Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Semināri

Semināri

Decembrī aicina izglītoties par pirmssvētku stresu un izdegšanas sindromu

Decembris ir pirmssvētku laiks, kas atnes ne vien daudz priecīgu brīžu, bet arī uztraukumus un stresu. Tieši tāpēc šajā mēnesī visi interesenti aicināti apmeklēt „BENU veselības un skaistuma akadēmijas bezmaksas lekciju* par pirmssvētku stresu un izdegšanas sindromu.

Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes. Cilvēkiem raizes šajā laikā nes gan laika trūkums, jo gada beigas bieži vien ir īpaši noslogotas darbā, gan arī rūpes par svētku dāvanu iegādi, u.t.t. Diemžēl šie pirmssvētku laikam raksturīgie satraukumi cilvēkos rada paaugstinātu stresu, kas var novest pat pie izdegšanas sindroma un miega traucējumiem.

Lasīt tālāk ...

Vai Latvija spēs ierobežot gripu un mātes un bērna mirstību!?

Lai arī gripa katru gadu kļūst par vairāku hronisku slimnieku, bērnu un pat grūtnieču nāves cēloni – Latvijā vēl aizvien nepamatoti zems ir cilvēku vakcinēšanās paradums, kuru mediķu uzskata par visefektīvāko šī, mūžam mainīgā un viltīgā, vīrusa ierobežošanu.  Salīdzinot ar Rietumvalstu pieredzi,  Latvijā pastāv viena no nepiedodami  greizām sakarībām starp zemāko pret gripas vakcinēšanās tradīciju un iedzīvotāju saslimšanu/mirstību – slimībai, kuru varam ierobežot!

Tādēļ, vēl pirms kārtējās sezonālās gripas sezonas iestāšanās, Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) Latvijas pārstāvniecība sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru un Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju,  aicina reģionālo un nacionālo laikrakstu un elektronisko mediju žurnālistus uz  preses brokastīm/ mītu graušanas semināru par gripas ierobežošanu, trešdien, 2016.gada 30. novembrī, Rīgas Dzemdību nama konferenču zālē plkst.9.30 – 12.30.

Lasīt tālāk ...

Seminārs par miegu un tā traucējumiem – 29. novembrī

Mēneša otrais seminārs noritēs 29. novembrī, un tas būs veltīts miega tematam. Seminārā par miega traucējumiem pastāstīs psihiatre-psihoterapeite Dr.Sandra Pūce, bet par farmaceitisko aprūpi miega traucējumu gadījumā runās „BENU Aptieku” farmaceite Iveta Zicāne. Seminārs notiks Vislatvijas kampaņas „Par labu miegu” ietvaros, lai pievērstu sabiedrības uzmanību kvalitatīva miega nozīmei cilvēka veselībā. Tāpat kampaņas ietvaros ikvienam ir iespēja piedalīties arī īpašā – gultas - izlozē.

Lasīt tālāk ...

Izdevuma “Ikdienas aktivitāšu apmācība insulta pacientiem” atvēršanas svētki

Skaudrā patiesība apliecina, ka Latvijā no insulta ik dienu mirst 2,5 cilvēki. Lai palīdzētu tiem pacientiem, kuri pārcietuši insultu un turpina ārstēties mājas apstākļos, četras medicīnas māsas sadarbībā ar biedrību “Inko Centrs”, apkopojušas savā ikdienas darbā gūto pieredzi un izveidojušas izglītojošu materiālu insulta pacientiem “Ikdienas aktivitāšu apmācība insulta pacientiem”, kurā norādīta informācija, kā ikdienā sniegt palīdzību cilvēkiem, kuri ārstējas no insulta izraisītajām sekām.

Diemžēl laiku, cik ātri norisinās atlabšana no insulta, ir grūti progonzēt, tomēr pieņemts uzskatīt, ka seši mēneši ir atskaites posms, kad iespējams izvērtēt, kuras no funkcijām cilvēkam, kurš pārcietis insultu atjaunosies un kuras ne. Lai arī labo piemēru, kad cilvēki atgriežas darbā vai vismaz atgūst spējas par sevi parūpēties, ir daudz,  nozīmīga loma pacientu atlabšanas procesā ir tuvinieku sniegtajam atbalstam.

Lasīt tālāk ...

Seminārs par cukura diabētu – 22. novembrī

 

Ārsta kabinetā uzzinot diagnozi „cukura diabēts”, pacientam nākas atskārst, ka turpmāk būs jāuzņemas stingra kontrole pār ikdienas aspektiem, kuri, iespējams, līdz šim palaisti pašplūsmā – ēšana, fiziskās aktivitātes, veselīgs miegs, stresa kontrole, u.c. Kopumā 1. un 2. tipa diabēts Latvijā diagnosticēts aptuveni 80 tūkstošiem iedzīvotāju, turklāt šim skaitlim ir tendence augt.

Par dzīvi ar diagnozi „cukura diabēts” un slimības kontrolēšanu varēs vairāk uzzināt „BENU veselības un skaistuma akadēmijas” seminārā, kas norisināsies 22. novembrī. Seminārā uzstāsies endokrinoloģijas un diabetoloģijas māsu apvienības prezidente Līga Ārente, kā arī „BENU Aptieka” farmaceite Antra Ziemele, kura pastāstīs par cukura diabēta slimnieku farmaceitisko aprūpi.

Semināra norises vieta ir viesnīca „Monika” Rīgā, Elizabetes ielā 21. Semināri sāksies plkst. 18.00 un ilgs līdz plkst. 20.00. Interesenti aicināti savu dalību semināram pieteikt, zvanot pa tālruni 67067850.

Lasīt tālāk ...

Follow veselslv on Twitter 


 


 

 

Citi piedāvājumi