Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 

Ģērmanis GIGA

Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Aktuāli video

 

Bezrecepšu medikamenti

Iflucid pret A(H1N1) un citām gripām

Gandrīz katru dienu plašsaziņas līdzekļos parādās informācija par jauno gripas A (H1N1) vīrusa infekciju, ko mēdz dēvēt arī par „Meksikas gripu” vai „cūku gripu”. Pasaules Veselības organizācija (PVO) pasludinājusi jauno gripu A (H1N1) par pandēmiju, jo vīrusa izraisīti ilgstoši uzliesmojumi sabiedrībā reģistrēti vismaz divos PVO reģionos. PVO pandēmijas smagumu klasificē kā mērenu. Galīgie rezultāti pašlaik vēl nav zināmi, un pretstatā sezonālajai gripai jaunā gripa A (H1N1) īpaši ātri izplatās tieši jaunu cilvēku (no 10 līdz 45 gadiem) vidū. [1]. Par laimi vairumā saslimšanas gadījumu slimības gaita ir viegla vai mērena, un pacienti ātri atlabst.
Tomēr iespējams, ka Jums vaicās, vai varat ieteikt kādus aizsardzības pasākumus, jo pašlaik pieejamās vakcīnas pret jauno gripas A (H1N1) vīrusu var nebūt pietiekoši efektīvas. Līdztekus klasiskajiem inficēšanās riska mazināšanas pasākumiem, piemēram, regulāras roku mazgāšanas un izvairīšanās no cilvēkiem, kuri varētu būt slimi, Influcid lietošana varētu būt papildu pasākums.
Influcid ir homeopātiskas zāles, kuru sastāvā ir seši atsevišķi līdzekļi ar labi pierādītu iedarbību: Aconitum (zilā kurpīte) D3, Bryonia (baltā sētvija) D2, Eupatorium perfoliatum (kastaņkaņepes) D1, Gelsemium (dzeltenais jasmīns) D3, Ipecacuanha (ipekakuana) D3, un Phosphorus (fosfors) D5.
Tās ir īpaši piemērotas un tradicionāli tiek lietotas, lai ārstētu un novērstu gripai līdzīgas infekcijas ar drudzi, tāpat arī kā atbalsta terapija gripas gadījumos. Tās tiek pārdotas no 1928. gada, sākotnēji ar preču zīmi „Grippetropfen", bet pēc tam – „Nisylen". Pirmo reizi reģistrācija tika atļauta Vācijā 1978. gadā šķīdumam, kura sastāvā bija etanols. Tabletes reģistrētas Vācijā 1996. gadā kā papildu farmaceitiskā forma ar identisku aktīvo vielu sastāvu, tās tiek pārdotas no 1997. gada. Līdz šim Influcid tabletes un/vai šķīdums ir atļauts 17 valstīs.
Ilgtermiņa pēcreģistrācijas pieredze atklāj lielisku Influcid panesamību. No Influcid ieviešanas nav atsevišķu ziņojumu par zāļu kaitīgām blakus parādībām, tāpat arī citos avotos, piemēram, literatūrā, nav atrodamas ziņas par drošības problēmām saistībā ar Influcid.
 Tāpat arī klīniskos pētījumos, kā arī in vivo un in vitra eksperimentos ir pētīta Influcid [2-6] iedarbība un panesamība. Runājot Influcid profilaktisko iedarbību, mēs vēlētos pievērst Jūsu uzmanību īpaši Influcid pretvīrusu iedarbībai, kas pierādīta in vitro un in vivo eksperimentos ar eksperimentāli izraisītu gripu [4-6]. Vienā no šiem pētījumiem MDCK šūnu kultūrā tika ievadīts gripas vīruss A/Aichi 1/68 (H3N2). Kopā ar vīrusu šūnu kultūrā tika pievienots Influcid, izmantojot Influcid koncentrāciju, kas atbilst 0,75 mg/ml, kā arī 0,075 mg/ml katrai sastāvdaļai atsevišķi. Izmantojot hemaglutinācijas reakciju saskaņā ar standarta metodi [5], tika pierādīta nozīmīga vīrusa replikācijas kavēšana. Šajā pētījumā izdevās pierādīt Influcid pretvīrusu iedarbību pret gripas vīrusu.
Nākamajā solī ir pētīts Influcid profilaktiskais režīms pelēs. Šajā in vivo pētījumā tika izmantots tās pats vīrusa tips kā iepriekš aprakstītajā in vitro pētījumā. Primāro rezultātu parametri bija izdzīvošanas proporcija un vīrusa replikācija peļu plaušās (4 dienas pēc inficēšanas). Ja 24 stundas pirms inficēšanas tika lietota Influcid deva 0,2 ml/peli (peles svars: 14–16 g), izmantojot koncentrāciju 0,75 mg/ml katrai sastāvdaļai, tad novērošanas perioda laikā (15 dienas) 60% dzīvnieku bija aizsargāti pret gripu. Tāpat arī tika demonstrēta būtiska vīrusa replikācijas kavēšana peļu plaušās [5].
Pamatojoties uz daudzsološajiem rezultātiem, ir veikti un apstiprināti turpmāki pētījumi par Influcid pretvīrusu iedarbību. Veikti in vivo pētījumi par visbiežāk sastopamajiem cilvēku gripas vīrusu tipiem: A/New Caledonia 20/99 (H1N1), A/Victoria/35/72 (H5N2), A/Wisconsin/67/05 (H3N2) un B/Malaysia/2506/04. Tāpat arī veikti pētījumi par četriem putnu gripas vīrusiem. Influcid demonstrēja labu pretvīrusu iedarbību pret tipiem A A/Victoria/35/72 (H5N2) un B/Malaysia/2506/04, kā arī mērenu iedarbību pret apakštipiem A (H3N2) un A (H1N1). Turpmākos in vivo eksperimentos ar pelēm Influcid uzrādīja uzticamo, pozitīvu iedarbību attiecībā izplatīto A (H1N1) tipa gripas profilaksi un ārstēšanu [6].
Tāpat arī atvērtos, daudz centru pētījumos, ar kopējo pacientu skaitu 600 (333 pieaugušie, 267 bērni jaunāki par 12 gadiem) par Influcid iedarbību, ārstējot akūtas augšējo elpceļu infekcijas, ir demonstrēta tā iedarbība. Indivīdi 9 dienas saņēma Influcid. Tika pētīti astoņi tipiskie slimības simptomi, un pēc trim dienam 90% pacientu tika novērota uzlabošanās. Pēdējā apmeklējuma laikā apmēram trim ceturtdaļām pacientu nekādi simptomi netika novēroti. Tāpat arī pēc 5 dienu ārstēšanas pacientiem tika novērota klīniski un statistiski nozīmīga veselības traucējumu samazināšanās. Ir vērts piebilst, ka šie rezultāti nebija atkarīgi no vadošā patogēna, jo attiecībā uz pamata saslimšanu nekādi ierobežojumi vai iekļaušanas prasības nebija noteiktas [2,3].
Esošie dati liecina par Influcid pozitīvu iedarbīgu gripas atbalsta terapijā un profilaksē. Ņemot vērā Influcid izcilo panesamību un drošību, Influcid var lietot papildus tradicionālajiem profilakses pasākumiem.

Lasīt tālāk ...

Follow veselslv on Twitter 


 


 

 

Noderīgas saites

Citi piedāvājumi