Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...
Citi raksti par šo tēmu
Sports un veselība
Dejošanas ietekme uz cilvēka veselību
Inese Zariņa
Visiem zināms, ka aktīvs dzīvesveids, sabalansēts uzturs un pozitīvisms ir veselīgas dzīves pamatprincipi, bet svarīgākais ir piekopt veselīgo dzīvesveidu ar prieku. Šobrīd pieejamās sportiskās aktivitātes atver vēl plašākas iespējas aktīvi dzīvot. Viena no sporta aktivitātēm, kas uzlabo gan veselību, gan garastāvokli ir dejas. Dejošanas laikā tiek iesaistīsi visi ķermeņa muskuļi, pat sejas.
Dejošana attīsta izturību, tādejādi uzlabo arī sirdsdarbību un asinsriti. Tas samazina risku saslimt ar dažādām sirds un asinsrites slimībām. Kaut arī dejošanas laikā netiek izmantoti apgrūtinājumi (hanteles, smagumi u.c.), tā palielina muskuļu tonusu, kas palīdz saglabāt ādas tvirtumu. Protams, uzlabojas arī koordinācija un lokanība.
Teipošana – iespēja palīdzēt ķermenim dabiskā veidā
21.gs. vairs nerodas šaubas par to, ka labas veselības nostiprināšanā un uzturēšanā ārkārtīgi svarīga ir muskuļu kustība un aktivitāte, kas spēj nodrošināt organisma atjaunošanos, asins un limfas cirkulēšanu. Izprotot un dzīvē pārbaudot muskuļu aktivitātes cēloņsakarības, pagājušā gadsimta 70. gados Japānā un Korejā tika aizsākts medicīniskās teipošanas koncepts.
Kas jāzina pirmo reizi ejot uz sporta klubu!
Beidzot esi nolēmis/usi apmeklēt sporta klubu? Apsveicam! Šis noteikti ir viens no pareizākajiem lēmumiem Tavā dzīvē! Lūk, daži padomi, ar ko sākt...
Sporta kluba izvēle
Īstā sporta kluba izvēle atkarīga no daudziem faktoriem – atrašanās vietas, abonementu cenām, grupu nodarbību un aprīkojuma piedāvājuma, atmosfēras u.c. Iespējams, ka Tev būs kādu laiku jāapmeklē vairāki klubi, līdz atradīsi savējo. Un nebaidies, ka, ienākot klubā, ieraudzīsi tikai slaidas modeles vai muskuļainus supermeņus, uz sporta klubiem mūsdienās iet daudz un dažādi klienti - gan jauni, gan cilvēki gados, gan tievāki, gan ne tik tievi. Galvenais ir sākt un darīt!
Ko un kad ēst pirms un pēc sporta aktivitātēm
Daira Gruntmane
Ja cītīgi vingro, dodies uz treniņiem, no rītiem ej skriet vai brauc ar velosipēdu, tev svarīgi zināt par ēšanu pirms un pēc sporta aktivitātēm. Uzzini, ko un cik ilgu laiku pirms un pēc sportošanas var ēst, lai nemocītu savu organismu. J
Ko, cik daudz un kad ēst pirms fiziskām aktivitātēm?
Ēst vai neēst pirms treniņa? Būtiski ir ieklausīties sevī, savās sajūtās, kā arī izanalizēt savus mērķus un vajadzības. Būtiski ievērot to, ka tieši pirms ierašanās sporta zālē vai skrējiena brīvā dabā nevajadzētu ieturēt nopietnu maltīti. Tas ir jāievēro gan tiem, kuru mērķis ir atbrīvoties no liekā svara, gan tiem, kuriem nav tādas problēmas.
Kā ātri un efektīvi sagatavot ķermeni pludmales sezonai
Tik dažādais sports neredzīgajiem un vājredzīgajiem
Šogad Latvijas Neredzīgo sporta savienība (LNSS) svin 20 gadu jubileju. Jubilejas ietvaros LNSS piedalīsies biedrības „Es redzu” rīkotajā projektā „Citāda Baltija”.
LNSS ģenerālsekretārs Vladimirs Priede stāsta, ka LNSS radās uz Latvijas Neredzīgo biedrības sporta „nodaļas” bāzes, lai varētu pārstāvēt neredzīgos un vājredzīgos sportistus starptautiskajā arēnā, kā arī attīstītu neredzīgo un vājredzīgo sportu, iesaistītu neredzīgos cilvēkus sportā, iedvesmotu aktīvam dzīvesveidam, kā arī reprezentētu neredzīgos un vājredzīgos sportistus.
Jaunieši, vingrojiet!
Kaspars Ozoliņš
Visu vispārējās izglītības posmu ietvaros tiek meklēti ceļi efektīvākam pusaudžu un jauniešu personības pilnveides procesam, Fiziskās aktivitātes, kā nozīmīga audzināšanas sastāvdaļa, ir viens no šādiem sevis izzināšanas veidiem.
Distanču slēpošanas labvēlīgā ietekme uz veselību
Skaista, saulaina ziemas diena. Jūs slīdat pa piesnigušām meža takām, baudot mieru un svaigu gaisu. Kā gan labāk pavadīt brīvdienu, ja ne uz distanču slēpēm? Distanču slēpošana ir viens no populārākajiem un veselībai draudzīgākajiem sporta veidiem.
Skrieniet droši un ar prieku
Nesen izlasīju ironisku atziņu, ka latvieši visumā ir ļoti aizrāvušies ar sportu, jo sevišķi augstā cieņā turot sporta pārraides televīzijā. Tomēr atļaujos nepiekrist šim apgalvojumam, jo zinu, ka arvien vairāk cilvēku Latvijā patiešām aizraujas ar sportu. Protams, ne jau profesionāļu līmenī, bet vienkārši - savam priekam. Lai apliecinātu, ka kustība - tas ir mundrums, labs garastāvoklis un veselība!
Aktīva dzīvesveida priekšrocības?
Daba ir paredzējusi, ka ikviena dzīva radībiņa ir spiesta kustēties, lai izdzīvotu šinī skarbajā pasaulē. No vienas puses, ir jāizrāda zināma aktivitāte, lai atrastu barību, no otras puses – jābūt pietiekami labā fiziskā kondīcijā, lai spētu aizbēgt un nekļūtu par barību kādam citam.