Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Citi raksti par šo tēmu

Bērni

Paladziņi mazuļa veselībai

Igors Pļava

Mēs vairs nespējam iedomāties savu dzīvi bez autiņbiksītēm. Tās ir kā glābējzvans jebkuriem vecākiem un  ir nepārvērtējami ērtas un vienreizlietojamas, līdz ar to arī viegli izmetamas ārā. Laiki, kad tika izmantoti mazgājamie autiņi, ar izņēmumiem, jau sen ir aiz kalniem, tomēr dažkārt, kavējoties pagātnes atmiņās, aizdomājamies par to, ka šīs veids varbūt bija labāks vai veselīgāks, taču, problēmas, kas saistās ar mazgājamajiem autiņiem, pārmāc visas mūsu labās ieceres. Tomēr, par spīti tam, ir vērts padomāt par to, ka, valkājot mazgājamos autiņus, bērna āda var netraucēti elpot. Daudzi ārsti uzskata, ka bērna ādas saskarsme ar gaisu ir laba un pat nepieciešama bērna veselībai un pilnvērtīgai attīstībai.

Lasīt tālāk...

Atopiskais dermatīts. Izplatīts tieši jaundzimušajiem

Aigars Kalns

Veiksmīgajā projektā „Vinnija Pūka skola”, kas pulcēja vecākus no visas Latvijas, lai  saņemtu zināšanas un ieteikumus, par dažādām viņu bērnu veselības ietekmējošām tēmām, lekciju par Atopisko dermatītu vadīja Bērnu klīniskas universitātes slimnīcas ārsti un speciālisti ar ilggadēju pieredzi un zināšanām atbilstošajā tēmā, kas veicināja lielu atzinību un atsaucību no vecāku puses.

Atopiskais dermatīts (AD) ir pēdējos gados pieaugoša hroniska un parasti ģenētiski iedzimta ādas slimība, turklāt viena no izplatītākajām slimībām tieši jaundzimušo vidū (Rietumvalstu populācijās AD skar katru piekto bērnu). Ar šo slimību nevar inficēties, un bieži tā attīstās bērniem, kuru vecākiem arī ir kādas alerģiskas saslimšanas.

Lasīt tālāk...

Bērnu ortopēdija

Bērniņam sperot pirmos soļus un sākot staigāt, augšanas procesā veidojas tādas fizioloģiskas izmaiņas, kā pēdas veidošanās, kāju forma un stāja. Katram mazulim šo procesu var ietekmēt tādi faktori, kā, piemēram, iedzimtība, pareizs kāju balsts vai citi fizioloģiski procesi, piemēram, gūžas locītavu stāvoklis. Katrs bērna attīstības posms, katrs pēdas strukturāls vai funkcionāls traucējums var ietekmēt visu ķermeni, īpaši balsta un kustību orgānu sistēmu, un ne velti mugurkaulu var dēvēt par cilvēka balstu visa mūža garumā. Tādēļ zināšanas un savlaicīga ārsta konsultācija var būt noteicošs faktors veselīgam bērna augšanas procesam un visai turpmākajai dzīvei, jo diagnosticējot ortopēdiskas problēmas agrīnā stadijā, ārstēšana var būt visefektīvākā. Tajā pašā laikā vērts zināt, ka kāju un pēdu attīstības procesā notiekošās izmaiņas, arī vizuāli pamanāmās (piemēram, X vai O veida kājiņas), ir dabisks process, un ne vienmēr ir pamats satraukumam.

Lasīt tālāk...

Vecākiem par uzturu

Aptaukošanās un liekā svara problēma pieaug visai draudošos apmēros, jo īpaši bērnu un pusaudžu vidū. Mazuļi vēl nekad agrāk nav bijuši tik tukli - daudzi bērni jau šobrīd palielinātā svara dēļ ir tajā riska grupā, kurai nākotnē draud nopietnas veselības problēmas.

Bērnu aptaukošanās nereti tiek uzskatīta par iedzimtu. Dažkārt tā arī ir, taču daudz biežāk liekais svars ir sekas neveiksmīgi izvēlētam ēdienam, jau no agras bērnības veidojoties nepareiziem ēšanas ieradumiem, kam vēlāk pievienojas mazkustīgums. Modernais dzīvesveids sniedz virkni kārdinājumu, proti, pavadīt dienas pie datora, ēdot pārsālītus vai pārsaldinātus pusfabrikātus, kā rezultātā nozīmīgi pieaug liekā svara problēmas jaunajai paaudzei. Tāpēc bērna ēdienkartei jau no dzimšanas brīža ir jābūt pārdomātai un sabalansētai.

Lasīt tālāk...

Glikozes vielu maiņa un 1. tipa cukura diabēts bērniem

Kopš 2014.gada oktobra daudziem vecākiem ir bijusi noderīga iespēja apmeklēt bezmaksas seminārus par dažādām ar bērnu hroniskām saslimšanām saistītām tēmām. Ne vienu vien reizi dzirdēti pateicības vārdi par iedrošinājumu un gūtām atbildēm gadījumos, ja bērnam konstatēta saslimšana vai ir nepieciešams skaidrojums – kā rīkoties un kur vērsties, ja par sevi liek manīt kādas veselības problēmas. Šis noderīgais palīgs un padomdevējs ir projekta „Vinnija Pūka skola” programma, kas, pateicoties nodibinājuma “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” veiksmīgajai sadarbībai ar Rīgas domes Labklājības departamentu, ilgs vēl līdz 2016.gadam. Semināru ciklā, sadarbojoties ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ārstiem un speciālistiem, katrs mēnesis tiek veltīts kādai jaunai tēmai.

Janvāra seminārs tika veltīts diabēta tēmai, un vairāk par 1.tipa diabētu konsultē Dr.med. docente Iveta Dzīvīte-Krišāne.

Lasīt tālāk...

Mans bērns mazākais starp vienaudžiem: iemesli

Agris Kalns

Nereti bērna mazo augumu saista ar iedzimtību – ja vecāki ir neliela auguma, tiek uzskatīts, ka šo īpatnību pārmanto arī bērni. Taču ir situācijas, kad bērna augšanas procesus ietekmē citi faktori – dažādas patoloģijas, piemēram, endokrīnās slimības, iedzimtas ģenētiskas patoloģijas, psihosociālās problēmas, nepietiekams uzturs, kuņģa-zarnu trakta, sirds-asinsvadu, infekciju un arī nieru slimības.

Lasīt tālāk...

Kāpēc zīdainis raud? Ko darīt?

Zane Inķēna

Zīdaiņa raudas acumirklī piesaista mātes uzmanību un neatstāj vienaldzīgus pat svešus cilvēkus- tas ir ārkārtīgi spēcīgs signāls. Raudāšana ir visspilgtākā pazīme, kā bērns pauž, ka kaut kas nav kārtībā, ka steidzami nepieciešama vistuvāko cilvēku-mammas un tēva iejaukšanās. Noskaidrot, kas tieši bērnam nepieciešams, ir vecākiem uzdotais rēbuss, jo no tā, cik labi izdosies saprast savu bērnu un parūpēties par viņa vajadzībām, atkarīgs ļoti daudz.

Lasīt tālāk...

Padomi veselības profilaksei bērniem rudenī

Māra Kondrāte

Rudens ir pārmaiņu laiks gan dabā, gan cilvēka ikdienas dzīvē. Īpaši pastiprināti uz pārmaiņām reaģē bērnu organisms. To atkārtoti pierāda tendence, kas novērojama ik gadu – bērnu un jauniešu vidū izteikti pieaug augšējo elpceļu un zarnu trakta infekcijas. Turklāt skolas un bērnudārzi, kur bērni atrodas ciešā saskarē viens ar otru, ir īpaši labvēlīga vide vīrusu izplatībai. Tāpēc jau laikus nepieciešams spēcināt bērnu imūnsistēmu. Par to, kā rudenī pasargāt bērnus no vīrusa infekcijām, vairāk zina stāstīt „BENU aptieku” tīkla farmaceits Aleksejs Protass.

Lasīt tālāk...

Bērns vai tomēr vecāki baidās no bērnudārza?

Zane Inķēna

„Kad bija skaidrs, ka mazā Madara šogad sāks iet dārziņā, paralēli priekam un atvieglojumam, ka nu varēšu atsākt strādāt, piedzīvoju arī pamatīgu stresu un trauksmi, domājot par to, kā meitiņa adaptēsies jaunajā vidē,” atceras Madaras mamma Anete.

Lasīt tālāk...

Balansēts dzīvesveids skolniekiem

Lizete Māldere

Skolas vecums ir laiks, kad mums ir nepieciešams visvairāk enerģijas, mīlestības, uzmanības un vērtīgu uzturvielu, kas ļautu mums veidoties tieši tādiem kādi mēs vēlamies būt.

1.Dienas režīms
Interesanti, bet patiešām ir pierādīts, ka aktivitāšu pilns un sakārtots dienas režīms dod pozitīvus rezultātus. Uzlabojot gan sekmes, gan arī paša cilvēka,šajā gadījumā, skolnieka pašsajūtu un personīgo novērtējumu. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūs kopīgi spētu sakārtot dienas režīmu tā, lai būtu laiks gan brokastīm, gan gardam launagam,treniņam, mājas darbiem, kopīgām ģimenes vakariņām ar sirsnīgām sarunām par dienā paveikto un saldam miegam vismaz 8-10 h garumā. Skolas vecumā tas ir ļoti svarīgi.

Lasīt tālāk...

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi