Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Kā ar dabas vielām uzveikt klepu?

Ar ko jums asociējas rudens? Ar Ulda Stabulnieka dziesmu, krītošām lapām un krekšķošu klepu fonā. Rudens ar tā laika apstākļu mainīgumu, kad saulainas dienas mijas ar pēkšņu lietu, kas saslapina kājas, salšana nepiemērotā apģērbā daudziem beidzas ar saaukstēšanos iesnu un klepus formā. Ko darīt? Kā sev palīdzēt, kad klepus jau plēš kaklu un plaušas uz pusēm? Paskatīsimies, kādas dabas vielas tiek izmantotas klepus ārstēšanai. Un kas ir jaunākās paaudzes pretklepus līdzekļi, kas nesatur efeju.

 

Kāpēc rodas klepus?

Klepus ir aizsargreakcija pret vīrusiem, baktērijām, kādu gļotu sabiezējumu vai svešķermeni, ko organisms cenšas ar spēcīgu gaisa plūsmu izvadīt laukā. Klepojot vispirms notiek dziļa ieelpa un tai seko ļoti strauja izelpa. No šāda viedokļa raugoties, klepu nevajag nomākt vai aizturēt, jo tas dara vajadzīgu darbu. Te vairāk ir runa par tā saucamo mitro jeb produktīvo klepu, kas ir saistīts ar krēpu atdalīšanos un palīdz elpceļiem attīrīties. Taču klepus var būt arī sauss, rejošs, lēkmjveidīgs un ļoti mokošs, reizēm tas neļauj naktī gulēt un pat izraisa vemšanu. Tā kā klepus nav reta parādība, cilvēks jau bieži vien spēj pats izvērtēt tā raksturu gan sev, gan bērniem.

Jo ātrāk pamana, jo vieglāk izārstēt

Par to, ka varētu sākties elpceļu problēmas, nereti liecina ēstgribas pasliktināšanās, nogurums, garastāvokļa izmaiņas, vaigu piesarkums vai acu apsārtums. Slimības sākums būtu jāpamana laikus, lai augšējo elpceļu problēmām nepievienotos arī apakšējo elpceļu kaites. Laikus sākot rīkoties, ir lielākas izredzes, ka varēs iztikt bez smagajiem medikamentiem. Ja nav dziļāku elpceļu iekaisumu, ķermeņa temperatūra nav paaugstināta, kā arī nenovēro nekādas blakus slimības, tad pret klepu vajadzētu lietot ārstniecības augu līdzekļus, neķeroties pie stiprākas iedarbības preparātiem.

Ārstniecības augi un tos saturoši preparāti

Radot  mūsu nemīlīgos laika apstākļus, daba vienlaikus ir gādājusi arī par vērtīgiem ārstniecības augiem, kas palīdz cīnīties ar klepu un citām veselības problēmām. Tajos ir bagātīgs aktīvo vielu sastāvs.

Kad esam saaukstējušies, noteikti jāatceras jau vecmāmiņu lietotās augu tējas un uzlējumi. Klepus gadījumos jālieto mārsils, efeja, priežu pumpuri un mizas, lakrica, anīss, deviņvīru spēks, ceļtekas, liepziedi, dzērvenes, cidonijas un piparmētras.

 

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi