Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Cilvēks

Kredītlīnija – iespējams, draudzīgākais aizdevuma veids steidzamā situācijā

Ikvienam cilvēkam veselība ir vislielākā vērtība, taču atsevišķi ārstniecības pakalpojumi – maksas operācijas, diagnostika, protezēšana, – var būt dārgi. Reti kuram bankas kontā glabājas lieli iekrājumi, tāpēc papildu nauda jāmeklē kaut kur citur. Viens no iespējamiem variantiem medicīnas pakalpojumu apmaksāšanai ir kredītlīnija – elastīgs patēriņa kredīts, ko var viegli pielāgot aizņēmēja iespējām. Uzzini vairāk par kredītlīnijas priekšrocībām šajā rakstā!

Lasīt tālāk ...

Sapropelis – kas tas ir?

Agnese Miķesone

Sapropeli jau kopš seniem laikiem izmanto ārstniecībā un tas ir  plaši izmantojams dažādās veselības nozarēs. Šo interesanto dabas materiālu var atrast Eiropas un Āzijas klimatiskajā zonā, kā arī Latvijas ūdenstilpnēs ir atrodamas sapropeļa atradnes. Lai uzzinātu vairāk par šo daudzfunkcionālo materiālu, mēs vērsāmies pie RSU pētnieku grupas, kura projekta "Medicīnā izmantojamo dūņu īpašību izpēte un rūpnieciskās ieguves metodoloģijas izstrāde", Nr. Nr.1.1.1.1/16/A/165 ietvaros veic Latvijas sapropeļa ieguves un tā ārstniecisko īpašību izpēti.

Lasīt tālāk ...

Sapropelis medicīnā

Agnese Miķelsone 

Sapropelis – tas varētu šķist kaut kas mistisks un neizprotams, kas atrodas kaut kur dziļi ūdenī, ir saules gaismai neaizsniedzams. Tomēr tas ir ārkārtīgi interesants un noderīgs materiāls, kas jau sen ir guvis lielus panākumus veselības uzlabošanā un ārstniecībā. Latvijā tas ir plaši sastopams materiāls ezera pamatnēs jeb gultnēs taču vēl joprojām, tas nav pietiekami izpētīts un apgūts. Pat mūsdienās daži tam joprojām  piedēvē maģiskas īpašības. Lai vairāk noskaidrotu par sapropeli, mēs vērsāmies pie RSU pētnieku grupas, kura projekta "Medicīnā izmantojamo dūņu īpašību izpēte un rūpnieciskās ieguves metodoloģijas izstrāde", Nr. Nr.1.1.1.1/16/A/165  ietvaros veic sapropeļa ieguves un tā ārstniecisko īpašību izpēti.

Lasīt tālāk ...

Dažas idejas, kā un kur atpūsties atvaļinājuma laikā

 

Ja atvaļinājumu ir izdevies ieplānot vasarā, tad noteikti ir jāizbauda tās priekšrocības, ko šī sezona sniedz. Ja vēl neesat izdomājuši, ko darīsiet atvaļinājuma laikā, tad te būs dažas idejas un padomi, kas var noderēt. Tās apkopojis dāvanu serviss “Lieliska Dāvana”, kas piedāvā vairāk nekā 1000 dažādas dāvanu kartes atpūtai, aizraujošiem piedzīvojumiem un sevis vai citu palutināšanai.

Lasīt tālāk ...

SPA hidromasāžas kapsula – jauns ierocis cīņā par labu veselību un lielisku augumu!

Ilona Stepe

Ūdens masāžas labvēlīgā ietekme uz cilvēka vispārējo veselības stāvokli ir sen izslavēta un praksē pārbaudīta vērtība. Taču, kas ir SPA ūdens masāžas kapsula un kāpēc to kā ārstniecības līdzekli izmanto visdažādākajās rehabilitācijas iestādēs visā pasaulē? Detalizētāk par procedūras specifiku stāsta “Necesse” skaistuma studijas zinošās meistares.

Lasīt tālāk ...

Cinks. Kas par to zināms un tā nozīme ķermenī.

Kārlis Auce

Lai cilvēka ķermenis varētu turpināt savu eksistenci, un uzturēt šai nodarbei nepieciešamos orgānus un procesus, tam ir vajadzīgas dažādas uzturvielas, sākot ar ūdeni un olbaltumvielām līdz pat aminoskābēm un vienkāršiem metāliem. 48 no šīm uzturvielām tas nespēj saražot pats, tāpēc ir vajadzīgs šīs vielas uzņemt ārēji, lielākoties ēdot vai dzerot. Protams, uzturēt šīs vielas perfektā balansā ir praktiski neiespējami. Atkarībā no dzīvesvietas, dzīvesveida, produktu pieejamības, piesārņojuma un vēl daudziem dažādiem faktoriem, cilvēkam var rasties kādas uzturvielas deficīts. Bieži vien cilvēki uzturvielu trūkuma radītos simptomus nemaz nesaista ar uzturvielām vai diētu, daļēji informācijas trūkuma dēļ, daļēji tādēļ, ka simptomi neparādās vienas dienas laikā. Ķermenī bieži vien ir uzturvielu krājumi, kurus tas palēnām iztērē deficīta gadījumā, process, kas var ilgt pat vairākus gadus. Lai būtu lietas kursā par ķermenī esošo uzturvielu daudzumu, ir vērts laiku pa laikam veikt asins analīzes.

Lasīt tālāk ...

Pēdu smakas - cēloņi un ārstēšana

Māra Veselova, Agnese Miķelsone

Galvenais pēdu smakas iemesls ir kāju svīšana. Sviedri paši par sevi ir bez smaržas, bet tie rada labvēlīgu vidi dažādu baktēriju augšanai, un ražo nepatīkami smaržojošas vielas.

Šīs baktērijas dabiski atrodas mūsu ādā kā daļa no cilvēka dabīgās mikrofloras (lai gan proporcionāli vairāk smaržas tiek radītas, kad tiek valkātas slēgtas kurpes). Pēdu priekšējā daļa ir vieta, kur rodās visvairāk sviedru. Vairāk smakas rodas, ja notiek pastiprināta pēdu svīšana, piemēram, daudzu stundu garumā valkājot slēgtas kurpes. Zeķes parasti neizraisa pēdu smaku, bet, ja tās valkā apavos, tās var pastiprināt svīšanu un veicināt smakas intensitāti, it īpaši uz pirkstiem, kur baktērijas var zelt un plaukt.

Lasīt tālāk ...

Kā tikt galā ar rēķiniem par veselības aprūpi?

e vienam vien cilvēkam ir gadījies tā, ka uzrodas pēkšņas veselības problēmas, kas saistās ar papildus izdevumiem. Protams, šādiem gadījumiem ir jāgatavojas laikus, veidojot uzkrājumus neparedzētām situācijām (vairāk par uzkrājumu nepieciešamību lasiet portālā www.kredits247.lv), tomēr realitātē šādi uzkrājumi ir izveidoti vien retajam. Tad nu, saņemot rēķinu par sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem, cilvēki nezina, ko iesākt un kam ķerties klāt. Ja arī jūs esat nonācis šādā situācijā, sekojiet šim rīcības plānam.

Lasīt tālāk ...

Kāju Tūska vasarā- risinājums LABAS kompresijas zeķes!

Augustā īpašā cena!

Vasara un siltums, karstums- esam sagaidījuši siltumu arī pie mums. Bet līdz ar siltuma iestāšanos un karstuma ierašanos kāju tūska sastopam gana bieži! Kāju tūskas izcelsmi ir vērsts noskaidrot pie flebologa. Bieži ārsts iesaka valkāt kompresijas zeķes!

„Diezgan bieži pacienti domā, ka kompresijas zeķes ir grūti uzvelkamas un neglītas. Bet tad viņi redz, ka zeķes ir izskatīgas, iemācās tās pareizi uzvilkt un pēc laika jau saka: dakter, šīs zeķes man patiešām palīdz!”, stāsta Dr. Mauriņa Vēnu klīnikas fleboloģe dr. Sandra Prāve.

Lasīt tālāk ...

Kā gudri ietaupīt naudu uz veselības rēķina?

Veselības aprūpe kļūst arvien dārgāka un ne katram tā ir pa kabatai. Ja vien gadījums nav akūts vai ļoti steidzams, cilvēki ar savām veselības problēmām bieži vien nedodas pie ārstiem, neuzsāk vajadzīgo ārstēšanu un nepērk medikamentus, tādā veidā cenšoties ietaupīt naudu. Īstermiņā tas palīdz ietaupīt, taču veselības problēmu ignorēšana ilgtermiņā tikai pasliktinās situāciju gan veselības, gan finansiālajā ziņā. Ielaistu slimību ārstēšana ir ļoti nepatīkama, laikietilpīga un arī dārga. Šādos gadījumos cilvēki nereti vairs vispār nespēj nosegt ārstēšanās izmaksas, un tiek meklēti nebanku kreditori, kas varētu palīdzēt atrisināt finanšu problēmas. Beigās šiem cilvēkiem nav nedz naudas, nedz arī labas veselības, bet vieni vienīgi parādi. Ja tiešām vēlaties ietaupīt naudu uz veselības rēķina, to ir jādara gudri, nepasliktinot savu veselības stāvokli, bet gan saņemot visu vajadzīgo, lieki nepārmaksājot.

Lasīt tālāk ...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter 


 


 


 

 

Citi piedāvājumi