{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Vizīte pie proktologa...

Nesaprotu, kāpēc es tik ilgi vilcinājos – saka ne vien pacients, kurš bijis uz konsultāciju pie proktologa Lāzermedicīnas klīnikā. «Redzam stabilu tendenci, ka pacienti nāk arvien drošāki, gatavi lietišķi runāt par savām visai intīmajām problēmām,» teic medicīnas zinātņu doktors, docents, ķirurgs koloproktologs

Lasīt tālāk ...

Aktuāli video

 

Raksti par veselību

Smaganu iekaisums jeb gingivīts

Sanita Vilciņa

«Smaganu iekaisums - gingivīts - un zoba balstaudu bojājums - periodontīts - vieglākā vai smagākā formā skar 90% cilvēku, turklāt lielai daļai pacientu jau ir nopietns balstaudu zudums,» skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta periodontoloģijas nodaļas vadītāja Inguna Grīnvalde. Viņa atgādina 10 svarīgus smaganu veselības baušļus, kurus vajadzētu zināt ikvienam, kuram mutē vēl ir zobi.

Lasīt tālāk ...

BioWater

Memory Water ir pirmais ūdens Latvijā, kurš saņēmis BioWater™ sertifikātu ar pilnām tiesībām izmantot BioWater™ kvalitātes zīmi. BIO ūdenim ir augstākas kvalitātes un dabīguma prasības nekā likumdošana izvirza avota ūdenim, minerālūdenim un dzeramajam ūdenim. Turklāt augstas kvalitātes prasības tiek izvirzītas ne tikai pret pašu ūdeni, bet arī tā iepakojumu.

Diemžēl mūsdienās īsts dabas ūdens ir kļuvis par lielu retumu. Visbiežāk ūdens tiek atšķaidīts ar reverso osmozi (destilētu ūdeni), kas būtiski samazina gan nevēlamos, gan vienlaicīgi arī vēlamos ķīmiskos elementus, pH līmeni un būtiski pasliktina garšu.

Lasīt tālāk ...

Pēdu smakas - cēloņi un ārstēšana

Māra Veselova, Agnese Miķelsone

Galvenais pēdu smakas iemesls ir kāju svīšana. Sviedri paši par sevi ir bez smaržas, bet tie rada labvēlīgu vidi dažādu baktēriju augšanai, un ražo nepatīkami smaržojošas vielas.

Šīs baktērijas dabiski atrodas mūsu ādā kā daļa no cilvēka dabīgās mikrofloras (lai gan proporcionāli vairāk smaržas tiek radītas, kad tiek valkātas slēgtas kurpes). Pēdu priekšējā daļa ir vieta, kur rodās visvairāk sviedru. Vairāk smakas rodas, ja notiek pastiprināta pēdu svīšana, piemēram, daudzu stundu garumā valkājot slēgtas kurpes. Zeķes parasti neizraisa pēdu smaku, bet, ja tās valkā apavos, tās var pastiprināt svīšanu un veicināt smakas intensitāti, it īpaši uz pirkstiem, kur baktērijas var zelt un plaukt.

Lasīt tālāk ...

Cilvēks - dabas fenomens

Ingūna Zeltiņa un Zanda Erbss

Kad bērns ienāk šajā fiziskajā realitātē, viņš ir atšķirīgs un īpašs, bet ar laiku viņu ietekmē vide, ģimene, audzināšana, sociums,. Tātad ir kaut kas, kas cilvēku ir iekrāsojis ātrāk, pirms pašas piedzimšanas. Bet kādas ir šīs krāsas, ko viņš ir atnesis līdzi sev, to cilvēks nezina, tas pamazām atklājas dzīves ceļā.

Tā kā daudz kas no tā, ko cilvēks sevī nes ir viņam apslēpts, tas bieži rada neizpratni, vilšanos, sāpes, mulsumu. Kāpēc ar mani dzīvē tā notiek? Kāpēc es piedzīvoju vienas un tās pašas situācijas? Kāpēc es bieži slimoju? Kāpēc manī ir tik daudz skumjas… tie ir biežāk uzdotie jautājumi un reizē arī spēcīga motivācija meklēt atbildes uz tiem..

Lasīt tālāk ...

Vizīte pie proktologa...

Nesaprotu, kāpēc es tik ilgi vilcinājos – saka ne vien pacients, kurš bijis uz konsultāciju pie proktologa Lāzermedicīnas klīnikā. «Redzam stabilu tendenci, ka pacienti nāk arvien drošāki, gatavi lietišķi runāt par savām visai intīmajām problēmām,» teic medicīnas zinātņu doktors, docents, ķirurgs koloproktologs Aigars Martinsons. «To varam saistīt ar, mūsuprāt, gana diskrēto un korekto attieksmi un apstākļiem klīnikā, arī ar klīnikas regulārajām publiskajām aktivitātēm.»

Kas īsti ir proktologs?

Proktologs ir ārsts, parasti ķirurgs, kurš nodarbojas ar taisnās zarnas slimībām, to diagnostiku, medikamentozu un ķirurģisku ārstēšanu. Pie proktologa jādodas, ja ir jebkādas sūdzības taisnās zarnas un anālās atveres apvidū – asinis, sāpes, nieze, veidojumi, vienkārši diskomforts u.c.

Lasīt tālāk ...

Kā uzmanīt jūsu veselīgās emocijas?

Persona, kas tiek aprūpēta, parasti koncentrējas uz savām emocijām, bet aprūpētājam ir jāseko gan savām, gan aprūpējamā emocijām.

Pārvariet kaunu

Pārvariet kaunu, kas saistīts ar otras personas fizioloģiju. Palīdziet arī savam pacientam pārvarēt šo stāvokli. Tas ir ļoti grūts un delikāts jautājums. Neatkarīgi no tā, vai jūs palīdzat ikdienas higiēnas ievērošanā, vai veicat pilnu aprūpi, atcerieties, cik apkaunojoši ir atklāt savu kailumu citam cilvēkam, it sevišķi, kad ķermenis nav labākajā formā. Esiet uzmanīgs tajā, ko sakāt un dariet.

Lasīt tālāk ...

Ēterisko eļļu maskas

Līga Kļaviņa

Smaržas - bērnības, cilvēku, vēja, dabas - kādā brīdi pēkšņi sajūtot, tās atsauc atmiņā kādu konkrētu cilvēku, notikumu, lietu un ļauj to atpazīt, Tām piemīt burvīga īpašība - ja vien mēs nesteidzamies un ļaujamies - atgādināt. Tādēļ - kāds prieks ir sasmaržot! Pasaule ir tik smaržīga! Ja mēs ieelposim to, kas šobrīd ir gaisā, tad sapratīsim, ka esam tieši šajā vietā, kas smaržo tieši tā, ne citādi...

Lasīt tālāk ...

Kā smēķēšana ietekmē laulību un ģimenes veselību

credx.lv

Ja jums šķiet, ka viens no lielākajiem ģimenes strīdu objektiem mūsdienās ir domstarpības par to, kurš ir labākais kredīts internetā un vai nevajadzētu pieteikties jau piektajam ātrajam kredītam, iespējams, būsiet pārsteigti uzzināt, ka šīm domstarpībām ir vēl kāds konkurents.

Jau 1990. gadu pētījumā Ēriks un Viljams Dohertiji, pētnieki no Minesotas universitātes, ASV, pierādīja, ka smēķētājiem ir paaugstināts risks uz laulības šķiršanu, par veseliem 53% augstāks kā nesmēķētajiem. Dohertiji gan uzsver, ka smēķēšana pati par sevi faktiski neizraisa laulības šķiršanu. Tomēr viņi atklāja, ka tiem, kuri smēķē, piemīt īpašības un dzīves pieredze, kas viņus padara par potenciāli lielākiem šķirteņiem nekā nesmēķētājus. Nesenāki pētījumi liecina, ka gados jaunāki smēķētāji sasniedz pieauguša cilvēka vecumu ar krietni vairāk psiholoģiskajām problēmām nekā nesmēķētāji. Turklāt ir pierādīts, ka pieaugušajiem smēķētājiem ir augstāks depresijas un trauksmes līmenis. Šie emocionālie stāvokļi var būt par katalizatoriem problēmām partnerattiecībās un ģimenē.

Lasīt tālāk ...

Kā tikt galā ar rēķiniem par veselības aprūpi?

e vienam vien cilvēkam ir gadījies tā, ka uzrodas pēkšņas veselības problēmas, kas saistās ar papildus izdevumiem. Protams, šādiem gadījumiem ir jāgatavojas laikus, veidojot uzkrājumus neparedzētām situācijām (vairāk par uzkrājumu nepieciešamību lasiet portālā www.kredits247.lv), tomēr realitātē šādi uzkrājumi ir izveidoti vien retajam. Tad nu, saņemot rēķinu par sniegtajiem medicīnas pakalpojumiem, cilvēki nezina, ko iesākt un kam ķerties klāt. Ja arī jūs esat nonācis šādā situācijā, sekojiet šim rīcības plānam.

Lasīt tālāk ...

Netiec vaļā no iekaisuma? Noteikti izmēģini propolisa dziedinošo iedarbību!

Gunita Gaide

Propolisa produkti ļoti labi palīdz, ja ir nepieciešams novērst jebkādu iekaisumu, piemēram, deguna, rīkles, acu, kuņģa - zarnu trakta, ādas u.c. Turklāt propoliss, kas ir pilnībā dabīgs produkts, bieži iedarbojas pat spēcīgāk nekā medikamentozās antibiotikas. Tāpēc to pelnīti dēvē par dabas antibiotiķi.

Propoliss ir produkts, ko bites ievāc no augu sveķiem, bagātina to ar fermentiem, vasku, ziedputekšņiem, pēc tam izziež pa stropu, lai ar to aiztaisītu spraugas. Propoliss stropā nodrošina pilnībā sterilu vidi, jo tam piemīt spēcīga antibakteriāla iedarbība - spēja iznīcināt visus nevēlamos mikroorganismus. Līdzīgi tas iedarbojas arī cilvēka organismā. To lietojot, tiek iznīcinātas baktērijas, kā arī liela daļa vīrusu. (Medikamentozās antibiotikas, kā zināms, vīrusus nespēj iznīcināt.)
Propolisa priekšrocība ir arī tā, ka to var lietot ilgstoši. Turklāt ar laiku tas nezaudē savu iedarbīgumu, jo baktērijas pie tā nepierod.

Lasīt tālāk ...

Apakškategorijas

Follow veselslv on Twitter

 

 

Citi piedāvājumi