Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Esi vesels

Sāls ala

Sāls istabas terapija.

Dabiska un efektīva dziedināšanas metode, kas lieliski piemērota bērniem un pieaugušajiem veselības stiprināšanai bez zālēm.

Vidēji cilvēks elpo 17000-20000 reizes dienā. Mūsu plaušas ir dabiskie gaisa attīrītāji, kurām nepārtraukti katrā ieelpā uzbrūk alergēni, baktērijas, ziedputekšņi, piesārņotāji un toksīni. Tie var izraisīt dažādas kaites.

Lasīt tālāk...

Efektīvi veidi, kā tikt galā ar galvassāpēm

 

 

Ikviens, kam kādreiz ir sāpējusi galva, zina, cik ļoti tas spēj nokaitināt un nogurdināt. Visizplatītākās ir saspringuma galvassāpes. Parasti tās ir vieglas vai vidēji stipras, un ir jūtamas spiedošas sāpes, ko izraisa sasprindzināti muskuļi - visbiežāk kakla un plecu daļā. Turpretī migrēnas izpaužas kā stipras galvassāpes, kas mēdz periodiski atkārtoties. Iepazīsties ar veidiem, kā Tu vari tikt galā ar kaitinošajām galvassāpēm!

Lasīt tālāk...

Dzimumzīmju pārbaude un iespēja noņemt nevēlamu veidojumu

 

Rūpes par ādas veselību ir tikpat svarīgas kā citas pārbaudes, kuras jāveic regulāri, piemēram, asins analīzes, redzes pārbaude, plaušu rentgens. Āda ir cilvēka lielākais orgāns, kura uzdevums ir sargāt no apkārtējās vides ietekmes. Tā rezultātā uz ādu iedarbojas dažādi faktori, kas var ietekmēt tās stāvokli. Ādas veselības kontekstā ļoti nozīmīgas ir dzimumzīmes un citi veidojumi. To stāvoklim īpaši jāseko līdzi. Vēlams regulāri veikt dzimumzīmju pārbaudes gan mājas apstākļos, gan pie ādas ārsta – dermatologa.

Lasīt tālāk...

Kā izmērīt temperatūru ar termometriem

Precīza personas temperatūras nolasīšana ir būtisks līdzeklis, lai novērtētu slimības. Šai funkcijai lieliski noder termometrs, ja zināt, kā ar to pareizi rīkoties. Jūs noteikti varat uzzināt kaut ko jaunu par termometru, turpinot lasīt tālāk.

Ķermeņa temperatūras pārbaude ar termometru ir vienkāršs veids, kā noskaidrot, vai ir drudzis. Drudzi, kas ir ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, parasti izraisa infekcija. Lai gan drudzis noteikti nav patīkams, tā ir zīme, ka organisms cīnās pret infekciju.

Lasīt tālāk...

5 Veselīgi paradumi vasaras sezonā

Tuvojoties vasarai, vienlaikus ir jūtams gan patīkams saviļņojums, gan neliels uztraukums. Kādam tie ir kreņķi par formas atgūšanu, bet kādam citam raizes sagādā nepabeigtā vasarnīca. Lai arī kas tas būtu, vasara tomēr ir gadalaiks, kurš ir jāizbauda uz visiem simt procentiem. Tādēļ esam sagatavojuši nelielu veselīgu paradumu ceļvedi, kas palīdzēs justies un izskatīties tā, kā vasarā ir jājūtas un jāizskatās - starojoši!

Lasīt tālāk...

Zviedrijas oficiālās instrukcijas par masku NElietošanu

Redakcijas komentārs: Zviedrijā maskas nav obligātas, pat nav rekomendētas, bet Zviedrija ir viena no Pasaules veiksmīgākajām valstīm cīņā ar COVID19, un ļoti ticams, ka tā būs starp pirmajām, kurā pandēmija beigsies un nebūs nekāda otrā, trešā un ceturtā viļņa.  Atšķirībā no Latvijas un Rietumeiropas, Zviedrijas valdība bauda iedzīvotāju uzticību, jo Zviedrijas valdība COVID19 saistībā pauž zinātnisku un pārbaudītu informāciju, ekspertu slēdzieni ir publiski un valsts izmanto matemātiskus modeļus dažādu situāciju analīzei un prognozēm (atšķirībā no Latvijas).

Lasīt tālāk...

Meža ogu spēks jaunības uzturēšanai

Vēl līdz 2020. gada janvāra beigām Latvijas Universitātē, sadarbībā ar uzņēmumu “Silv EXPO”, aktīvi norit pētījums “BerriesPro” ( “Vaccinium ģints ogu pārstrāde: “zaļās” tehnoloģijas un inovatīvi, farmakoloģiski raksturoti produkti biofarmācijai”), kura mērķis ir izstrādāt jaunus augu valsts produktu izmantošanas risinājumus.

Lasīt tālāk...

Sapropelis rokas locītavu sāpēm.

A. Miķelsone

Mūsdienās cilvēki nevar iedomāties savu ikdienu bez datoriem un ar to saistītajiem uzdevumiem, mēs pavadām vairākas stundas dienā, turot rokā datora peli, tādā veidā noslogojot savas plaukstas saspringtā un nedabiskā pozā. Šīs piespiedu pozas sekas mēs pamanām tikai tad, kad jūtam sāpes un tirpšanu plaukstās un pirkstos. Ir dažādi profilaktiski paņēmieni, lai mazinātu iespēju pārslogot savas plaukstu pamata locītavas, strādājot ar datoru, bet ko darīt, kad mums jau sāp un šīs sāpes nopietni ietekmē ikdienu un dzīves kvalitāti?

Lasīt tālāk...

Kāpēc uzņemt vairāk D vitamīnu?

Kārlis Auce

Tas nav jaunums, ka cilvēks jau sen vairs nedzīvo tādos apstākļos, kādiem viņa ķermenis tika ‘radīts’. Diēta, gulēšanas režīms, sociālie un fiziskie ieradumi ir mainījušies. Viena no lietām, kas mainījusies ir tas, kā un no kā mēs dabūjam D vitamīnu.

Uzskata, ka mūsu senči, kas dzīvoja pirms vairākiem desmitiem tūkstošu gadu, kaili un bez aizspriedumiem, dienā no saules stariem saņēma apmēram 10’000 IU (starptautiskā mērvienība, 1 IU = 25 ng) D vitamīna. Mūsu senči attīstījās šādā vidē, kur D vitamīns tika uzņemts regulāri, tomēr dažādu vēsturisku iemeslu dēļ mēs esam nokļuvuši situācijā, kur lielākā daļa pasaules cilvēku ir apģērbti, daudz laika pavada dažādās telpās, un daļa vispār dzīvo planētas nostūros, kur saule iespīd padsmit stundas mēnesī. Tā nu ir sagadījies, ka latvieši pieder pie visām trim augšup minētajām kategorijām.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi