Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Masāža

Lita Vlasova, Ingrīda Smirnova

Jēdziens “masāža” ir cēlies no grieķu vārda ‘massen’, kas  nozīmē mīcīšanu, berzēšanu, aptaustīšanu. Tieši tāpat kā netradicionālā ārstniecība, mazāk pazīstamie masāžas veidi atsevišķos gadījumos, individuāli ordinēti, sniedz labus ārstēšanas rezultātus.

Vakuummasāža
Ar vakuummasāžu var ārstēt ne tikai celulītu, bet arī uzlabot asinsriti, samazināt ķermeņa apjomu, likvidēt strijas un paaugstināt ādas elastību. Ja ievērosit masiera norādījumus, kursa laikā iespējams samazināt ķermeņa apjomu par pieciem sešiem centimetriem. Viens no galvenajiem noteikumiem ir dzert daudz šķidruma (neskaitiet pienu, kafiju, kakao, jo tie ir  pārtikas produkti) – līdz pat 2,5 litriem dienā.
Vakuummasāža tiek veikta ar vakuummasāžas aparātu – tā ir sūcoša pumpja masāža pēc banku principa: āda tiek iesūkta un masēta ar negatīvu spiedienu, tiek aktivizētas šūnas un stimulēta kolagēna un elastīna sintēze, kas formē saistaudus. Papildu ieguvums – āda kļūst rožaina un gluda.
Vakuummasāžu var iedalīt trīs posmos:
• limfodrenāža sagatavos ķermeni tālākām procedūrām, aktivizējot limfas sistēmu;
• aktivizācija – tieša celulīta ārstēšana un asinsrites uzlabošana;
• ādas nostiprināšana – paaugstina ādas elastību.
Vakuummasāžu nevajadzētu lietot, ja ir tendence veidoties trombiem, ir kāda ādas slimība vai ļaundabīgs audzējs.

Limfodrenāža ar rokām
Cilvēka organismā embrionālās attīstības periodā limfātiskā sistēma veidojas visai vēlu un ir diezgan nestabila. Tās darbība ir ļoti svarīga visa cilvēka organisma pareizai darbībai, jo tā izvada toksīnus un vielmaiņas galaproduktus. Ja tie neizvadās, organisms uzkrāj lielu daudzumu toksīnu, tāpēc iekaisuma, sirdsdarbības un vēnu nepietiekamības dēļ veidojas tūska. Limfa cirkulē ļoti lēni, un miegā tā  neplūst, jo cirkulāciju veicina muskuļu kustība – īpaši labi tas redzams no rīta, ja mostaties ar pietūkušām acīm.
Limfātisko sistēmu var aktivizēt ar limfodrenāžu. Neatkarīgi no tā, kādu ķermeņa vietu jāmasē, limfas aktivizācijai vienmēr vajadzīgs daudz laika un tā jāveic lielā apjomā, jo jāiedarbina visa ķermeņa limfātiskā sistēma, turklāt vienmēr sākot ar limfmezgliem, kas atrodas pie atslēgas kaula. Regulāri veicot limfodrenāžu, limfvadi tiek trenēti, to sieniņas tonizējas un tie labāk drenē limfu – izvadās toksīni, samazinās celulīts, izzūd tūska. Limfodrenāžu drīkst veikt divas reizes nedēļā ne ilgāk par 40–45 minūtēm, jo limfvadi nogurst.
Ja ir lokāla problēma (pēc sejas, locītavu, ekstremitāšu traumas, lūzuma, ja sejā ir pinnes), procedūru var veikt apmēram desmit dienas vienu reizi dienā. Sejas limfodrenāža ir efektīva un saudzējoša. Tā veiksmīgi lividē maisiņus zem acīm un sejas pietūkumu, kā arī ir viena no labākajām relaksējošām procedūrām.
Limfodrenāža labi der, lai no muskuļiem pēc fiziskās slodzes izvadītu pienskābi – muskuļi nesāp un nav cieti. Tā ir ieteicama pēc ceļgalu traumas, operācijas, locītavu slimības, kā arī grūtniecības laikā, ja ir pietūkušas kājas (limfodrenāža ir vienīgais masāžas veids, ko ieteicams veikt grūtniecības laikā). Tā ir laba celulīta profilakse un sastāvdaļa celulīta ārstēšanā. Ieteicama pirms un pēc ķirurģiskas tauku atsūkšanas, liposomu operācijas un arī pēc zelta diegu iešūšanas sejā.

Klasiskā masāža
Klasiskā masāža ir visā Latvijā vispopulārākā un visbiežāk praktizētā metode. Klasiskajā masāžā ar rokām masē visu ķermeni vai arī atsevišķus ķermeņa apvidus – glaudot, vibrinot, berzējot vai mīcot, lai nomierinātu nervu sistēmu, noņemtu muskuļu sasprindzinājumu, uzlabotu asinsriti un muskuļu tonusu, kā arī izvadītu vielmaiņas galaproduktus.
Šādi masē arī zīdaiņus, kas slimo ar bronhītu, pneimoniju vai bronhiālo astmu. Tā sniedz labus ārstēšanas rezultātus bērniem, kas slimo ar skoliozi, pieaugušiem – ar osteohondrozi, galvassāpēm, kā arī atjauno kustības pēc lūzumiem. Klasisko masāžu ieteicams veikt arī sirds un asinsvadu slimniekiem, elpceļu, reimatoīdā artrīta, centrālās nervu sistēmas, perifērās nervu sistēmas, kuņģa un zarnu trakta slimniekiem. Klasisko masāžu nedrīkst veikt slimniekiem ar akūtu vai onkoloģisku slimību, tuberkulozi.
Veicot klasisko masāžu, vispirms tiks veikta sagatavojoša, vispārēja masāža, kas sākas ar glaudīšanu, jo nepieciešams “iesildīt” virspusējos audus, lai varētu iedarboties uz dziļākajiem audiem.
Katru atsevišķu masāžas procedūru veido paņēmienu sērija, kam jānodrošina vislabākais terapeitiskais efekts. Pēc katras masāžas procedūras ir jāatpūšas, lai norimtu atbildes reakcija uz kairinājumu, citādi var rasties pretreakcija vai – labākajā gadījumā – samazināsies terapeitiskais efekts.
Gribu atgādināt – pirms katra masāžas kursa allaž nepieciešama ārsta konsultācija.‑√

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi