Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Acis

Kas ir multifokālās kontaktlēcas un kā tās pareizi lietot?

Mūsdienās kontaktlēcas ir pieejamas dažādu redzes problēmu korekcijai, pielāgojoties katra nēsātāja vajadzībām. Pateicoties inovatīvajām tehnoloģijām un materiāliem lēcu ražošanā, iespējams iegādāties arī tādus veidus, kas paredzēti ilgstošai lietošanai, nodrošinot komfortu un acs virsmai tik svarīgo mitrināšanu. Viens no pazīstamiem veidiem, kuru piedāvā vairāki ražotāji, ir multifokālās kontaktlēcas. Šajā rakstā iepazīsim tās tuvāk.

Lasīt tālāk...

8 būtiskas lietas, kā jāzina un jāievēro kontaktlēcu lietotājiem

Kontaktlēcas jau stabili iekarojušas lietotāju uzticību kā drošs un ērts redzes korekcijas līdzeklis. Kontaktlēcām bieži vien dod priekšroku arī tie, kuri ilgstoši izmantojuši brilles, jo lēcas piedāvā daudz priekšrocību. Tomēr novērojama arī tendence, ka liela daļa kontaktlēcu lietotāju nepievērš pienācīgu uzmanību pareizai lēcu lietošanai un kopšanai, kas noved pie saslimšanām un acu diskomforta.

Lasīt tālāk...

Kā pasargāt acis, ko darīt to labsajūtas labā?

Mūsu labsajūta ir atkarīga no organisma vispārējā veselības stāvokļa. Par to mēs jaunībā domājam maz. Bet tieši tad ir ļoti lielas iespējas, ievērojot speciālistu ieteikumus, rūpēties par veselību un mazināt dažādu kaišu iespēju, kuras mūs var piemeklēt vecumā.

Pirmā redzes pārbaude - dažas dienas pēc dzimšanas

Lai varētu novērtēt acs veselības stāvokli, svarīgi ir zināt un novērtēt redzes spējas saistību ar cilvēka augšanas, nobriešanas un novecošanas procesiem. Bērns piedzimstot ir tālredzīgs. Un tādi ir visi cilvēki. Piedzimstot acs ābols ir salīdzinoši īss, laikam ritot, tas pakāpeniski palielinās. Šo procesu sauc par acs emetropizāciju. Redze pamazām kļūst «normāla». Tāpēc mazs bērns labi redz tikai lielus, kustīgus krāsainus priekšmetus. Viņš nevar saredzēt sīkas detaļas un izšķirt tās.

Lasīt tālāk...

Kā saglabāt labu redzi?

Aleksandra Matvejeva
Dr.Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrs

Ar redzi cilvēks saņem līdz pat 90% informācijas par apkārtējo pasauli, tāpēc jebkāds redzes funkciju traucējums var būtiski samazināt dzīves kvalitāti. Redzes asumu ietekmē vairāki faktori, tostarp uzturs, redzes slodzes intensitāte, kaitīgi ieradumi, kā arī viss dzīvesveids kopumā.

Vairāk par to, kas kaitē redzei un kā saglabāt redzi labu,stāsta Dr.Solomatina acu centra vadošais speciālists, LU asoc. profesors Igors Solomatins.

Lasīt tālāk...

Kataraktas operācija – iespēja atgūt patiesi asu redzi

Aleksandra Matvejeva
Dr. Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrs

Katarakta ir viena no visbiežāk sastopamajām acu slimībām gados vecākiem cilvēkiem un laika gaitā attīstās visiem, jo katarakta ir daļa no dabiska novecošanās procesa. Šī slimība ir acs caurspīdīgās lēcas apduļķošanās. Rezultātā samazinās redzes asums un cilvēks pasauli redz kā caur netīru stiklu – attēls ir miglains un izplūdis.

Lasīt tālāk...

Neredzīgo un vājredzīgo integrācija sabiedrībā

Viena no lielākajām un ietekmīgākajām Francijas neredzīgo un vājredzīgo nevalstiskām organizācijām – Valentīna Avī asociācija (Association Valentin Haüy) no šīgada 2. līdz 12.maijam viesosies Latvijā, starptautiskās neredzīgo sesijas ietvaros, kuru organizē pašmāju jaunatnes starptautisko programmu aģentūra „Jaunatne Darbībā” un sabiedriskā organizācija "Es redzu".

Lasīt tālāk...

Agrīna diagnostika – labākais līdzeklis pret glaukomu!

Aleksandra Matvejeva,
Dr.Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centrs

Glaukoma ir acu slimību grupa, kuru raksturo tipiski redzes lauka defekti, redzes asuma samazināšanās un redzes nerva atrofija. Šī slimība ir viens no galvenajiem akluma cēloņiem pasaulē.

Glaukoma var attīstīties jebkurā vecumā, sākot jau no dzimšanas. Tomēr riska grupā galvenokārt atrodas gados vecāki cilvēki. Iedzimta glaukoma veidojas vienā gadījumā uz 10-20 tūkstošiem bērnu, savukārt vecumā no 50 līdz 60 gadiem glaukoma attīstās 1,5% gadījumu, bet vecumā pēc 75 gadiem saslimšanas gadījumu skaits pieaug līdz 3%.

Lasīt tālāk...

Kas jāzina par kataraktas operācijas veikšanu?

Aleksandra Matvejeva

Katarakta ir viena no visbiežāk sastopamajām acu slimībām gados vecākiem cilvēkiem. Šī slimība ir acs caurspīdīgās lēcas apduļķošānas, kā rezultātā lēca sabiezē, kļūst duļķaina un nelaiž sev cauri pietiekami daudz gaismas. Tādēļ samazinās redzes asums un cilvēks pasauli redz kā caur netīru stiklu – attēls ir miglains un izplūdis.

Lasīt tālāk...

Padomi asai redzei un veselām acīm

Māra Kondrāte

Acis ir viens no tiem cilvēka orgāniem, kas ik dienas pakļauti gandrīz nepārtrauktam stresam. Mūsdienās cilvēki daudz laika pavada slēgtās telpās, strādājot pie datoriem. Arī pārrodoties mājās, nereti atpūta notiek pie datora vai, skatoties televizoru. Tāpat acīm slogu rada arī nepietiekams apgaismojums, gaisa piesārņojums, centrālās apkures radītais gaisa sausums, un visi šie un arī vēl citi faktori var būt par iemeslu redzes problēmu aizsākumam. Tāpēc „BENU aptieku” farmaceite Irina Pavlova stāsta par to, kādi vitamīni un acu pilieni palīdzēs saudzēt redzi par spīti ikdienas slogam un kā atbrīvoties no diskomforta, kas rodas acu noguruma brīžos.

Lasīt tālāk...

Kā cīnīties ar alerģiskiem acu iekaisumiem?

Līga Rutkovska

 

Alerģisku acu iekaisumu izpausmes veidi ir dažādi – apsārtums acs baltajā daļā vai plakstiņa iekšpusē, nieze, asarošana, izplūdusi redzes spēja, dedzinoša sajūta, tūska vai jutīgums pret gaismas stariem. Taču šie simptomi var liecināt kā par alerģiju, tā arī vienkāršu kairinājumu vai nopietnu acu slimību.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi