{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 

Bisfenols A giga

Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Aktuāli video

 

Raksti par veselību

10 svarīgi jautājumi, meklējot savu īsto zobārstniecību

Nav lielākas laimes, kā atrast savu īsto cilvēku un vietu. Tas svarīgi ne tikai privātajā dzīve, bet arī citās jomās. Veselības aprūpe ir viena no tām. Zobārstniecība ir vieta, kur jādodas, lai nodrošinātu veselu mutes dobumu — veiktu higiēnu, profilaktiskas pārbaudes un saņemtu palīdzību akūtos gadījumos. Katru reizi doties uz citu vietu, vienmēr būt meklējumos un paciest apstākļus, kas rada nepatiku — tādām nevajadzētu izskatīties rūpēm par savu mutes un zobu veselību.

Ir vērts atrast savu īsto zobārstniecību, lai pēc tam izbaudītu šīs attiecības ilgtermiņā: uzticēšanos, fizisko un emocionālo komfortu, profesionalitāti un patīkamu vidi. Lai atrastu savu ideālo zobārstniecību, jāatceras — kas der vienam, ne vienmēr derēs citam, jo noteicoši ir arī subjektīvi faktori. Tāpēc Dr. Apines Klīnikas speciālisti piedāvā sarakstu ar jautājumiem, kuri palīdzēs noskaidrot, vai zobārstniecība ir piemērota tieši jums.

Lasīt tālāk ...

Mūzikas terapeits palīdzēs cīņā ar emocionālo izdegšanu

Katram cilvēkam jebkurā vecumā var pienākt brīdis, kad sastopamies ar mūsdienās tik izplatītajiem emocionālās veselības traucējumiem. Tie mēdz būt dažādi - vienkārši “izdegšana”, veģetatīvā distonija, dažādas onkoloģisko un neiroloģisko saslimšanu blaknes, hroniskas sāpes, kas noved pie garīgām saslimšanām, atmiņas traucējumi. Visas šīs problēmas ir saistītas ar garīgo pasauli un emocijām, tāpēc ar medikamentiem vien palīdzēt ir grūti.

Lasīt tālāk ...

Imunitātei vajadzīgs labs miegs

Slimību profilakses un kontroles centru dati liecina, ka beidzamajā pusgadsimtā cilvēki sākuši gulēt aptuveni par divām stundām mazāk, nekā vajadzīgs, bet aptuveni trešdaļa darbspējīgo iedzīvotāju guļ mazāk par sešām stundām diennaktī. Imūnsistēma strādā labāk, ja organismam tiek nodrošināts pietiekams miega ilgums. Lai saglabātu veselību, ieteicams gulēt septiņas stundas vai ilgāk.

Lasīt tālāk ...

Mūzikas terapija Rīgā - inovatīva un tālredzīga ārstēšanās metode

Igors Pļava

Mūzika jau gadu tūkstošiem ilgi ir viens no iedarbīgākajiem līdzekļiem psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanā. Mūzikas spēku apstiprina fakts, ka tā veidojusies vēl pirms rakstības izgudrošanas. Pat mazākajā kultūrā, vienalga, vai tā atradusies izolēti uz salas, kalnos vai tuksnesī, viens no cilvēka izteiksmes pamatelementiem ir bijusi mūzika. Garīgie skaņdarbi, mullu dziedājumi vai izdziedāti cīņas saucieni ir viens no spēcīgākajiem rīkiem iedarbībā uz cilvēka psihi. 

Lasīt tālāk ...

Ja nepieciešams dermatologs tuvāk mājām, dalder.lv palīdzēs!

Lai arī ikdienā par to nedomājam bieži, gan strukturāli, gan funkcionāli āda ir ļoti nozīmīgs cilvēka veselības stāvokļa faktors.  Ādas pamatfunkcija ir veidot organisma vienotību, nodrošināt termoregulāciju un pasargāt no traumām. Āda ir ideāls indikators, kas atspoguļo visu iekšējo orgānu stāvokli, kavē mikrobu un baktēriju iekļūšanu organismā, pasargājot to no slimībām un citām nevēlamām blaknēm. Tieši tāpēc ārkārtīgi svarīgi par ādu atbilstoši rūpēties vismaz reizi gadā profilaktiski apmeklējot dermatologu.

Lasīt tālāk ...

Melanoma – visstraujāk progresējošā vēža forma

Skarbie statistikas dati liecina, ka saslimšana ar ādas vēzi melanomu Latvijā katru gadu pieaug un vairāk nekā 12 tūkstoši cilvēku dermatologa kabinetā izdzird šo diagnozi. Ja ādas vēzis tiek atklāts sākuma stadijā, to var salīdzinoši efektīvi ārstēt un nodzīvot veselīgu un pilnvērtīgu dzīvi, jo pat 95-97% pacientu var izveseļoties. Lai to izdarītu, vismaz reizi gadā profilaktiski nepieciešams apmeklēt dermatologu. Realitātē profesionāls un pieredzējis dermatologs var kļūt par vienīgo glābiņu, lai cīnītos ar bīstamo slimību.

Lasīt tālāk ...

Pie proktologa pēc diagnozes, ārstēšanas un sirdsmiera

Pazīstama situācija: ir traucējoša veselības problēma, ir skaidrs, ka jāiet pie ārsta, bet vienmēr atrodas atrunas: nav laika, jāstrādā, šobrīd nav naudas; noteikti būs vajadzīga operācija, bet neesmu  gatavs likties slimnīcā. Un cilvēks ciešas, mēģina atvieglot diskomfortu ar bezrecepšu līdzekļiem vai tautas metodēm un atliek vizīti pie speciālista atkal un atkal. Sevišķi grūti sadūšoties, ja problēma ir delikāta,  piemēram, tāda, kuru risina proktologs – ārsts,  kurš nodarbojas ar taisnās zarnas slimību diagnostiku un ārstēšanu.  Un tomēr – ja parādījušās kādas nepatīkamas sajūtas anālās atveres apvidū, nieze, neiederīga veidojuma sajūta, nedaudz asiņu uz tualetes papīra pēc vēdera izejas, ir jāsadūšojas šai vizītei.

Lasīt tālāk ...

Lidojuma galamērķis – Veselība

Lūdzu, piesprādzējieties, šis būs cits ceļš uz veselīgāku un laimīgāku rītdienu, un turpmāko nākotni.

Sākas iekāpšana uz atveseļošanās reisu galamērķim Veselība. Jūsu bagāža drīkst saturēt ticību, cerību, mazliet mīlestības un vēl nedaudz laika sev, kā arī nedrīkst aizmirst par azartu cīnīties pretī savai vēlmei padoties pusceļā.

Reisā nav atļauts ņemt līdzi bailes, nedrošību, slinkumu, dusmas, neticību, aizvainojumu un bēdas.

Lidojuma laiks: neierobežots.

Lasīt tālāk ...

Smaganu iekaisums jeb gingivīts

Sanita Vilciņa

«Smaganu iekaisums - gingivīts - un zoba balstaudu bojājums - periodontīts - vieglākā vai smagākā formā skar 90% cilvēku, turklāt lielai daļai pacientu jau ir nopietns balstaudu zudums,» skaidro Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta periodontoloģijas nodaļas vadītāja Inguna Grīnvalde. Viņa atgādina 10 svarīgus smaganu veselības baušļus, kurus vajadzētu zināt ikvienam, kuram mutē vēl ir zobi.

Lasīt tālāk ...

BioWater

Memory Water ir pirmais ūdens Latvijā, kurš saņēmis BioWater™ sertifikātu ar pilnām tiesībām izmantot BioWater™ kvalitātes zīmi. BIO ūdenim ir augstākas kvalitātes un dabīguma prasības nekā likumdošana izvirza avota ūdenim, minerālūdenim un dzeramajam ūdenim. Turklāt augstas kvalitātes prasības tiek izvirzītas ne tikai pret pašu ūdeni, bet arī tā iepakojumu.

Diemžēl mūsdienās īsts dabas ūdens ir kļuvis par lielu retumu. Visbiežāk ūdens tiek atšķaidīts ar reverso osmozi (destilētu ūdeni), kas būtiski samazina gan nevēlamos, gan vienlaicīgi arī vēlamos ķīmiskos elementus, pH līmeni un būtiski pasliktina garšu.

Lasīt tālāk ...

Apakškategorijas

Follow veselslv on Twitter

 

 

 

Citi piedāvājumi