dzert rīta pusē un pa dienu, jo, vakaros iedzerts, enerģētiski spēcīgais smiltsērkšķu nektārs var izraisīt bezmiegu.
Smiltsērkšķu nektārs ne tikai palīdz izvairīties no dažādām veselības problēmām, bet ir arī garšīgs multifunkcionāls pārtikas produkts. Smiltsērkšķu nektāru var lietot dažādos veidos, piemēram, atšķaidot ar citām dabīgām sulām vai ar ūdeni. Gardas kokteiļu receptes ar smiltsērkšķu nektāru varat aplūkot šeit:
http://www.satorialfa.lv/lv/kokteili_katram_gadalaikam/
“Satori Alfa” izsaka pateicību smiltsērkšķa nektāra lietotājiem par uzticību, atsaucību un augstu produkta novērtējumu.

Follow veselslv on Twitter

  


 

 

Citi piedāvājumi