Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Citi raksti par šo tēmu

Raksti par analīzēm

Cukura diabēta pacienta „analīžu lapa”

Gunta Freimane
Latvijas Diabēta asociācijas valdes priekšsēdētāja, Mag. psych.

Es saprotu, ka tas ir svarīgi, bet esmu tik aizņemta. Un galu galā es jūtos labi, man nav nekādu sūdzību. Jau tā es tērēju šausmīgi daudz laika un arī naudas, lai regulāri kontrolētu cukura līmeni asinīs.” „Ārsts man neko nav teicis par to, ka būtu jāveic vēl kādas citas analīzes, izņemot glikozes līmeņa noteikšanu asinīs. Mani nekur nesūta!”

Ikdienas steigā, stresā un mūžam nepaveicamo pienākumu gūzmā mēs nereti pārceļam uz vēlāku laiku visdažādākos darbus, arī tad, ja saprotam, cik tie svarīgi un nozīmīgi. Tieši tā daudziem cukura diabēta pacientiem „veicas” ar ikgadējām vai kārtējām veselības pārbaudēm un laboratoriskiem izmeklējumiem. Šoreiz vairāk tieši par laboratoriskiem izmeklējumiem, jo daudziem cukura diabēta pacientiem šķiet, ka pilnīgi pietiek ar ikdienas glikozes līmeņa paškontroli, tomēr tas tā nav.

Lasīt tālāk...

D vitamīns – cik ļoti nozīmīgs?

Dr. Maija Mukāne
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārs Gaiļezers
Rīgas Stradiņa universitāte

D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns un vienlaikus hormons ar daudzveidīgām funkcijām cilvēka organismā. D vitamīns sastopams divos veidos – D3 vitamīns jeb holekalciferols un D2 vitamīns jeb ergokalciferols. D3 vitamīns saules ultravioleto staru ietekmē veidojas ādā, kā arī to var uzņemt ar uzturu (piemēram, mencu aknu eļļa, lasis, konservētas sardīnes). D2 vitamīns veidojas tikai dažās sēnēs un augos (piemēram, baravikas). Gan ar saules gaismu izveidotais, gan ar uzturu uzņemtais D vitamīns nonāk asinsritē un, izejot sarežģītu ceļu cilvēka organismā, pārveidojas par aktīvu formu – kalcitriolu. Aktīvais D vitamīns iedarbojas uz visiem cilvēka organisma audiem, bet īpaša nozīme tam ir kaulu veselībā: tas ir viens no pamatelementiem, kas nepieciešams stipriem un izturīgiem kauliem.

Lasīt tālāk...

Eritrocīti

Angļu val. – Red  blood cells count, RBC, Erytrocytes count.
Eritrocīti ir sarkanās rindas asins šūnas, kuru galvenā funkcija ir skābekļa pārnešana no plaušām uz audiem un oglekļa dioksīda ( CO2) transportēšana no audiem uz plaušām.

Lasīt tālāk...

Ērces – laiks pārbaudīt antivielas un lemt par vakcinēšanos


Dr. Didzis Gavars; Dr. A. Auce
www.egl.lv

Pavasarī daudzi atkal un atkal uzdos sev un citiem jautājumus, kas saistīti ar vakcinēšanos pret ērču encefalītu. Bieži cilvēki ir aizmirsuši kad tie ir vakcinējušies, un vai vispār ir vakcinējušies. Ērces parādās tiklīdz ir nokusis pirmais sniegs un vakcinācijai, ja to izvēlas, būtu jābūt veiktai jau pirms tam. Tātad par vakcināciju ir jāsāk domāt jau februārī.

Lasīt tālāk...

Citi raksti par šo tēmu

Follow veselslv on Twitter

  

 

Citi piedāvājumi