AKCIJA: Topošām māmiņām un jaunām māmiņām!

SCENAR terapija – inovatīva bezmedikamentu terapija sāpēm, akūtām un hroniskām saslimšanām.

SCENAR terapeite Ingūna Krūmiņa

„Ārstē cilvēku, nevis slimību!” Tāda ir SCENAR terapijas būtība un pieeja katram pacientam individuāli. Kā zināms, cilvēks vai jebkurš dzīvs organisms nav tikai audu, kaulu, asins un limfas apkopojums, bet arī enerģētiska būtība, kurā dzīvības procesi noris, pateicoties dzīvības enerģijas plūsmai un informācijas apmaiņai starp šūnām ķermenī, kā arī ar visu, kas pastāv ārpus ķermeņa.

SCENAR terapijā slimība netiek uztverta kā traucējošs simptoms, bet gan kā organisma signāls par adaptācijas procesu novājināšanos. Ilgstošu kaitīgu faktoru ietekmē aizsardzības funkcija izsīkst, tāpēc, lai saglabātu dzīvības uzturēšanai svarīgākos orgānus un sistēmas, daļa organisma struktūru un funkciju tiek „izslēgta”, kas ārēji izpaužas kā slimība.

SCENAR terapija pēc savas būtības ir adaptīvo sistēmu atjaunošanas programma. Atzīstot, ka pamatā slimība rodas no homeostāzes traucējumiem, kļūst acīmredzams, ka ārstēšana jānovirza uz adaptīvo funkciju atjaunošanu un normalizēšanu (uz organisma aizsardzības sistēmu, kura uztur homeostāzi).

Kas ir SCENAR terapija?

Tā ir bezmedikamentu medicīniska tehnoloģija, metožu kopums, kas ir vērsta uz adaptācijas funkciju un homeostāzes atjaunošanu visā organismā kopumā.  Terapijā tiek izmantota neliela ierīce – SCENAR. Tās nosaukums radies no terapiju raksturojoša termina pirmajiem butiem. Latviski to var atšifrēt sekojoši: Paškontrolējoša energo neiro adaptīva regulācija. Tātad, organisms pats, pateicoties SCENAR ārstnieciski informatīvajam impulsam, atgūst spēju atjaunot savas funkcijas, un novērst traucējumus.

Kā notiek SCENAR terapija praksē?

Ar ierīci tiek apstrādātas pacienta ādas zonas, atkarībā no „sūdzības” rakstura. Akūtos gadījumos un pie sāpēm strādā ar sāpju zonu, simetrisko un reciproknām zonām; hroniskos – ar tā saucamajām ģenerālajām zonām, iedarbojoties uz centrālo un veģetatīvo nervu sistēmu, imūno un endokrīno sistēmu. Terapijā plaši tiek izmantoti dažādi pievienojamie elektrodi papildus apstrādei : tekstileletrodi (zeķe, cimds, celis), ķemme, plāksteri, kombinētie elektrodi, sēnes u.c.  Efektīva ir arī enerģētisko meridiānu un bioloģiski aktīvo punktu apstrāde, lai stimulētu novājinātu funkciju, nomierinātu saasinātu  funkciju un līdzsvarotu enerģijas plūsmu organismā.

SCENAR iedarbības mehānisms

SCENAR ir pasaulē pirmā energo-terapeitiskā ierīce, kas darbojas pēc bioloģiski atgriezeniskās saites (BAS) principa – starp ierīci un organismu reālā laikā. Informācija par organisma stāvokli atspoguļojas uz pacienta ādas virsmas. SCENAR nolasa šo informāciju, iedarbojas uz ādas apstrādes zonu un izmaina tās pretestības parametrus, kas savukārt nosaka ierīces ģenerēto ārstniecisko impulsu parametrus.  BAS regulē katra nākamā impulsa režīmu, kā rezultātā organisms saņem tieši to palīdzību, kas nepieciešama konkrētā vietā un laikā. SCENAR tehnoloģija nodrošina iespēju veidot dialogu ar organismu, jo ierīces impulss ir līdzīgs ķermeņa dabiskajam neiro impulsam, un atšķirībā citām tehnoloģijām nerada pieradumu.

Ko var ārstēt ar SCENAR?

Kā jau tika minēts, SCENAR terapijā  uzmanība tiek pievērsta cilvēkam kā vienotam veselumam, cenšoties atrast patoloģisko traucējumu cēloni, stāsta SCENAR terapeite Ingūna Krūmiņa.

Tie var būt visdažādākie: spēcīgi ārējās vides faktori, ēšanas un atpūtas ieradumi un citi. Piemēram, nesabalansēta ēšana rada aizcietējumus resnajā zarnā, kas savukārt novājina plaušas. Tas noved pie bronhītiem, plaušu karsoņiem, klepus. Par šo patoloģiju signalizē arī dažādi veidojumi uz ādas – kārpas, izsitumi, dzimumzīmes. Tā vietā, lai dzertu antibiotikas un piededzinātu kārpas kosmētiskajā kabinetā, viss, kas nepieciešams – attīrīt un sakārtot zarnu traktu.

Tomēr vislielāko ietekmi uz organismu atstāj tieši uzkrātās emocijas (bailes, dusmas, neapmierinātība, u.t.t.), kas rada traucējumus cilvēka enerģijas sistēmā. Bieži gadās, ka pacients, kam ārsti nav varējuši noteikt konkrētu diagnozi, cieš no psihosomatiskiem traucējumiem. SCENAR terapijas laikā, veidojoties ciešai saiknei starp terapeitu un pacientu, atklājas, ka patiesais cēlonis ir nesakārtotas attiecības, neciešama darba vide vai audzināšanas rezultātā iegūti kļūdaini uzskati, kas traucē saskarsmi ar cilvēkiem.

SCENAR terapija ir efektīva (vidēji 85-90%) vairumā gadījumu, un to var pielietot pie jebkuras saslimšanas. Īpaši efektīva tā ir dažādas izcelsmes sāpju remdēšanā (galvas sāpes, migrēna, vēdera,  muguras sāpes u.c.).

Īss uzskaitījums, kur visbiežāk tiek pielietota SCENAR terapija:

 • Nervu sistēma (veģetatīvās nervu slimības, mugurkaula slimības ar sekundāriem nervu sistēmas traucējumiem, neirīts, artrīts);
 • Skeleta un muskuļu sistēmas (audu traumas, miozīts, lūzumi, muskuļu atrofija, sasprindzinājumi, skolioze);
 • Elpošanas sistēma (astma, bronhīts, pneimonija; ARS, traheīts);
 • Sirds-asinsvadu sistēma (koronārā sirds slimība, hipertensija, hipotensija, aritmija);
 • Gremošanas sistēma (gastrīts, enterīts, kolīts, hepatīts, žultsakmeņi; u.c)
 • Ekstremitāšu asinsvadu slimības (endarterīts, varikozas vēnas, trofiskas čūlas, asins apgādes traucējumi);
 • Uroģenitālā sistēma (cistīts, olnīcu iekaisumi, cikla traucējumi, prostatīts, neauglība, grūtniecības toksikoze);
 • Imūnās sistēmas traucējumi (vairogdziedzera funkciju traucējumi, HNS, alerģija);
 • Kosmetoloģija (sejas liftings, grumbu samazināšana, celulīts);
 • Citas smagas patoloģiskas saslimšanas. Piemēram, onkoloģiskiem pacientiem sāpju remdēšanā un imunās sistēmas stiprināšanā.

Kādi ir SCENAR terapijas efekti?

 • Ievērojami uzlabo vispārējo organisma stāvokli, paaugstinot adaptīvās jaudas;
 • Funkcionālo traucējumu normalizācija;
 • Patoloģisko procesu samazinājums;
 • Pretsāpju efekts, analgētiķis;
 • Pretiekaisuma efekts;
 • Pretalerģisks;
 • Tūskas likvidācija;
 • Asinsvadu un asinsrades normalizācija;
 • Organisma imūnās un endokrīnās sistēmas atbildes reakcija;
 • Vielmaiņas procesu normalizācija.

SCENAR terapija ir droša

Terapiju var izmantot jebkurš, tai nav vecuma ierobežojumu.  SCENAR terapijas kursu droši var iziet arī grūtnieces un mazi bērniņi, jo tā ir nesāpīga un bez blaknēm.  Krievijas klīnikās SCENAR bieži izmanto pie sarežģītām dzemdībām –jaundzimušo dzīvības funkciju normalizēšanai.

Ir tikai daži izņēmumi, kad terapiju veikt nedrīkst : pacientiem ar sirds stimulatoru nedrīkst strādāt sirds rajonā, pašārstēšanās smaga reibuma stāvoklī, kā arī pie smagām infekciju slimībām bez noteiktas diagnozes, ja pacients neatrodas ārstu uzraudzībā, uzsver terapeite Ingūna Krūmiņa.

Nedaudz par Nakatani diagnostiku

Daudzi SCENAR terapeiti savā praksē izmanto neirofunkcionālo diagnostiku, kuru izstrādājis japāņu ārsts Dr. Y.Nakatani. Diagnostikā tiek veikti mērījumi bioloģiski aktīvajos punktos, kā rezultātā terapeits iegūst skaidru priekšstatu par 12 enerģētisko meridiānu stāvokli attiecīgajā brīdī,  un var ātrāk izvēlēties atbilstošo meridiānu apstrādei.

Diagnostika ļauj spriest par enerģijas (Ci) līmeni, imūnās un endokrīnās sistēmas darbību, psiho-emocionālo stāvokli, Iņ un Jan sabalansētību. Mērījumi ļauj iegūt pietiekami precīzu informāciju par svarīgāko orgānu funkciju stāvokli – hipofunkciju vai hiperfunkciju. Tā ļauj saredzēt izmaiņas orgānu un to funkciju darbībā jau agrīnā stadijā, pirms vēl izpaužas simptomi.

Vairāk informācijas- www: scenar.lv

Komentāri  

 
+3 #4 scenarUna Brosova 2014-02-21 00:46
Žēl, ka Sanda tik noslēpumaina un neatklāj, kur tad viņa ir bijusi, jo pacientu datu bāzēs diemžēl šādu vārdu neredzam. Visticamāk, ka šādas bezpersoniskas replikas pamatā ir dusmas uz visu pasauli, neapmierinātība ar sevi un vēlme izgāzt savas negācijas uz citiem.
Sandai - trīs dienu kursi, ir tikai un vienīgi pamatzināšanas, kas dod tiesības mācīties tālāk. Bet Jūs Sanda, ar tādu attieksmi pret līdzcilvēkiem, noteikti vesela nekļūsiet. Mainiet sevi un tad Jums nevajadzēs meklēt citu palīdzību. Mainiet arī attieksmi pret citu tautību cilvēkiem, Jums patiešām tad kļūs labāk. Dziļi ieelpojiet un padzeriet tīru ūdeni. Kad būsiet gatava runāt aci pret aci, tad Jūsu vērtējums būs daudz objektīvāks.
Citēt
 
 
0 #3 scenarIngūna Krūmiņa 2014-02-20 21:19
Uzskatu, ka Jūsu kritika ir pilnīgi nevietā, jo šo terapijas veidu izmanto ne tikai Krievijā vai pie mums, bet arī Rietumu valstīs, ASV, Austrālijā. Un strādā jau ļoti ilgi un sekmīgi. Jā, tā nav panaceja pret visām kaitēm, bet apmēram 70-80% pacientu ārstēšana ir sekmīga, un kas ir būtiski, nelietojot ķīmiskos preparātus. Lai Jums veicas atrast savu ceļu
Citēt
 
 
-1 #2 scenarIngūna Krūmiņa 2014-02-20 21:19
Ļoti žēl, Sanda, par Jūsu kritisko vērtējumu, kas iespējams, balstīts uz terapijas neizpratni pašos pamatos. Nav īsti skaidrs, kādu "pasākumu" esat apmeklējusi, kas Jūsos radījis tādu vilšanos. Vai semināru vai terapijas seansu? Jāsaprot, ka Scenar terapija ir nopietns ārstniecības veids, kas prasa laiku un pilnīgu pacienta iesaistīšanos atveseļošanas procesā. Nevar gaidīt rezultātus pēc pāris procedūrām, it sevišķi, ja cilvēks gadiem krājis savas emocionālās un fiziskās problēmas. Turklāt ar ierasto patērētāja pieeju apguļoties uz kušetes, gaidot "ārstē mani!" un neko nemainot savā dzīvesveidā. Šādiem cilvēkiem nepalīdzēs NEKAS.
Citēt
 
 
0 #1 scenarSanda 2014-02-19 11:07
Utopija ir scenar terapija un diletantisms visās tās izpausmēs.Lai prastu strādāt ar energiju ķīnieši to apgūst pus mūžu,bet Jūs sevi uzskatāt par profesionāļiem pēc paris sestdienās apmeklētiiem kursiem.Aparatūra kuru radījuši krievi ir vinu peļņas avots un savas labklājības celšanas paņēmiens,jo ja jau tā būtu palīdzēšanas no tīras sirds,tas nemaksātu neiedomājami dārgu cenu.Izmisuma dzīta apmeklēju šo pasākumu un NEKO LABU man scener "terapija'nedeva un arī nevarēja dot jo balstās uz cilvēka naivumu un ticību...ka varbūt.
Tā kā nejauciet cilvēkiem prātus...nevienu jūs pie veselības neatgriezīsiet un nekad.Ja kads vel tic,tad tas ir tikai laika jautājums.
Citēt
 

Līdzīgie raksti

Līdzīgi raksti nav atrastiFollow veselslv on TwitterCiti piedāvājumi