Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Vēnu vasara- vasaras vidū!

Vai vēnu problēmas, medicīniskas un kosmētiskas, var risināt vasarā? Vēl pirms dažiem gadiem valdīja uzskats, ka jāgaida līdz rudenim, ja vien nav runa par akūtu situāciju. Šobrīd Dr. Mauriņa Vēnu klīnika aicina pacientus droši nākt ārstēties arī vasarā, jo mūsdienu tehnoloģijas arvien biežāk ļauj efektīvi palīdzēt neatkarīgi no gadalaika, turklāt jebkura vēnu lāzeroperācija jūlijā tiek veikta ar 25%  atlaidi, un kosmētiskos nolūkos novērst traucē ...

Lasīt tālāk ...

Aktuāli video

 

Analīzes

Cukura diabēta pacienta „analīžu lapa”

Gunta Freimane
Latvijas Diabēta asociācijas valdes priekšsēdētāja, Mag. psych.

Es saprotu, ka tas ir svarīgi, bet esmu tik aizņemta. Un galu galā es jūtos labi, man nav nekādu sūdzību. Jau tā es tērēju šausmīgi daudz laika un arī naudas, lai regulāri kontrolētu cukura līmeni asinīs.” „Ārsts man neko nav teicis par to, ka būtu jāveic vēl kādas citas analīzes, izņemot glikozes līmeņa noteikšanu asinīs. Mani nekur nesūta!”

Ikdienas steigā, stresā un mūžam nepaveicamo pienākumu gūzmā mēs nereti pārceļam uz vēlāku laiku visdažādākos darbus, arī tad, ja saprotam, cik tie svarīgi un nozīmīgi. Tieši tā daudziem cukura diabēta pacientiem „veicas” ar ikgadējām vai kārtējām veselības pārbaudēm un laboratoriskiem izmeklējumiem. Šoreiz vairāk tieši par laboratoriskiem izmeklējumiem, jo daudziem cukura diabēta pacientiem šķiet, ka pilnīgi pietiek ar ikdienas glikozes līmeņa paškontroli, tomēr tas tā nav.

Lasīt tālāk ...

D vitamīns – cik ļoti nozīmīgs?

Dr. Maija Mukāne
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārs Gaiļezers
Rīgas Stradiņa universitāte

D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns un vienlaikus hormons ar daudzveidīgām funkcijām cilvēka organismā. D vitamīns sastopams divos veidos – D3 vitamīns jeb holekalciferols un D2 vitamīns jeb ergokalciferols. D3 vitamīns saules ultravioleto staru ietekmē veidojas ādā, kā arī to var uzņemt ar uzturu (piemēram, mencu aknu eļļa, lasis, konservētas sardīnes). D2 vitamīns veidojas tikai dažās sēnēs un augos (piemēram, baravikas). Gan ar saules gaismu izveidotais, gan ar uzturu uzņemtais D vitamīns nonāk asinsritē un, izejot sarežģītu ceļu cilvēka organismā, pārveidojas par aktīvu formu – kalcitriolu. Aktīvais D vitamīns iedarbojas uz visiem cilvēka organisma audiem, bet īpaša nozīme tam ir kaulu veselībā: tas ir viens no pamatelementiem, kas nepieciešams stipriem un izturīgiem kauliem.

Lasīt tālāk ...

Centrālā Laboratorija
  Kontakti:
Tālr.: 67334433
Mājaslapa: www.laboratorija.lv
  Adrese:
Rīga,
Šarlotes iela 1b

 

SIA „Centrālā laboratorija” atrodas Rīgā, Lielvārdes ielā 68.

Laboratorijai ir 45 filiāles , no kurām divas laboratorijas sniedz pakalpojumus visu diennaktī: Rīgā Lielvārdes ielā 68, un Jelgavā Brīvības bulvārī 6, kur pacientiem  ir iespēja nodot analīzes visu diennakti.

Dienā laboratorija apkalpo vairāk ka 4000 pacientus.

Lasīt tālāk ...

Eritrocīti

Angļu val. – Red  blood cells count, RBC, Erytrocytes count.
Eritrocīti ir sarkanās rindas asins šūnas, kuru galvenā funkcija ir skābekļa pārnešana no plaušām uz audiem un oglekļa dioksīda ( CO2) transportēšana no audiem uz plaušām.

Lasīt tālāk ...

E. Gulbja LaboratorijaKontakti:
Tālr.: +371 67545052
+371 67543867
Mājas lapa: www.egl.lv
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese:
Rīga,
Zemitana laukums 13,
LV-1006, Latvija

Lasīt tālāk ...

Vakcinācijas centrs


Kontakti:
Tālr.: 67704935, 29489427
Mājaslapa: 
www.vakcinacijascentrs.lv
E -pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Adrese:
Rīga,
Bruņinieku iela 20,
LV- 1001

Darba laiks
Katru darba dienu no 9.00 - 19.00
Sestdienās no 9.00 - 15.00

Lasīt tālāk ...

Ērces – laiks pārbaudīt antivielas un lemt par vakcinēšanos


Dr. Didzis Gavars; Dr. A. Auce
www.egl.lv

Pavasarī daudzi atkal un atkal uzdos sev un citiem jautājumus, kas saistīti ar vakcinēšanos pret ērču encefalītu. Bieži cilvēki ir aizmirsuši kad tie ir vakcinējušies, un vai vispār ir vakcinējušies. Ērces parādās tiklīdz ir nokusis pirmais sniegs un vakcinācijai, ja to izvēlas, būtu jābūt veiktai jau pirms tam. Tātad par vakcināciju ir jāsāk domāt jau februārī.

Lasīt tālāk ...

Follow veselslv on Twitter 


 


 

 

Noderīgas saites

Citi piedāvājumi