Informējam, ka portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}
   

 


Nevajag pašsadedzināties tikai tādēļ, lai citiem būtu silti...


 

Neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pavadonis!

Sakāmvārds gan neattiecas uz tūkstošiem cilvēku, kuri pasauli uztver ar ožas, dzirdes vai taustes palīdzību. Neredzīgo pasaulei nav attēlu, toties ir skaņu simfonija, smaržu notis un pieskārienu akordi. Neredzīgie pasauli spēj iepazīt ar pavadoņu palīdzību, bezgalīgi uzticoties un sperot soļus pretim nezināmajam.

Vai varat ar aizvērtām acīm aiziet līdz pasta kastei, šķērsot ielu vai pievarēt attālumu līdz aptiekai?


 

Neredzīgu un vājredzīgu cilvēku pavadonis!

Suņi-pavadoņi ir dzīvnieki ar visaugstākajām koncentrēšanās spējām, tie ir ļoti gudri un uzticami. Šādu suņu apmācība prasa ne mazums laika un pūļu. Šobrīd Latvijā ir aptuveni 7000 neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, kuriem būtu nepieciešamība pēc tādiem suņiem. Suns-pavadonis ir neaizvietojams palīgs neredzīga un vājredzīga cilvēka dzīvē. Šie apmācītie suņi ne tikai apvedīs saimnieku ap bedrēm un norādīs tam uz šķēršļiem, bet ir arī uzticami draugi. Suns-pavadonis atradīs soliņu, kur atpūsties, pievedīs pie pogas, ar kuru pārslēgt luksofora signālu, norādīs ēku durvju atrašanās vietas, kā arī palīdzēs daudzās citās dzīves situācijās. Savukārt, mājās suns-pavadonis palīdzēs atrast vai atnest dažādus priekšmetus, piemēram, čības, telefonu, TV pulti.

Tomēr suņa pamatuzdevums ir – maksimāli atvieglot cilvēka kustības brīvību ārpus mājām. Uz viņu gulstas milzīga atbildība par saimnieku vai cilvēku, kurš tajā brīdī atrodas blakus. Tieši tādēļ viena suņa sagatavošanai nepieciešami gandrīz divi gadi rūpīga, pacietīga un pašaizliedzīga darba. Šajā laikā suns gadu dzīvo „pagaidu mājās”, kur tiek pieradināts pie dažādām dzīves situācijām, iemācās sadarboties ar cilvēkiem, izpildīt vairākus desmitus komandu un kļūst par ģimenes locekli. Tikai pēc tam, 6-8 mēnešu laikā, suns tiek apmācīts par profesionālu pavadoni. Par neredzīgā pavadoni nevar kļūt jebkurš suns. Kucēns, kurš atbilst suņa-pavadoņa prasībām, Latvijā maksā no 1500 €. Sunim-pavadonim ir jābūt paklausīgam, komunikablam, bez jebkādām baiļu vai agresijas pazīmēm.

Tādēļ biedrība „Baltais suns” aicina Tevi paveikt Latvijas mēroga varoņdarbu – kļūt par pagaidu māju piedāvātāju kucēnam, kurš tiks audzināts un skolots, lai kļūtu par suni-pavadoni!

Ko tas nozīmē?

• Tās ir pagaidu mājas (dzīvošana ģimenes vidē Tavā dzīvoklī vai mājā Rīgā vai tās apkārtnē) aptuveni uz 6 mēnešiem no suņa 1 gada vecuma. Tev un Tavai ģimenei jābūt sociāli aktīviem cilvēkiem, t.i. sunim jāredz visi sabiedriskās dzīves „labumi” – izbraucieni zaļumos, brauciens ar auto un sabiedrisko transportu, pastaigas pilsētā, saimnieka ik rīta skrējiens, ciemošanās un ciemiņu uzņemšana mājās un ikviena sunim atbilstoša saviesīga pasākuma vai sabiedriskas vietas apmeklējums. Par skādi nenāks sadzīvošana ar adekvātas uzvedības, socializētu ģimenes mīluli – suni vai kaķi, vai citu dzīvnieciņu. Jo plašāku pasauli suns redzēs, jo labāk!

• Augsta atbildības sajūta. Un šoreiz tas tiešām nozīmē “septiņreiz nomērīt, pirms griezt”. No tā, cik sirsnīga, atbildīga būs Tava un ģimenes attieksme, ir atkarīgs ne vien topošais suns-pavadonis, bet arī cilvēks, kurš iegūs, iespējams, sava mūža lielāko un noderīgāko dāvanu, draugu ar redzīgām acīm.

• Biedrība „Baltais Suns” visā periodā nodrošinās suni ar profesionālo suņu barību, veterinārmedicīnisko aprūpi, aksesuāriem.

• ĻOTI BŪTISKI! Tu un Tava ģimene būs lielisks starts suņa-pavadoņa dzīvei, jūsu darbs būs neizmērojams, BET pēc laika, kas pavadīts pagaidu mājās, sunim būs jādodas tālāk. Arī pagaidu mājās pavadītajā laikā aptuveni 1-2x nedēļā ar topošo pavadoni strādās kinologi.

Ja esi gatavs izmēģināt šo unikālo un sociāli atbildīgo iespēju, piesaki savu kandidatūru, rakstot uz baltaissuns@baltaissuns.lv vai zvanot pa tel. (+371) 29595499, papildus informācija www.baltaissuns.lv


baltais suns

 

 

Follow veselslv on Twitter

  

 

Noderīgas saites

Citi piedāvājumi