Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Traumas

Ziemas sports: kā iztikt bez savainojumiem

Inguna Almbauere, klīnika „Premium Medical”

Beidzot arī pie mums iestājusies īsta ziema, un daudzi steidzas izmantot tās dotās sportošanas iespējas. Sportošana ziemā ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids un nāk par labu veselībai, bet daži sporta veidi var sagādāt arī nepatīkamus brīžus. Īpaši tad, ja uz kalnu dodamies bez jebkādas iepriekšējas sagatavošanās. Kā slēpojot un braucot ar sniega dēli visvienkāršākajā veidā izvairīties no traumām – stāsta klīnikas Premium Medical virsārsts, ķirurgs Sergejs Kļimčuks.  

Lasīt tālāk...

Īsumā par sasitumiem, saišu sastiepumiem un muskuļu vai cīpslu bojājumiem

Sandis Kalns

Kustība ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Pateicoties kustībai, mēs atklājam jaunus apvāršņus, rodam emocijas, baudām dzīvi. Kustībai ir arī sava negatīvā puse – risks iegūt traumu.

Aukstā laikā, slideno ceļu un ietvju dēļ, traumatisma risks pieaug un šis problēmjautājums aktualizējas. Termins „Trauma” no grieķu valodas - spēji noticis, pārsteidzošs notikums, kurš izjauc līdzsvaru, tā var būt gan emocionāla, psihiska, gan arī - mehānisks audu bojājums. Šajā rakstā pievērsīsimies biežākām muskuloskeletālās sistēmas traumām – sasitumiem, saišu sastiepumiem un muskuļu vai cīpslu bojājumiem.

Lasīt tālāk...

Trauma, operācija. Kāds tam sakars ar vēnām?

vēnu centrs logoSandis Kalns


Diez vai cilvēku, kurš nelaimīgā kārtā salauzis kāju, īpaši uztrauc vēnu problēmas. Mediķi dara visu, kas tādās reizēs darāms un, ja ārstēšanās ir veiksmīga, pacients var pat īsti nepamanīt, ka viņam veikti arī pasākumi nopietnu komplikāciju profilaksei, kas var rasties tieši vēnu dēļ.

Lasīt tālāk...

Trauma

Inete Auziņa

Ja pēc traumas ir cietusi jūsu pārliecība par saviem spēkiem, vajadzīga palīdzība, lai atjaunotu ticību sev un remdētu fiziskās un mentālās sāpes.

Lasīt tālāk...

Pārgalvības cena

Daina Jēgere

Latvijā apmēram ceturtā daļa traumatisko slimnieku ir ar galvas smadzeņu traumu, un mirstība šiem slimniekiem ir 10—12%. Galvas smadzeņu traumu var iegūt gan sasitot galvu, gan arī netieši — krītot uz kājām, gūžām vai muguras. Janvāra un februāra niķīgajos mēnešos, kad atkusnis mijas ar spēcīgu salu, visbiežākais galvas traumu iemesls ir no jumtiem krītošas lāstekas un apledojušās ietves.
Pieaugot satiksmes intensitātei, galvas traumas kļūst biežākas, sevišķi jauniem cilvēkiem. Arvien biežāk var redzēt motociklistus, kas nelieto aizsargķiveres, kaut gan sen pierādīts, ka tās ievērojami mazina triecienu satiksmes negadījuma laikā, bet tieši motociklistiem un riteņbraucējiem ir liela iespēja gūt galvas traumas.

Lasīt tālāk...

Mākslīgā gūžas locītava

Andrejs Peredistijs, Jānis Dobelnieks
traumatologi ortopēdi


Ja jūs joprojām esat spējīgs spēlēt basketbolu, skriet no rītiem, lekt pāri žogam taisīt špagatu, jūs šo rakstu tālāk varat arī nelasīt. Taču, ja jūsu dzīves kvalitāte ir zudusi tik tālu, ka nevarat nosēdēt ilgāku laiku, grūti uzvilkt kurpes, nespējat iekāpt sabiedriskajā transportā bez palīdzības, un tas viss ir tikai dēļ sāpēm gūžas locītavā, tad raksts domāts tieši jums.

Lasīt tālāk...

Kas var atgadīties, strādājot dārzā

Ruta Jakušonoka
Ir pienācis pavasaris, un daudzi no jums atsāks darboties savā dārzā vai dārziņā. Ārsti, kas strādā traumpunktos, var pastāstīt, ka, atsākoties dārzu sezonai, sīko traumu skaits strauji pieaug. Šo traumu dēļ var rasties nopietni sarežģījumi, kas var prasīt ilgu ārstēšanos. Kas var draudēt, rakņājoties savā dārziņā, un kā jārīkojas, ja nav paveicies un gadījies kaut ko sadurt vat sagriezt?

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi