Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

SAAUKSTĒŠANĀS MĀJĀS jeb KAS IR „FITOBIOTIKA”?

Saistītie medikamenti - Umckalor

Bela Belkind, Laikraksts „Obzor”,  Viļņa, Lietuva.
Cik daudz nepatikšanu sākas ar šķietami banālu saaukstēšanos, kuras norise nav paredzama. Ja imunitāte ir pavājināta, saaukstēšanās draud ar smagu sarežģījumu attīstību (tonzilīts, haimorīts, bronhīts, otīts). Baidoties no sarežģījumiem, daudzie no mums patstāvīgi sāk lietot paši vai dot bērnam antibakteriālus līdzekļus un nemaz neaizdomājas, kādu kaitējumu, labu vēlēdami, var nodarīt.

Mēģināsim tikt skaidrībā šajā situācijā. Sāksim ar to, ka slimību izraisošās baktērijas ir jūtīgas pret vieniem preparātiem bet noturīgas pret citiem. Neeksistē antibiotikas, kura ir efektīva pret visām baktērijām. Preparāti arī atšķiras pēc panesamības, pēc iedarbības ilguma, pēc toksiskuma pakāpes.
Antibiotikas iedarbojas vienīgi uz baktērijām, tāpēc ar tām ir bezjēdzīgi cīnīties pret saslimšanām, kuras izraisa vīrusi vai mikrobu toksīni. Tāpēc antibiotiku lietošana akūtas respiratoras vīrusa infekcijas (ARVI) gadījumā nedod vēlamo rezultātu.
Neapdomāta antibiotiku lietošana nepaliek nesodīta! Tās neiedarbojas uz vīrusiem, turklāt bieži vien saasina saaukstēšanās norisi un daudzos gadījumos noved pie blakņu attīstības: alerģiskas reakcijas, imunitātes pavājināšanās, disbakteriozes attīstības, nerunājot jau par to, ka dažas antibiotikas saglabājas cilvēka organismā pat 25 gadus! Tas nozīmē, ka ikkatra antibiotiku lietošanas reize atstāj savas „pēdas” organismā. Bez tam, ar katru dienu pastiprinās mikroorganismu noturība pret antibiotikām, ko nosaka to nesaprātīga un nesamērīga lietošana. Saskaņā ar medicīnisko statistiku, 75% no pretmikrobiem līdzekļiem tiek nozīmēti neracionāli, pārmērīgi, bez mikroorganismu jūtīguma noteikšanas, lietojot saīsinātus kursus.
Mūsdienās šī ir viena no galvenajām pasaules veselības aizsardzības problēmām, kas katru dienu aiznes daudzus tūkstošus cilvēku dzīvību. Lieta tāda, ka mikroorganismiem piemīt tik spēcīga adaptācijas spēja, ka līdz šim nav izdevies izveidot tādu antibiotiku, kurai atsevišķi slimību izraisošie mikroorganismi nespētu pielāgoties. Tā dēļ ārsti nereti nespēj palīdzēt pacientam brīdī, kad antibiotikas ir tiešām nepieciešamas.
Šodien, ārstējot saaukstēšanās saslimšanas, visā pasaulē cenšas sekot racionālai pieejai. Sākt ārstēšanu parasti iesaka ar siltu tēju, gultas režīmu un ... fitobiotiku UMCKALOR.
Fitobiotika UMCKALOR ir preparāts Nr.1 Vācijā saaukstēšanas saslimšanu ārstēšanai.
XIX gs. beigās anglis Č.Stīvens atveda uz Eiropu zāles, kuras izgatavotas no Dienvidāfrikas auga umkaloabo. Č.Stīvensu, kurš apceļoja Āfriku, no smagas plaušu tuberkulozes izārstēja kāds ārsts Basutolendo (tagad – Lesoto)  ar šī eksotiski nosauktā auga sakņu tinktūru. Paša izārstētā slimība kā arī citu bezcerīgi slimo izdziedināšana mudināja šīs zāles iekļaut tuberkulozes ārstēšanas līdzekļu klāstā.
1961.gadā daži ārsti sekmīgi sāka pielietot šīs zāles  ne tikai tuberkulozes, bet arī citu, galvenokārt, hronisku elpceļu iekaisumu ārstēšanā. 1974.gadā  rūpīgi veiktie kaltēta ārstniecības auga pētījumi pierādīja, ka šo iedarbīgo zāļu pamatā ir dažu Dienvidāfrikā augošo Pelargonium šķirņu sakņu miziņa.
Augu antibiotika vai, kā to pieņemts saukt Vācijā, „fitobiotika” UMCKALOR ir ģerāniju dzimtas auga Pelargonium sidoides sakņu spirta ekstrakts (10g šķīduma satur: aktīva viela: 8,0g Pelargonium sidoides sakņu spirta izvilkums (1:10).
Pelargonijas galvenās aktīvās vielas ir fenolu savienojumi: kumarīni, flavonoīdi un fenolskābes. Kumarīnu farmakoloģiskie pētījumi pierādīja to imūnmodulējošās īpašības, bet visplašāk pielietoto dabā flavonoīdu bioloģiskās aktivitātes pētījumos konstatēts, ka tiem raksturīga pretalerģiska, pretvīrusu un antioksidanta iedarbība. Pelargonium sidoides ekstraktā fenolskābes pārstāv gallusskābe un tās metilēteris
Ir noteikts, ka šūnu kultūrā gallusskābe (tanīns) visintensīvāk inducē interferona veidošanos, kurš nodrošina neinficētām šūnām aizsardzību pret vīrusa infekciju.
Kādēļ UMCKALOR izvēlas saaukstēšanās slimību ārstēšanai? Pirmkārt, šis ir augu izcelsmes nekaitīgs preparāts, tādēļ to drīkst lietot pat mazie bērni no 1 gada vecuma. Otrkārt, UMCKALOR satur unikālu bioloģiski aktīvu  vielu kompleksu, kam piemīt vienlaikus gan antibakteriāla (attiecībā pret stafilokokiem un streptokokiem), gan pretvīrusu iedarbība, kura elpošanas ceļos veido nelabvēlīgu vidi, kas aizkavē baktēriju un vīrusu vairošanos, kā arī to iekļūšanu organismā un, iedarbojoties kā dabīgs mukolītiķis, palīdz elpceļu attīrīšanai. Ir vērts īpaši uzsvērt flavonoīdu bakteriostatisko iedarbību attiecībā pret antibiotiku rezistentām baktērijām. UMCKALOR arī izrāda spēcīgu imūnstimulējošu efektu. Pateicoties augstāk aprakstītā auga unikālajam īpašību kompleksam daudzi ārsti, izejot no savas praktiskās pieredzes, rekomendē to akūtu un hronisku infekciju terapijā, īpaši elpceļu: ausu, kakla, deguna (piemēram, bronhīta, sinusīta, tonzilīta, rinofaringīta) infekciju gadījumā gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Preparātu nerekomendē lietot grūtniecības un zīdīšanas laikā, ja ir paaugstināta nosliece uz asiņošanu, smagas aknu un nieru slimības, kā arī ja ir alerģija uz pelargoniju. Blakusparādības līdz šim nav konstatētas.
Pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma ir ieteicams lietot UMCKALOR akūtu infekciju gadījumā pa 20-30 pilieniem trīs reizes dienā. Turpmākai ārstēšanai un, lai izvairītos no recidīviem, ir ieteicams lietot pa 10-20 pilieniem dienā. Ja nav citu norādījumu, bērniem no 6 līdz 12 gadiem akūtu infekciju gadījumā lietot pa 10-20 pilieniem trīs reizes dienā. Bērniem līdz 6 gadu vecumam atkarībā no vecuma pa 5-10 pilieniem trīs reizes dienā. Hronisku saslimšanu gadījumā UMCKALOR var lietot 3 nedēļu garumā. Daudzi  klīniskie pētījumu ir pierādījuši ne tikai fitobiotikas UMCKALOR lietošanas augsto efektivitāti, bet arī drošību – blakusparādību praktiski nav, kas pilnībā atbilst medicīnas pirmajam noteikumam: nekaitēt!

Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju.
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.
Bezrecepšu zāles.

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  


 

 

Citi piedāvājumi