Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Taukaina āda un pumpas


Ligija Ciekure

Taukaina āda - tas nav ne tiesas spriedums, ne ļaunu vēstoša diagnoze, ne nolemtības zīmogs. Mēs esam dažādi un arī sejas āda mums ir dažāda. Kopīgais ir vienīgi tas, ka mēs visi līdz ar mūsu ādu novecojam. Bet - labā ziņa Ir tā, ka, pareizi kopjot, ne tikai seja ilgāk saglabāsies svaiga un samtaina, bet nebūs arī jālauza galva, kā nomaskēt spīdīgu degunu vai pumpainu pieri,

 

 


Flakoniņi, pudelītes, tūbiņas, kārbiņas - katrā iekšā kāds solījums. Atrodi īsto kombināciju un tu sasniegsi to, ko tik ļoti alkst sievietes sirds - tīru, koptu, gludu, vizuāli pievilcīgu seju. Ne viens vien alķīmiķis dzīvi beidza starp neskaitāmām kolbām, tā arī neatradis zelta formulu vai mūžīgās jaunības eliksīru. Ar kosmētiku tik traki neesot, izvēloties kādu kosmētikas sēriju, kombināciju, iespējas nav bezgalīgas. Vēl vairāk - tās ir loģiskas. Un, vienreiz tam visam ar prātu līdzi izsekojot, rodas nojausma par kopsakarībām, kas ļauj pašam atkarībā no ādas tipa, dzīves situācijas, gadalaika un citiem faktoriem elastīgi pielietot kosmētiskos līdzekļus.

Taukaina āda
Taukainai ādai raksturīgs pastāvīgs spīdums, caur to pastiprināti izdalās tauku sekrēts, ādai ir paplašinātas poras un tā mēdz būt nelīdzena, jo notiek nevienmērīga šūnu atjaunošanās, kā rezultātā veidojas pūtītes, komedoni, dažādi mikroiekaisumi, to skaitā arī nepatīkami, strutaini iekaisumi.
Ko darīt? Efektīgi un saudzīgi kopt ādu. Vasarā, kad saules iespaidā pūtītes varbūt pat mazāk liek sevi manīt, galveno problēmu rada ādas spīdums. Iemesls - karstā laikā pastiprināti izdalās tauku sekrēts, tādēļ bieži gadās, ka no rīta, cilvēks, rūpīgi sakopj ādu, bet pēc stundas seja jau spīd kā taukains pīrāgs. Taču tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Patiesībā arī pūtītes nav izzudušas bez vēsts – tās drīzāk gan ir maskējušās, lai, sākoties rudenim, atkal vienotā frontē iznāktu ādas virspusē.
Jāizvēlas ādas kopšanas līdzekļus, kas gan estētiski, gan profilaktiski spēs mūs pasargāt no vilšanās, pēc salda un spēcinoša miega ieskatoties spogulī, lai atkal jau atklātu kādu nepatīkamu pārsteigumu.

Dziļi attīroša želeja - sejas ādas mazgāšanai. Cilvēkiem ar taukainu sejas ādu piemīt dabiska vēlme seju mazgāt ar ūdeni. To viegli saprast, ja ņemam vērā, ka uz sejas sakrājas gan tauku sekrēts, gan dienas netīrumi, gan dekoratīvās kosmētikas atstātās pēdas. Vēl jo vairāk - nevajadzīgi saspaidītās pumpas visvieglāk nomaskēt, uzklājot biezu pūderkrēma kārtu, kas aizpilda un nosprosto ādas poras, kuras tā vien prasās pēc tīrības un veldzes. Attīrošā želeja tiek uzklāta uz samitrinātas sejas ādas, veidojot putas, kuras ar ūdeni tiek nomazgātas nost, aizskalojot arī dienas netīrumus, īpaši rūpīgi vajadzētu mazgāt T zonu. Proti, pieri un degunu, jo cilvēkiem ar taukainu ādu visbiežāk tieši šajās vietās mēdz būt paplašinātas poras un novērojama ādas pastiprināta svīšana.
Želejveida skrubis - tā ir attīroša želeja ar mikrogranulām, kas nodrošina ādas atmirušo šūnu maigu nolobīšanu. Taukainai ādai raksturīgs tas, ka šīs atmirušās ādas šūnas nolobās nevienmērīgi, kas bieži arī kļūst par iemeslu dažādiem iekaisumiem. Divas vai trīs reizes nedēļā lietojot skrubi, ādas atmirusī kārta tiek atdalīta pakāpeniski un vienmērīgi, kā rezultātā āda kļūst maigāka un gludāka. Veco kārtu nolobot, tiek sekmēta jaunas, veselīgas ādas kārtas veidošanās, kas nodrošina ātrāku pašdarbības radīto seku likvidāciju, jo, nav noslēpums, ne pusaudzim vien kādreiz trūkst pacietības un gribas pumpu ātrāk izspiest, kā iznākums – nesmuka rēta. Reizēs, kad tiek lietots skrubis, nav vajadzības lietot attīrošo želeju. Skrubi nevajadzētu lietot pēc sauļošanās, kad āda jau tā ir sakairināta un jutīga. Zinot, ka dienā ieplānota sauļošanās, skrubi labāk lietot pirms tam – no paša rīta.

Maigi attīrošs līdzeklis taukainai un jutīgai āda
i. Izrādās, arī taukaina āda mēdz būt jutīga, sakairināta, ar dažādām alerģiskām izpausmēm vai apsārtumiem. Šim gadījumam lieliski noder maigs, alkoholu nesaturošs līdzeklis, kas gluži tāpat kā pieniņš tiek uzklāts ar vates tamponu un noņemts, notīrot uz ādas sakrājušos sviedrus, ikdienas netīrumus un dekoratīvo kosmētiku. Nav ieteicams lietot acu zonā. Nav vajadzības seju pēc šā līdzekļa lietošanas noskalot ar ūdeni, tādēļ šai gadījumā izpaliek nākamais posms - sejas losjona lietošana.

Attīrošs, antibakteriāls, poras savelkošs losjons - pastāv nerakstīts likums, ka jebkurā gadījumā, ja seja tikusi mazgāta ar ūdeni, jālieto losjons. Lietojot ūdeni, tiek izjaukts pH līmenis. Lai to normalizētu, ieteicams lietot losjonu. Tātad, ja sejas ādas attīrīšanai tika izmantota želeja vai skrubis, kas noskalojami ar ūdeni, tad nepieciešams lietot losjonu, kas ir reizē nomierinošs, ādas poras savelkošs un tonizējošs. Gadījumā, ja uz vaigu galiem āda ir sausa, losjonu ieteicams uzklāt tikai uz T zonas, jo tam piemīt ādu sausinošas īpašības.

Mitrinošs dienas krēms
- viegls fiuīdveida krēms, kas mazina pastiprinātu tauku sekrēta izdalīšanos, turklāt tam piemīt spēcīga matējoša darbība. Krēmu ieteicams lietot no rītiem, bet to var Izmantot arī divas reizes dienā - no rīta un vakarā.

Nakts krēms līdzenākai, maigākai ādai
- speciāli izstrādāts, lai naktī, kad āda strādā visintensīvāk, iedarbotos uz porām, tās sašaurinot, tādējādi padarot mazāk redzamas. Krēms stimulē ādas atmirušo šūnu nolobīšanos, palīdzot ātrāk tikt galā ar rētām, kā arī mazinot nelīdzenu un grubuļainu ādas reljefu. Nakts krēms ir nedaudz biezāks par dienas krēmu, bet arī tas ir salīdzinoši maigs un viegls.


Ātrā palīdzība - pielietojama, kad notiek nenovēršamais - uzmetas pumpa!


Aktīvs koncentrāts pūtīšu novēršanai
- lieto lokāli, lai samazinātu iekaisumu, apsārtumu un pūtītes izmērus. Lietot ieteicams situācijā, kad parādās pirmie draudu vēstneši - apsārtums un kņudoņa.

Maskējošs, antibakteriāls, dziedējošs zīmulis - nodrošina sausinošu, antibakteriālu efektu, turklāt zīmulis ir maskējošs un ērts lietošanā.

Nav tā, ka katram cilvēkam ar taukainu sejas ādu visu cauru gadu vienmēr būs nepieciešams lietot visus minētos līdzekļus. Bet vienmēr gan būs jāpieturas pie principa - tikai tad, kad āda ir perfekti tīra, ir jēga uzklāt krēmu. Pretējā gadījumā tā būs pilnīgi bezjēdzīga darbība. Rīta tualete gan neprasot tik daudz uzmanības - var izlīdzēties ar ūdeni un krēmu. Vai arī-losjonu un krēmu, ja izskatās, ka diena būs tveicīga un karsta, jo losjons iedarbojas sausinoši, kā arī nodrošina ilgstošāku svaiguma sajūtu. Attīrošo līdzekli jutīgai ādai - to var lietot gan no rīta, gan vakarā. Ja skaidri ir pamatprincipi, pieļaujama visai brīva improvizācija.
Klasiskā variantā taukaina āda – tā ir pusaudžu problēma. Bet arī jauniem cilvēkiem 20 - 35 gadu vecumā āda bieži vien ir taukaina, turklāt ar vieglu noslieci uz ātru pūtīšu veidošanos. Tie ir gadi, kad, iespējams, ap acīm, mutes kaktiņiem vai uz pieres parādās pirmās grumbas. Ko darīt, ja zinām, ka taukainai ādai tā tradicionāli nav problēma, tādēļ ari produktu sērijās speciāli līdzekļi netiek piedāvāti? Ieteikums - izvēlēties vienkāršus, mitrinošus un mīkstinošus acu krēmus. Ja ir maisiņi zem acīm vai parādījušās pirmās mīmiskās grumbas - izraudzīties vieglus, speciāli šīm problēmsituācijām paredzētus līdzekļus.
Labāk ir izvēlēties vienas sērijas produktus. Arguments -visu sērijas produktu sastāvā ir speciālas, patentētas vielas, kas darbojas kā vienots, vesels komplekss. Proti, želejā šīs vielas var būt vairāk, losjonā -mazāk, bet kopā tās būs pietiekami daudz, lai solītais efekts tiktu panākts. Ja maciņa biezums vai kādi citi apsvērumi neļauj ar atvēzienu iegādāties visus sērijas līdzekļus, tad var izvēlēties šaurāku kombināciju -piemēram, attīrošo želeju, losjonu un krēmu. Vai - losjonu un krēmu. Vēl vairāk - visu cauru gadu visus līdzekļus lietot nemaz nav ieteicams. Vasarā, piemēram, vairāk derēs mitrinoši līdzekļi, kas aizsargā no ultravioletajiem stariem. Rudens taukainai ādai parasti ir grūts laiks, jo pēc vasaras pamiera pumpas parasti atkal metas uzbrukumā. Savukārt citos gadalaikos, ja nav vērojama pastiprināta tauku sekrēta izdalīšanās, losjonu varbūt īpaši intensīvi nemaz nevajag lietot.

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi