Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Pirmā palīdzība

Palīdzības ABC acu traumu gadījumos

Ilze Dilāne optometriste,
Optikas salons Metropole Olainē, BKUS Bērnu Acu slimību klīnika


Brīžos, kad saskaramies ar traumām, negadījumiem un īsti nezinām, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību cietušajam, pārņem stress un apjukums. Optikas salonu Metropole redzes speciāliste Ilze Dilāne konsultē par sadzīvē visbiežāk gūtām acu traumām, ko gūst kā pieaugušie, tā arī bērni.

Ikviens ir aicināts iepazīties ar rakstu un ņemt vērā speciālista ieteikumus rīcībai gadījumos, kad gūts acu ievainojums, jo no ātras rīcības, sniedzot palīdzību, ir atkarīga cilvēka redze un acu veselība!

Lasīt tālāk...

Zini kā sev palīdzēt traumas gadījumā!


Ieva Krūmiņa
Ja esi starp tiem, kuri dod priekšroku aktīvai un azartiskai atpūtai, mīl ātrumu un izaicinājumus, tev noderēs informācija, kā rīkoties ar sportošanu saistītās avārijas situācijās. Trauma, brūce, sasitums, izmežģījums? Pareizi reaģējot, drīz atkal būsi uz kājām!

Lasīt tālāk...

Cietušā pārvietošana

Ruta Jakušonoka

Prasme pārvietot cilvēku, kurš pats to nespēj, var būt noderīga, ne tikai atrodoties kalnos un ne tikai piedzīvojumu meklētājiem, bet arī ikdienas situācijās.

Lasīt tālāk...

Saindēšanās

Ruta Jakušonoka

Saindēšanās ir stāvoklis, ko radījusi organismā iekļuvusi indīga viela.
Indīgās vielas cilvēka organismā var nokļūt:
-    apēdot vai iedzerot noteiktas vielas,
-    ieelpojot tvaikus, dūmus vai gāzes,
-    caur bojātu vai nebojātu ādu.
Indīgo vielu iedarbība ir dažāda, daudzas no tām, iedarbojoties uz bioloģiskiem procesiem šūnās, pārtrauc to dzīvībai svarīgās funkcijas, kā, piemēram, skābekļa izmantošanu.

Lasīt tālāk...

Nenovēliet bērnam Golgātas ceļu

Līga Vīgante
Kad bērns iemācījies staigāt, viņu pieskatīt kļūst visai grūti. Visur viņam ir jābūt, viss jāredz, jākontrolē, ko dara citi. No ilggadējas darba prakses bērnu slimnīca zinu, ka ziemassvētku laiks un Jaunais gads ir ne tikai prieka un līksmes pilns, gadās ari nelaimes — aizdegas mazā rūķīša bārda, virtuvē tiek "nogaršots" etiķis. Labi, ja esat gudri un zinoši vecāki, kuri šādas situācijās neapjūk vai, vēl labāk, nelaimei vispār neļauj notikt.
Kas ir apdegums
Apdegums ir ādas, zemādas vai dziļāku audu bojājums. To var izraisīt dažādi apstākļi, piemēram, termiski — karsts ūdens vai tvaiki; ķīmiski — skābes; apdegumi ar liesmu, saules stariem u.c.

Lasīt tālāk...

Kā rīkoties sīku traumu un sāpju gadījumos?

Ruta Jakušonoka

Katram no mums ir gadījušās sīkas traumas vai citas ātri pārejošas sūdzības, piemēram, galvassāpes vai mugursāpes, un ne vienmēr mēs tūlīt meklējam ārstu. Brūce sadzīst, sūdzības pāriet, un mēs par tām ātri aizmirstam. Tomēr vienmēr jāatceras, ka sīka trauma var izraisīt smagus sarežģījumus, bet sūdzības, kam sākumā nepievēršam uzmanību, var būt sākums nopietnai slimībai. Tāpēc visos gadījumos, kad  veselības traucējumi turpinās, nepieciešams apmeklēt ārstu.
Bieži ir vērts zināt, kā rīkoties, ja gadījusies sīka traumu vai ir citas sūdzības, kas pasliktina jūsu pašsajūtu

Lasīt tālāk...

Kā rīkoties asiņošanas gadījumā?

Ruta Jakušonoka

Gandrīz katram no mums ir bijusi asiņošana no deguna vai pēc zoba izraušanas. Bieži vien šādu asiņošanu var apturēt, ja zina, kas jādara. Tomēr ļ visos gadījumos, kad asiņošana turpinās, nepieciešams apmeklēt ārstu. Turpinām jūs iepazīstināt ar pirmo palīdzību dažādās situācijās, kas var atgadīties ikdienā. Šoreiz par asiņošanas apturēšanu.

Lasīt tālāk...

Kā rīkoties, ja noticis satiksmes nelaimes gadījums?

Motociklistiem, kas cietuši avārija, bieži ir smagas traumas, jo atškirā no automobiļa, motociklam avarējot, braucējs nav aizsargāts, tāpēc viņš gūst smagus galvas bojājumus, kā arī citas traumas.
Smagas galvas traumas iespēja motociklistam mazinās, ja viņam ir aizsargķivere. Bieži avārijā cietušiem motociklistiem ir mugurkaula kakla-daļas skriemeļu bojājumi. Šai gadījumā nepareiza aizsargķiveres noņemšana var izraisīt cietušā paralīzi vai pat bojāeju. Lielākā daļā gadījumu motociklistiem ir aizsargķiveres ar sejsegu, tāpēc turpmāk aplūkosim šās aizsargķiveres noņemšanu.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi