Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Pats labākais dzīves skolotājs – pieredze. Ņem, protams, dārgi,bet paskaidro saprotami.


 

Sāls ala

Sāls istabas terapija.

Dabiska un efektīva dziedināšanas metode, kas lieliski piemērota bērniem un pieaugušajiem veselības stiprināšanai bez zālē ...

Lasīt tālāk...

Vieglu garu jeb kas jums zināms par pirti?

Mūsdienu sabiedrībā pieņemts uzskatīt, ka pirts ir tikai vīriešu privilēģija. Tomēr daudzas sievietes viegli salauzīs šo stereotipu, jo, pateicoties tvaika, hamamu un infrasakarkanajām istabām telpām sporta klubos un SPA-salonos, pirts spēj dāvāt sievietei neatkārtojamas iespējas ceļā uz skaistumu.

 

Vēsture

Noteikt, kam pieder pirts radīšana ideja ir neiespējami. Literatūra par seno pasauli liecina par to, ka pirtis dažādām tautām aptuveni radušās vienlaikus. Daudzu arheoloģisko izrakumu gaitā noskaidrots, ka mūsdienu saunas un pirts prototipi parādījušies vēl senos laikos, kad cilvēks atklāja karstā tvaika veselīgumu. Tās bija senajiem romiešiem, grieķiem, ēģiptiešiem utt.
Sākotnēji pirts nozīme aprobežojās ar to, ka tajā varēja savest kārtībā savu ķermeni (nomazgāties). Tomēr ar laiku pirts celtniecības attīstība noveda pie tā, ka mazgāšanās telpa sāka apaugt ar citām telpām: noģērbšanās, atpūtai un masāžai.
Pirtis pārstāja būt par attīrīšanās vietu, tās pārvērtās īstos sociālajos institūtos ar brāzmainu sabiedrisko dzīvi, kā sava veida interešu klubu. Pats nosaukums „pirts” šai iestādei tika piešķirts nepavisam nejauši. Tulkojumā no grieķu valodas tas nozīmē „izdzen sāpes un skumjas”.

Pirts veidi

Tradicionāli pirtis bija pieņemts iedalīt atkarībā no „nacionalitātes”. Šādas pirts īpatnības izskaidrojamas ar tautības rakstura īpatnībām, tradīcijām un dažādu valstu klimatiskajiem apstākļiem.
Par vispopulārākajām tiek uzskatītas somu, turku un krievu pirtis.

Krievu pirts – vidējas temperatūras un miruma pirts. Mitrums sastāda 20 – 65 %, bet temperatūra aptuveni 50 – 90 grādus.
Krievu pirts tiek uzskatīta par saudzīgāku, jo mitrā gaisa siltumvadība ir daudz augstāka par sauso. Krievu pirtī daudz dziļāka izkarsēšana sasniedzama ar mazāk agresīviem apstākļiem. Tāpat tiek uzskatīts, ka pirtsslotu var izmantot tikai krievu pirtī, jo saunā tā ātrāk izžūst. Pirtsslotas tiek uztvertas kā tāds ārstniecības līdzeklis. Tas izskaidrojams ar to, ka lapas satur ēteriskās eļļas, kuras temperatūras ietekmē izdalās, nodrošinot labvēlīgu iedarbību uz organismu. Tāpat pirtsslota ir lielisks masāžas līdzeklis.

Somu pirts – pirts ar ļoti zemu mitrumu (5 – 10 %) un ar daudz augstāku temperatūru – 70 – 100 grādiem;
Pie somu pirts īpatnībām var piedēvēt arī ēterisko eļļu izmantošanu. Tās atšķaida un ar tām apšļaksta akmeņus. Tāpat pieņemt likt sejas maskas.

Turku pirts (hamama) – ir pirts ar salīdzinošu zemu temperatūru – 40 – 45 grādiem, bet ar ļoti augstu mitruma procentu – 80 – 100 %.
Turku pirts ir vismaigākā pēc savas iedarbības, un sevišķi populāra SPA-salonu un sporta klubu apmeklētājiem.
Hamama ir pievilcīga ar to, ka, to apmeklējot, obligāta ir masāža un kosmētikas procedūras. Pēc atkārtotas tvaika kabīnes apmeklējuma obligāti tiek veikta „ziepju” masāža. Pēc tam ķermeni noberzē, lai noņemtu ādas ragvielas kārtu, Tad seko ietīšanās procedūras.

Praktiski padomi un rekomendācijas

Ja jūs nesaprotat, kā var atslābināties un nenosmakt mazā koka istabā ar apdedzinošu temperatūru un gūt baudu no pēršanās ar pirtsslotu, tātad jums pastāv lieliska iespēja sev atklāt jaunu pasauli, sekojot dažiem noteikumiem:

 

 

Lasīt tālāk protālā intensa.pro : https://intensa.pro/raksts/vieglu-garu-jeb-ko-kas-jums-zinams-par-pirti/

Follow veselslv on Twitter

  

 

Noderīgas saites

Citi piedāvājumi