Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Higiēna

Kā pareizi rūpēties par pēdām ziemas laikā?

Gada siltajā laikā, kad tiek nēsāti vaļējie apavi, pēdas tiek lutinātas ar pedikīru, skrubjiem, krēmiem u.tml., bet ziemā, kad pēdas ir paslēptas apavos, cilvēki nereti atstāj novārtā to regulāru aprūpi – tiesa, līdz brīdim, kad sākas problēmas.
Tomēr tieši aukstajā un mitrajā laikā, kad pēdas lielāko dienas daļu atrodas slēgtos apavos, tās izteikti vairāk nogurst, pārlieku svīst, un veidojas sausi, plaisājoši papēži, kā arī izteikti vairāk cilvēku skar kāju sēnīšu problēma. Tāpēc par to, kā ziemas laikā pareizi aprūpēt pēdas, stāsta „BENU aptieku” farmaceite Maira Logina.

Lasīt tālāk...

Pedikuloze jeb utainība


Jekaterina Pudova, dermatoloģe, triholoģe, „Veselības centra 4” skaistuma klīnika “4. Dimensija”

Atnākot rudenim, mēs varam vērot burvīgas dabas pārvērtības un katru dienu acis priecē jaunas krāsas. Taču, iestājoties aukstākam un mitrākam laikam, nereti mūs sagaida arī ne tik patīkami atklājumi, piemēram, pedikuloze jeb utainība, kas ir samērā izplatīta problēma arī mūsdienās.

Lasīt tālāk...

Cīņa ar utīm

Sandra Magone “G. Miežis Ārsts”

Galvas utu (Pediculus humanus capitis) galvenā atrašanās vieta ir cilvēka mati, bet, intensīvi vairojoties, tās izplatās arī citā ķermeņa augšdaļas apmatojumā (uzacīs, skropstās, bārdā u.c.). Optimālā temperatūra utu attīstībai un vairošanai ir 32°C. Netiešie utu pārnešanas ceļi mēdz būt – inficēto cilvēku ķemmes lietošana, cepuru, šallu, citu galvassegu lietošana, dvieļu un segu lietošana, drēbju pielaikošana.

Lasīt tālāk...

Neslimosim ar hemolītiski urēmisko sindromu

Higiēna ir galvenā profilakse, lai izvairītos no saslimšanas ar zarnu nūjiņu izraisīto hemolītiski urēmisko sindromu

Iestājoties vasarai un siltam laikam, novērojams arī saslimstības pieaugums ar dažādām zarnu infekcijām, kas īpaši liek pievērst uzmanību personīgās higiēnas ievērošanai.

Lasīt tālāk...

Kā cīnīties ar pastiprinātu svīšanu

 

Evija Rodke, plastikas ķirurģe

Pastiprināta svīšana jeb hiperhidroze ir saistīta ar veģetatīvo distoniju, kas nav atkarīga no cilvēka vai viņa gribas. To izraisa kāds uztraukums, emocionāls pārdzīvojums, kura dēļ var sākties pastiprinātas svīšanas process.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi